Dedikuar poltikes dhe mjeteve te komunikimit te mases shqiptare ne menyre qe te japim mendimin tone ne lidhje me mbarevatjen e jetes poltike shqiptare. Te japim apo krijojme nje ide te re poltike qe revolucionon aktualitetin.Miresevini
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 17 postime · Faqe 1 prej 2 · 1, 2
Do jape vertet Rama doreheqjen ne rast humbje ne zgjedhje?
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1010
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Në rast se do t’i humbni zgjedhjet, do të jepni dorëheqjen, z. Rama?
Unë jam këtu për të shfrytëzuar këtë mundësi për të komunikuar me shikuesit, që janë shumë të interesuar të dëgjojnë se çfarë ne do të bëjmë, se cila është oferta jonë politike, pse ne kemi programin më të mirë. Për të ndryshuar Shqipërinë, do të na duhet të ndryshojmë politikën dhe ky ka filluar nëpërmjet një politike të re të PS-së, e cila ndër të tjera ka në përmbajtjen e vet vetëdijen se duhet t’i japim fund një historie pazaresh dhe duhet të hapim një histori të re objektivash. Nuk është koha e një pazari të ri kryetarësh, por një bashkimi të ri qytetarësh. Dhe për të ndryshuar shumëçka në Shqipëri, nuk kanë munguar programet dhe idetë, të cilat kanë qenë të shkruara, por ka munguar një element i pazëvendësueshëm, një qeveri që të ketë fuqinë t’i kthejë gjërat e shkruara në një gjë të prekshme.
I bishtoni pyetjes, nëse do të jepni dorëheqjen, ose jo, në rast të humbjes së zgjedhjeve?
Pse bishtim është nëse thuhet po. Unë thashë po.
Marrë nga emisioni “Ora e Debatit” në Ora NewsMe beri pershtypje kjo intervista qe i ishte bere Rames dhe sesi ka delaruar ai.
Mendoni vertet se ai do ta mbaj fjalen dhe do jap doreheqje prej verteti ne rast humbje ne zgjedhjet e 28qershorit?
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4556
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
:-D Kur te thote Edvin Rama: ''Mirmengjez!'' te ka kape nata. Mashtrimi është pjesë e eritrociteve te gjakut, pa to nuk mund te rrije ne kembe.
Imazh
Ky nuk eshte ai lloj burrit qe e mban ate fjale se ka deshmuar, qe kur ka dhene fjalen, atehere ka be te kunderten. Ky e ka ne gjak mashtrimin dhe me per qejfe te tij ka sportin e mashtrimit para televizorit para partise qe merre pushtete dhe pasuri PS.
Dua te kujtoj se kur u zgjodhe kryetar i PS-es premtoji se ne rastese humbe zgjedhjet elektorale te PS ne 2005 ath do te dorzoj edhe postin e kryetarit te PS-es.
Faktikisht humbi PS dhe prita qe ky soj laramanit te mbante fjalen, por jo nuk e mbajti fjalen.
Postin e kryetarit e trajton si kryetar i kioskave ku mbushe hambaret me pasuri Edvini. Eshte nje person qe nuk di ceshte Politika dhe nuk e din se ke perfaqson.
Parrullat qe hedhe ne elektorat nuk i perkasin filozofise se PS-es, jane absurde sikurse: ''Votoni as majtas dhe as djathtas apo te bashkohemi te majte e te djathte A thua se po i ben thirrje per nje fronte te perbashket per lufte ne mbrojtje te kufijve nga nje sulm imagjinar e tjera procka.
Partia e vete nuk e perfill dhe jo ata te bazes sepse e din se Edvin do te heqe krejt antaret e vjeter dhe me vu sorosianet, te grupit mjaft nje bashkesi mafioze e dyshimte, pa tabane kombtare ne politike, te kujtojne ushtare e Haxhi Qamilit per dite te zeza te kombit...................... :flm
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4556
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
DILEMA - A THUA EDVIN RAMA DO TE LARGOHET NGA KRYETARI I PS-es PAS HUMBJES NE PARLAMENTE?
Imazh


Kjo Dileme qe hidhet ketu duket pak si qesharake, se a duhet te bjeri prej gomarit - gomarhypesi - Edvin Ram, apo te rrije siper gomarit?
E shtrova per ta ndare me ju se dihet Renia e shokut miliardierit te ri te Ballkanit nuk ka me qene aq e lehte sepse ju e dini mire sesi ky hypi siper gomarit te PS-es derisa e moli per bukuri, ku doli super miliarder. Dihet se Kongresi nuk e zgjodhi si kryetar, por mesnata e asaj nate te kongresit vendosi fitoren e tij si kryetar ne mesnaten e erret u shprazi theste me pare atyre qe kishin fuqi vendimarrje. Dhe keta dihen, nje nga keta ishte sekretari i PS-es Gramoz Ruci,......
Duhet me vleresuar pasojen e kesaj mosdoreheqje seriozishte edhe pse duket shume groteske se vete Edvini eshte person grotesk, por te ben gazepin jo vetem qe beri me vjedhjet, por nuk iken pa lene nje pasoje tragjike vendit, kombit shqiptar.
Dhe per asnje cudi ky supermiliarder i ri do te kapet per shkumen e Alibive te Ankesave te Zgjedhjeve dhe pergjigjen e ka marre nga votat e popullit. Me shkumen e qurrave te Zgjedhjeve Edvini ka me hedhe punonjesit e bashkise, puntoret e Koco Kokedhimes dhe falangat e Gramoz Rucit ne nje DESTABILIZIM sikurse ka deklaruar ne media.
Pra nuk eshte papasoja largimi i tij qe Edvini ta kaloje vendin ne destabilizim politik-ekonomik dhe del shume me i perfituar ndoshta mund te behet kryeminister, se prej lryetarit te PS--es behet me i forte. PS-ja ka eksperience ne 1997.
Prej Edvinit prodhohen te paberat e kombit.........

PS-eja pesoji nje humbje te dyte parlamentare dhe sipas statutit dhe deklarimit te Edvinit para te mediave shqiptare.

Ta harroj cdokush se Edvini jepe doreheqje nga kryetari i PS-es. Ndoshta nje here tjeter sepse fale tre shkaqeve:
- Karakteri mashtrues i tij.
- Tashme eshte tjeter Edvini me thonje te papaster, por nje supermiliarder tashme i Ballkanit e metej.
- Njerez kodosha qe ka rradhit ne listen e deputetve ne PS i jepe nje super pushtet ne PS. Qe do te thote: Edvini te mos shkarkohet duke ja nderruar Statutin si te kete qejfe Edvini.

Prandaj si jua merre mendja se ky supermiliardieri i Ballkanit te largohet aq lehte prej nje cope statutit te PS-es apo nje deklarimi te tij.
Nuk mun te shkarkohet. Harrojeni sepse Edvin fjale e mashtrim. Mjere kush i beson. Ai njehe vetem dajak, dhune ne trupin e tij.....ndryshe nuk ben doreheqje pse e ka statuti dhe pse vete ka deklaruar.
Prandaj mos u ngutni sepse keni te beni me nje njeri kontrapetal te diktatures, te mesjetes, qe nuk njehe kohen e re sikur ulerin si i cmendur i shkretetirave, qe kerkush nuk i kabesuar.
Ate e largon vetem atentati, huni,.........per fat te keq.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4556
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Deklarimi i mbrendshem i E.Rames

Imazh

Mbrëmë para ekranit te TVSH Edvin Rama tha se për pozicionin e tij do të flitet pas mbylljes të të gjithë procesit zgjedhor:

"Unë jam i vendosur që ta udhëheq Partinë Socialiste deri kur procesit zgjedhor t’i vihet pika. Pastaj, unë kam sigurinë dhe bindjen e plotë se kjo është një familje politike, cila di të marrë vendimet e duhura në kohën e duhur dhe, pa pikën e dyshimit, është një familje politike që pas pazarit të sotëm, më i neveritshmi pazar i këtyre 18 vjetëve, është më e madhe".

Komenti im(Laerti):

Te shifshe mbreme ne ekran te TVSH-es fytyren e tij te trembte. A thua ishte ne prage te vdekjes, djerset e ftohta e ibijshin curge neper balle e faqe. Menyra e paraqitjes tij ishte e transformuar sikur te ishte fundi i tij tragjik.
Pra kjo citim i Edvinit deshmon se nisi dredhite per t'mos u doreheqe nga posti i kryetarit te PS-it. Politika per Edvinin eshte nje zare sikurse ishte nje zare edhe posti i kryebashkiakut. E hedhe zaren sikurse e hodhi per zgjedhjet dhe per fatin e tij te shemtuar i ra numri zero. Dreqi e hengert duhet burri te jete i qete, ta perballoji si burre dhe jo si nje plackites xhepash e shtepiash.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4556
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
:yes:
Lexoni materiale qe nise te vertetoji Dilemen time per Doreheqjen e Edvin Rames. Edi Rama ka me thene: ''Une dua te jape doreheqje por Partia nuk me lene, ka nevoje edhe nje mandat tjeter. Keshtuqe sh.Zylo do vazhdoji postin e tij pa ju fute nje gjembe ne kembe. Largimi i tij nga PS do te shendoshe jo vetem te majten, por krejte spektrin poltik shqiptar.

RuçiImazh, XhafajImazh, DokleImazh dhe DadeImazh pengojnë Edi RamënImazh të japë dorëheqjen

Socialistët, të irrituar nga humbja që shkaktoi aventura Rama
Pas humbjes së zgjedhjeve, Partia Socialiste ndodhet drejt përçarjes totale të saj. Politika dështuese e Ramës shkaktoi krizë ekzistenciale në partinë që ai drejton, duke çuar rrjedhimisht në lëvizje të reja kundër tij por dhe konfigurim të ri të kësaj partie. Tashmë Rama, i cili ndodhet në krizë identiteti për vete i ka ditët e numëruara në PS, pasi përveç politikës së intrigës, ai nuk dha asgjë tjetër për këtë parti të cilin ai e “qeverisi” për 4 vite. Në këtë situatë të tensionuar, kur socialistët ndihen më të dështuar se kurrë dhe për këtë nuk gjejnë asnjë shkak apo fajtor tjetër veç Ramës, në PS kanë nisur të konfigurohen lëvizjet kundër kreut aktual. Burime brenda PS bëjnë të ditur se që dy ditë më parë, pas mbërritjes së një sms elektronike në aparatin celular të tij, ku lideri socialist Fatos Nano i shkruante tekstualisht “mi lër çelësat e PS tek bar Austria”, Rama kishte dashur të jepte dorëheqjen. Por “vullneti” i Ramës është kundërshtuar nga Gramoz Ruçi, Fatmir Xhafaj, si dhe Namik Dokle, Arta Dade etj. “Çelësat e kësaj partie, i kam unë”, mësohet të ketë deklaruar Ruçi para Ramës, gjatë vendimit paraprak të këtij të fundit për të lënë drejtimin e PS. Ndërkohë lëvizja “Majko, Mejdani dhe Malaj” vazhdon të konfigurohet brenda PS, për zëvendësimin e Ramës, me njërin prej tyre. Por kjo nuk është oponenca e vetme ndaj Ramës brenda PS. Nga ana tjetër, pritet një lëvizje tjetër e fortë e Ben Blushit për largimin e Ramës deri edhe në përzënie të tij prej selisë rozë. Fushata kundër Ramës por dhe politikës së tij pritet të nisë së shpejti edhe në rrethe. Fillimisht do të zëvendësohen kryetarët e PS në rrethe, të cilët u emëruan nga vetë Rama. Furtuna në PS pritet të fillojë gjatë këtyre ditëve, ndërkohë që Ramës i është lënë afat vetëm rezultati përfundimtar i zgjedhjeve, të cilin po e pret vetëm ai.
Dorëheqja e Ramës, detyrim moral dhe ligjor ndaj PS
Kryesocialisti Edi Rama, pritet të qëndrojë edhe pak ditë në drejtimin e Partisë Socialiste. 2 janë mënyrat që mund të sjellin largimin e tij nga PS, dorëheqja, ose përzënia. Kryesocialisti Rama ka disa arsye të cilat do ta çonin në dorëheqje. Dështimi në politikë por dhe premtimi që ai u dha shqiptarëve, që nëse humbiste zgjedhjet do të dorëhiqej nga drejtimi i partisë, si dhe precedenti Nano, që nënkupton dorëheqjen e këtij të fundit si kryetar i PS, pasi humbi zgjedhjet parlamentare 2005. Por qëndrimi i deritanishëm i Ramës, “indiferent” ndaj aktit të dorëheqjes, tregon se socialistëve nuk u ka mbetur gjë tjetër veçse ta përzënë nga PS për gjithë sa u shkaktoi në këto 4 vite si drejtues.
Edhe pse rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve nuk janë certifikuar zyrtarisht, PS dhe vetë Edi Rama e dinë mirë se janë humbësi në këtë garë. E ndërsa Rama duhej të ishte larguar vetë prej ditësh nga drejtimi i PS për ti lënë vendin një prodhimtari më të mirë për të majtën, ai ende vazhdon të këmbëngulë tek rezultatet përfundimtare të cilat në të vërtetë nuk pritet të ndryshojnë statusin e tij si humbës. Jo më larg se dje, kryesocialisti Rama ka deklaruar se do të vazhdojë të drejtojë PS, deri në përfundimin zyrtar të procesit zgjedhor, kur KQZ të ketë shpallur rezultatin zyrtar.
“Unë jam i vendosur që ta udhëheq Partinë Socialiste deri kur procesit zgjedhor t’i vihet pika”, ka deklaruar publikisht Rama, duke lënë të nënkuptohej se pas shpalljes përfundimtare të rezultatit të zgjedhjeve, situata brenda PS ka arritur deri aty, sa ai nuk ka çfarë të bëjë brenda asaj partie, jo vetëm më si kryetar, por edhe si një anëtar i thjeshtë. Megjithatë, kryeneçësia e Ramës në shumë momente vendimtare për PS dhe politikën shqiptare ka treguar se dorëheqja e tij nga PS, do të jetë më shumë një shtrëngim nga socialistët se sa vullnet moral i vetë Ramës pas katrahurës që shkaktoi brenda të majtës dhe veçanërisht brenda PS.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4556
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
PERVERSI EDVIN RAMA

ImazhEdi Rama mbyt me lot podiumin e socialistëve, pasi nuk realizoi qëllimin të mbyste shokët e tij

E ka mbyllur me lot dështimin e tij politik kryesocialisti Rama. Në një skenë të organizuar, ku dhjetëra militantë duhet të brohorisnin me emrin e “meteorit” Rama në gojë, kryesocialisti ka shpërthyer në lotët e humbjes dhe të dëshpërimit. I mallëngjyer dhe i dëshpëruar, Edi Rama është justifikuar se kishte ditëlindjen prandaj po qante. Tribuna socialiste u la me lotët e turpit të Edi Ramës dhe me paturpësinë e tij për të dhënë dorëheqjen. Njeriu që kërkoi të merrte ose të gjitha ose asgjë, qau ditën e djeshme. Edi Rama qau pasi nuk e nxori dot Fatos Nanon nga loja, megjithëse ky i fundit e bëri ministër, e bëri kryetar bashkie dhe së fundmi i la në dorë forcën më të madhe dhe serioze politike në vend të cilën e ktheu në bordello imoraliteti politik. Edi Rama qau dje se nuk e kreu deri në fund misionin e tij pervers të pabesisë me njerëzit që e ushqyen me pushtet, para dhe emër. Edi Rama qau dje se nuk e pa bamirësin e tij, Fatos Nanon të vdekur. Edi Rama qau dje se nuk e masakroi bamirësin tjetër Ilir Metën, i cili e mbështeti që nga viti 1999 deri në vitin 2007, njeriun që e ngriti në piedestal duke i dhënë të gjitha mundësitë për të qenë kryebashkiak i suksesshëm.Edi Rama qau dje se nuk e varrosi dot mikun e tij Ilir Metën, i cili e bëri kryetar bashkie në vitin 2007 dhe e mori në mbrojtje padrejtësisht për fotot e tij nudo. Edi Rama qau dje se nuk pati mundësi të zhdukte edhe ata pak miq që i kishin ngelur, miq që e ndihmuan dhe sollën në krye të PS.
Edi Rama qau dje pasi nuk do të ketë më mundësi të zhdukë miqtë e tij, Ben Blushin, Bashkim Finon, Arben Malajn, Pandeli Majkon etj. Edi Rama derdhi lot dëshpërimi dje, pasi nuk pati mundësi të zhdukë nga skena politike Partinë Socialiste, të cilën u mundua ta shndërronte në një kavie eksperimentale të miqve të tij homoseksualë dhe perverse. Mosmirënjohësi Edi Rama qau dje duke zhyer me lotët e tij të krokodilit për të fundit herë podiumin e Partisë Socialistë të Shqipërisë, kësaj partie që ka meritën kryesore të ndryshimeve demokratike në Shqipëri.
Edi Rama qau dje se e kuptoi që fundi i tij në politikë është i pashmangshëm. Lotët e djeshëm të Edi Ramës ishin dëshpërimi i njeriut që po largohet nga politika si një dështak, si një njeri pa moral dhe pa kode. Njeriu i vrerit dhe intrigës, njeriu i pabesisë dhe i paburrërisë, njeriu i perversitetit dhe imoralitetit qau dje duke hedhur për herë të fundit vrer mbi ata mijëra socialistë, mbi miqtë e tij që e ndihmuan, mbi kundërshtarët dhe miqtë e tij politikë, për t’ju konfirmuar atyre se këtë njeri duhet ta kujtojnë gjithmonë si njeriun që nuk duhet mbajtur kurrë afër, pasi pabesia dhe mosmirënjohja e tij nuk kanë fund.


Gazeta ''SOT'', DT. 5.7.2009
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 27
Vendodhja: Fier
Antarësuar: 16 Maj 2009, 17:24
A duhet te largohet EDI RAMA si kryetar i PS ?!!

Eshte ligji i demokracis....humb zgjedhjet jep dorheqen.
Personalisht do me pelqente shume te vine si kryetar PANDELI MAJKO ose ARBEN MALAJ por mundesia me e mire eshte PANDELI MAJKO.
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4556
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Konti!

- Te jesh i qarte si dita qe del me diell se Edvin ´Rama nuk ka me be doreheqje vullnetarisht sipas.....si nji edhe nji bejne 2. Pa ju vu zjarri Shqiperise edhe me zi se 1997 nuk largohet nga zyra e tij, prandaj prita te jepshe mendime. Ju e anashkaluat me pjesen tjeter shume te rendsishem.

- Me fal me duhet te ndaj mendimet me ju se nuk mendoj si ju per zgjedhjen e Pandeliut apo Malajt ne krye te PS-es.
Te dy personat tashme jane persona te tej konsumuar per keq nga media e majte dhe e djathte per.....
Une jam per nje zgjedhje radikale qe do te thote qe socialisti qe merre postin e kryetarit te partise numer nje e spektrit te majte duhet separi te mos kete fute duart apo vu pasuri ne xhepin e qytetarit sikur kane bere ata dy qe i permende dhe krejt klasa politike e majte kur ishin ne pushtete. Pra Malaj dhe Majko duhen separi te largohen nga oligarkia e kuqe duke dhene shembull me ate pendese dhe dorezim te asaj mallit qe ka pasuruar shtepine tij.....Me te tille begraund nuk mund t'i besohet ne dore PS-eja me gjithe ate pasuri perrallore, me ate begraund te dyshimte dhe shume negative! Jo, jo! U provua me nje perverse te lindur si Edvini, qe pasi u be miliarder i BaLLKANIT, tashme don ti vere Zjarrin nje Shteti te trazuar per 18 vjete.
Ka bij per PS-en me sfond te paster, pa njolla turpi dhe me shpirt e vetedije shqiptari. Keto cilesi i mungojne Majkos dhe Malajt. Te vesh keta dy rrufjane te xhepave dhe te nje politikani medioker, pabaza logjike te filozofise se re socialiste, do te thote te vazhdoji riciklimi i anomalirave te nje partije dhe te nje kombi.Prandaj mendoj Konti se duhet veshtruar pertej dhe jo per fytyra te tyre tej mashtruese dhe medioker me shembuj te turpeshem si njerez...........

Mendoj Konti se si principe baze duhet te jete ne formesim Shqiptar dhe mandej shqiptaria te udheheqe ne filozofine si nga e majta ashtu dhe nga e djathta. Deri tash nuk kam gjete une. Ishalla don Zoti te na beji mrekulli me nje njeri te tille sepse kombi yne esht e tej laskaritur prej shtabeve, liderve gangstera, rrugaca, vagabonda, plackitesa, mediokra te semure, me perversa te semure ku futen presidenta, kryeministra, ministra, drejtora, shefa, ...........
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1010
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
KONTI shkroi:A duhet te largohet EDI RAMA si kryetar i PS ?!!

Eshte ligji i demokracis....humb zgjedhjet jep dorheqen.
Personalisht do me pelqente shume te vine si kryetar PANDELI MAJKO ose ARBEN MALAJ por mundesia me e mire eshte PANDELI MAJKO.

Ne fakt ligji i demokracise nuk parashikon asnje gje te shkruar sepse kjo varet nga statuti i i partise dhe ne rastin e ps-se kemi qe ne statute e kane te shkruar qe ne qofte se nje kryetar humb zgjedhjet ai automatikisht duhet te jape doreheqjen keshtu qe i bie qe Rama te shkoj te pije kafe ke bashkia se ps-ja do kete nje tjeter.
Ne rastin e manipolimit sic e thote dhe Laert atehere ka mundesi qe Rama te nderroje statutin e ps-se dhe te rikandidohet por se shoh te mundshem sepse ujqerit e grupit te Nanos jane kthyer :(
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1010
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Malaj: Doreheqja e Nanos, inspiruese


Deputeti i Partise Socialiste, Arben Malaj, ne nje interviste per televizionin "Alsat", e cilesoi si inspiruese doreheqjen e Fatos Nanos nga kreu i partise pas humbjes se socialisteve ne zgjedhjet parlamentare te vitit 2005. "Besoj se veprimi i Nanos eshte vleresuar si nje veprim modernizues ne funksionimin e Partise Socialiste dhe si nje shembull i mire ne politiken shqiptare", u shpreh Malaj. Sipas tij, ende nuk ka nje rezultat final te zgjedhjeve te 28 qershorit dhe per kete arsye nuk eshte momenti te diskutohet per largimin ose jo te Edi Rames nga kreu i Partise Socialiste. Ai tha se Rama eshte miqesor me median per te qene prezent vete ne media. "Une besoj qe dhe media ne misionin e saj fokusin kryesor duhet ta kete si ne vend te mos deformohen proceset e fundit elektorale, dhe si mazhoranca qe krijon, cfare kredibiliteti dhe moraliteti do te kene per qeverisjen e vendit te tyre, pastaj zhvillimet ne forcat e vecanta politike", vleresoi zyrtari socialist. Sipas Malajt, per shkak te pergjegjesive ne Partine Socialiste dhe per shkak te eksperiencave te PS, beson se nuk eshte momenti te flase per supozime se cfare do te ndodhe, dhe aq me teper nuk i takon atij te flas ne emer te te tjereve. Ai beri te ditur se te gjithe forumet e partise do te mblidhen dhe do te analizojne rezultatin. Ndersa, deputeti i perfolur per kreun e selise roze, nuk perjashton qe te futet ne garen per kreun e Partise Socialiste, nese do te kete nje te tille. "Vendimet e duhura ne kohen e duhur, por ju garantoj vetem nje gje, qe cdo angazhim do te jete pozitiv per tu bere pjese e maksimizimit te energjive pozitive qe ka PS ne teresine e saj dhe jo si nje gare individuale, per nje sfide individuale. Besoj qe ne politike secili ka detyrimin te jete aktiv dhe jo thjesht shikues lajmesh", nenvizoi deputeti i Qarkut te Vlores, Arben Malaj. I pyetur per afrimin ne koalicionin Aleanca per Ndryshim te partise Levizja Socialiste per Integrim, zyrtari socialist e ka cilesuar si nje zhgenjim. Sipas tij me shume se nje marreveshje per te shpetuar vendin nga kriza, ajo duket si nje hakmarrje ndaj Partise Socialiste. "Realisht kam mbetur i zhgenjyer nga gjuha e perdorur, nga vullneti per ta etiketuar udheheqesit e Partise Socialiste.
Argumenti kryesor me te cilen justifikohet veprimi i marre, me teper bazohet ne nje hakmarrje ndaj menyres se si ne e kemi trajtuar se sa nje vizion per te shpetuar Shqiperine", theksoi anetari i Kryesise se partise me te madhe ne opozite. Duke folur per te ardhmen e se majtes, Arben Malaj, nuk perjashtoi qe Levizja Socialiste per Integrim te afrohet me Partine Socialiste. "Kjo, pasi Meta nuk mund te ndryshoje dot Kodin Elektoral vetem me votat e Partise Demokratike", perfundoi fjalen e tij, zyrtari i larte i Partise Socialiste.
E Enjte, 09 Korrik 2009
Koha Jone
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Përpara
Posto një përgjigje 17 postime · Faqe 1 prej 2 · 1, 2
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 26 Nëntor 2020, 02:30
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari