Muzika ushqimi i shpirtit dhe i mendjes. Dedikuar muzikes se huaj dhe fansave te saj.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 12 postime · Faqe 2 prej 2 · 1, 2
RAP italiano
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1014
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: RAP italiano, Posted 09 Dhjetor 2009, 01:33
kokërrmeli shkroi:A mundet kush me i gjet kanget RAP qe u knojshin te seriali "La Piovra" se m'paten pelqy shum ? Ka ken ai djali qe denonconte mafian dhe e kishte kthy nji furgo,n ne stacion radiot shetitse qe i transmetonte n'film :mandi:

Me duhet me mthane per cilen seri te piovres flet se jane bere disa, une sdi si te ndihmoje pa pasur nje pikenisje :( sepse gati te gjitha melodite qe jane bere per ate film i ka bere Ennio Morricone
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Drejtues

Poste: 91
Antarësuar: 01 Korrik 2009, 23:01
Re: RAP italiano, Posted 12 Dhjetor 2009, 18:21
Une i kam njek deri te 6-ta m'duket, se i ra pak ineteresi masi e vran komisarin (past drit).
Ose pesa ose gjashta kan ken se Tano-ja (jo Banushi po ai tjetri :) ) ishte hala n'film bashk me ate zonjen prokurore (a ça ka ken ajo, se ma von, per shkak t'krizez kjo zonja shihet ka'i'her tu ba rreklama). :)
E vetmja piknisje asht se ky djali atje, i kishte prindrit kuadro, dmth me pozit, por edhe ate e kishin xan ethet e proletarit, dhe i ishte kundervu edukimit borgjez qe i kishin dhan t'shpis :(
E me kyt prokuroren sikur i kishin pipat mir bashk.

Me ça maj mend sikur i ngjante Raul Bova-s por s'jam i sigurt a ka lujt te ky serial. (ka fillu me m'lan kujtesa edhe mu yeahbaby )
Përgjigju duke Cituar
Mëparshme
Posto një përgjigje 12 postime · Faqe 2 prej 2 · 1, 2
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 21 Nëntor 2019, 01:16
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari