Faqe 5 prej 6

EDHE NJEHERE NE ISTIKAME PER PS-ES

PostPostuar: 03 Korrik 2009, 09:48
nga Laert
GRAMOZ RUCI DHE ANDI HARASANI NE KRYE TE REVOLTES KOMUNISTE PER VOTEN


KUTIAE E VOTIMIT NE FIER ESHTE BE SHERR PER PS-IN SEPSE KERKON ME CDO KUSHT TE FITOJI DEPUTETIN E VET. DERI KETU ME DUKET NE RREGULL. POR TE VEJNE NE VEPRIM TALEBANET E TYRE TE SUKSESSHEM NE TE GJITHA ZGJEDHJET, DUKE U VU NE ISTIKAME, NE LLOGORE, KU DHEMB PER DHEMB LUFTOJNE PS DHE PD PER KUTIN E VOTIMIT TE POPULLIT.
ARRIN DERI ATY QE DEPUTETI ANDI HARASANI I VERSULET SI BISHE ME KARRIKE KRYETARIT TE KOMISIONIT TE VOTIMIT NE FIER PER T'JA RREMBYER ME DAJAK SI PERHERE FITOREN E PAMERITUAR.
Imazh


PAK PER PROTRETIN E ANDI HARASANIT:
PER FATIN E TIJ TE KEQ HARASANI I ESHTE ARDHUR MANDATI I ARRESTIMIT NGA PROKURORIA E LARTE PARA DY MUAJVE PER KORRUPSION KUR ISHTE DREJTOR I ELEKTRIKUT NEN UDHEHEQJEN E QEVERISE SOCIALISTE TE NANOS, POR BUTESIA E KRYETARES SE PARLAMENTIT JOZEFINA BERI QE KY TE SHPETOI. NE VEND QE TE ULI KOKEN, POR NDERMERR AKTE VANDALE NE QENDREN E VOTIMIT.
KY SHQUHET PER EKSTREMIZEM, PER PAPERMBAJTJE, PER NJE FJALOR RRUGET NE PARLAMENT. KJO NDODHI DJE ME DT.2 KORRIK 2009.

GRAMOZ RUCI NE KRYE TE REVOLTES NE FIER
Imazh

TE KERKOSH TE DREJTEN E VOTES ME DHUNE SIKURSE E KA DOKTRINA E MAO CE DUNIT DHE E LENINIT NE NJE SISTEM PLURARIST ESHTE ANAKRONIK DHE TEJ TALEBANIST. RUCI SI MJESHTER I PROJEKTEVE TE GRUPEVE TE DHUNES KISHTE ORKESTRUAR ME SHUME KUJDES DHE PERPARA SE TE BEHEJ VOTIMI GRUPE NGA TEPELENA, FIERI, NE BASHKEPUNIM ME PUNTORET E NJE FARE KOCO KOKEDHIMA SI MIK INTERESASH DHE I PEZES SE EDVIN RAMES ESHTE NJE TERROR I PASTER DHE I PALEJUESHEM. sI E TILLE ESHTE MESJETARE, TE KUJTON SISTEMIN KOMUNIST, KU SI PRINCIPE KISHIN VETEM DHUNEN. ME KETO MENDESI RUCI BERTETE PER PLURARIZEM DHE KUR NUK I ECEN INTERESI I TIJ NXJERRE TALEBANET NEPER LLOGORE DHE O BURRA NE LUFTE DHE KUNDER KUJT , KUNDER PLURARIZMIT, KUNDER SHQIPTARVE. TALEBANET E GRAMOZIT, TE KOCO KOKEDHIMES DHE TE EDVIN RAMES U FILMUAN DHE ATO TASHI DO TE PERPUNOHEN NGA EKSPERTET E MINISTRISE BRENDSHME DHE JU PASQYRUA POPULLIT SHQIPTAR FALANGAT KRIMINALE TE PS-

ROLI I PS DHE I EDVINIT DHE KOCO KOKEDHIMES NE REVOLTEN E FIERIT

ImazhImazhImazh


E GJITHE KJO ORKESTRIM I TERRORIT NE FIER, BUSHAT, LAC, PASKUQAN,...U BE NE ZYREN E EDVINIT NE PEZE DHE NE SKRAPAR, KU PER FATIN E KEQ TE TYRE NE SHTABE ISHIN PERPOSE EDVIN RAMES SI KRYETAR I PS EDHE SHEFI I TERRORIT TE PS-ES GRAMOZ RUCI DHE FINANCUESI PRONARI DHE MIKU I PEZES KOCO KOKEDHIMA.
KU E KANE QELLIMIN NE TE VERTETE TE KESAJ TERRORIT?
NUK E KANE TE KUTIA E VOTES. ABSOLUTISHTE SEPSE E DIN SI DITA ME DIELL SE ENDRRA PER TE DREJTUAR QEVERINE EDVINI ME KODOSHAT E TIJ NUK U REALIZUA, GJE QE DIHEJ HERET PA U VOTUAR.
PRA HUMBESI SI PUNA E E TYRE E KANE NE EDUKATE, NE FORMIM TE TYRE SEPAKU TE UL IMAZHIN E KOMBIT SHQIPTAR PER TA DEMTUAR NE SYTE E BOTES PER TE VONUAR HYRJEN E SHQIPERISE NE BE.
KJO NUK ESHTE PAK, POR SHUME. PRA JANE AKTE TERRORISTE TE MIREFILLTA ANTISHQIPTARE, QE E DIJNE ATA SE KUSH I FINANCON BRENDA DHE JASHTE SHQIPERISE. POR VOTA E VERDIKTIT TE POPULLIT I SHPARTALLOJI DHE I DEMASKOJI SI ARMIQ TE KOMBIT. HUMBJA DUHET PARNUAR ME EDUKATE SIKURSE U PREMTUA NGA EDVINI. POR EVINI NUK MUND TA LEJI FRONIN E PS-ES PA TE TJERA ZARARE. TE PRESIM.......

PIRAMIDA E SHTABIT TE TERRORIT TE PS

PostPostuar: 03 Korrik 2009, 12:24
nga Laert
Gjate gjithe dites se djeshme xhaketat e vjetra te PSSH ( PPSH-ja) ne qarkun e Fierit tentuan te ngrejne ne kembe njerzit qe shpresen jetsore te tyre e kane vare nga politika ( jot e gjithe) per te çuar ne destabilizim shqiperine.

Thirrjet histerike”FIERI ÇOU”,ishin lajtmotivi i militanteve te Rucit dhe Islamit diten e djeshme per te shkatrruar procesin zgjedhor.

Ku do te çohet Fieri per te djegur dhe shkatrruar Shqiperine?

Gramoz RuciImazh , therret nga Fieri : SKA BURRE NENE QE E PREKE KARRIGEN TIME.

Kjo eshte politika e re e Gramoz Ruçit dhe xhaketave te Edi RamesImazh?

Karrigia e Gramoz Rucit dhe Kastriot IslamitImazh nuk eshte gjithe Shqiperia.

U bejme thirrje leni rehat Shqiperine.mjafte me imazhe denigruese per hire te karriges tuaj.

Thirrni mendjes o diteshkurter.

Per mese nje vit e gjysem PSSH-ja ( dhe njesitet guerile te PSSH-se)dhe Edi Rama me keto xhaketa te vjetra ndertuan opoziten me emrin e GERDECIT .

Por GERDECI ua they hundet,nuk ua dha voten pasi njerzit e kuptuan se me fatkeqesine e tyre keto XHAKETA deshen te ngrene lumturine e tyre.

Edi Rama ka keqtrajtuar figurat e tyre politike duke u vendosur ne goje te tyre FYERJE deri ne ekstrem kundershtaret.

Kujtojme Erion BracenImazh tashti ka gjuajtur ne treg nje KAMIKAZ te rradhes DITMIR BUSHATIN.
Imazh

Re: REZULTATET, NGJARJET e ZGJEDHJEVE te 28.6.2009

PostPostuar: 03 Korrik 2009, 16:01
nga KONTI
Leart pershendetje dhe te uroj shendet.
Lere se cthote Gramoz Ruci Erjon Brace Kastriot Islami apo Dimiter Bushati.
Si qytetar i fierit qe jam e them me plote bindje sepse gjithcka u tregua ne votime qe FIERI eshte i majte (Flas i pa politizuar por me fakte)U fol shume per protesten qe u be parmbreme ne KZAZ-n 20.qe puntoret e Koco Kokdhimes u futen ne protest me urdher te shefit te tyre se rrezikonin punen.Eshte genjeshter me bishte qe u shpif nga disa militant dhe disa drejtues te se Djathtes.Ata qe protestonin ishin qytetar te thjesht qe kerkonin mbrojtjen e votes se tyre.Dhe e them kete se ata jan te gjithe ne pune nuk kan nevoje qe tu binden apo te blihen nga njera pal ne tjetren.Jo vetem ne FIER por edhe ne te gjithe shqiperin votat i ka e Majta 40.89% kundrejt se Djathtes 39.98%.Pra shifet shume mire qe e djathta po qeveris me votat e se majtes.Po flitet shume per nji kualicion i math me PD dhe LSI sepse moren shkas te flsin nga nji deklarat e nji PEDOPOLITIKANI sic eshte Dritan Prifti.Por harroje qe votat qe ka mar dritan prifti kan qene me destinacion te se Majtes dhe jo ate te Djathtes.Edhe ne fleten e Votimit ne Numerin 24 Shkruante ILIR META (Partia Socialiste per Integrim).Harroje ILIR META bashke me dritan priftin kur bene miting ne Fier qe than ne deklarate Vota per EDI RAMEN eshte vote per SALI BERISHEN.Jo or mik se paska qene kunderta qe " Vota per LSI eshte Vote per Sali Berishen"Akoma ne qarkullim levizin zera qe ILIR META do beje kualicion me Sali Berishen.Ku vete ILIR META ka thene : Nuk ka kualicion me te Djathten pas zgjedhjes vetem me te Majten.
Pyetja qe ngre une c'do te behet?!! rezultati eshte:
PD-68
PS-65
LSI-4
PR-1
PDI-1
PBDNJ-1
Ado arije dote e djathta apo e majta te beje qeverri?!! Apo do kemi nji qeverri Teknike prej 3 muajsh dhe perseri do kemi zgjedhje?!!Ne rast se kemi zgjedhje a do e perballoje dote populli shqiptare ne menyre ekonomike se pam qe ne kete fushate u hoth miliarda lek.
Te pershendes
KONTI

Re: REZULTATET, NGJARJET e ZGJEDHJEVE te 28.6.2009

PostPostuar: 03 Korrik 2009, 16:53
nga I-AMESHUAR
KONTI shkroi:.Pra shifet shume mire qe e djathta po qeveris me votat e se majtes.Po flitet shume per nji kualicion i math me PD dhe LSI sepse moren shkas te flsin nga nji deklarat e nji PEDOPOLITIKANI sic eshte Dritan Prifti.Por harroje qe votat qe ka mar dritan prifti kan qene me destinacion te se Majtes dhe jo ate te Djathtes.

Nuk me pelqej termi me te cilen quajte deputetin Prifti sepse me kete le te nenkuptoje agresivitetin socialist te kuqe keshtu qe mos thuaj se je i depolitizuar sepse e ke konfirmuar voten tende(kjo eshte dicka personale e jotja qe une respektoj, por ishte dicka qe desha ta nenvizoj)
Solla enkas per ty nje artikull te fresket.

****

LSI: Votat tona, jo per Edi Ramen

Levizja Socialiste per Integrim vendosni mbremjen e djeshme qe 4 mandatet e fituara ne zgjedhjet parlamentare te 28 qershorit te mos shkojne per Edi Ramen. Vendimi eshte marre nga mbledhja e kryesise se LSI ne oren 20:30 dhe qe zgjati rreth nje ore, ku anetaret rane dakord unanimisht per nje qendrim te tille. Lajmi eshte bere i ditur nga burime brenda kesaj mbledhje. Gjithashtu mesohet se ne mbledhjen e organizuar ne seline e Levizjes Socialiste per Integrim nuk ka pasur debate, por qellimi i vertete ishte unifikimi i qendrimit dhe te mos kete qendrime te ndryshme per pozicionin qe do te marrin me mbledhjen e parlamentit te ri. Krahas kesaj, eshte vendosur qe asnje qendrim te mos behet publik, pa u mesuar me pare rezultatet perfundimtare te zgjedhjeve. Per sa i perket zgjedhjeve te cilat u zhvilluan me 28 qershor, kryesia vendosi te ngreje nje Komision per evidentimin dhe dokumentimin e shkeljeve te procesit te numerimit te votave. Nepermjet nje deklarate per mediat pas mbledhjes, sekretari i Pergjithshem i Levizjes Socialiste per Integrim, Petrit Vasili, njoftoi se Komisioni shume shpejt do te publikoje nje raport te dokumentuar per te gjitha shkeljet qe jane verejtur diten e zgjedhjeve dhe pas saj. "Raportet do te informojne OSBE/ODFIHR-in si dhe perfaqesite e tjera nderkombetare per parregullsite e verejtura", deklaroi Vasili. Ai gjithashtu konfirmoi se Levizja Socialiste per Integrim nuk do te marre asnje vendim mbi koalicionin paszgjedhor pa dale me pare rezultatet perfundimtare nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Me tej, zyrtari i LSI ka bere thirrje qe kryetari i Partise Socialiste te mos flase ne emer te 4 mandateve qe kjo parti mori ne zgjedhje. "Rama nuk ka te drejte te flase ne emer te LSI", theksoi sekretari i pergjithshem i LSI. Sipas tij, partia qe perfaqeson e ndan Partine Socialiste nga Edi Rama. "Rama pati qellim qe te eliminonte LSI-ne, permes nje operacion i policesko-kriminal", akuzoi liderin socialist per sulmet ndaj LSI-se, Petrit Vasili. Sipas Vasilit, perkundrejt apeleve te shumta per bashkepunim dhe per mbrojtjen e votes se shqiptareve, Rama ka konsumuar vepren e dirigjim te nje informacioni te varte me elemente policor dhe financiare me qellim asgjesimin e LSI-se, duke perdorur jo vetem elementet te shkeljes se ligjit, por dhe aktivizimin e instrumenteve te tilla thellesisht te patolerueshme sic jane aktivizimi i parave per korruptimin ne themel te procesit. "Ne kemi qene koherent ne raportin me te majten, por hartuesit e kodit zgjedhor shkaktuan humbjen e se paku 12 mandateve te se majtes dhe ne vecanti te LSI-se, por kjo pergjegjesi dhe reflektimit qe duhet te ndodhin ne PS jane nje ceshtje e tyre e brendshme ndersa ne do ta evidentojme kete krim dhe te mos lejojme qe te shprehet ne emer te sakrifices te njerezve te LSI-se qe kane siguruar 4 mandate dhe qe jane perfaqesimin i ndershmerise te ketyre zgjedhjeve", deklaroi Vasili. Qe gjithsesi deklaraten e Priftit e ka cilesuar emocionale.
Komisioni, rezultatet do dergohen te nderkombetaret dhe osbe

Kryesia e Levizjes Socialiste per Integrimi vendosi dje per ngritjen nje Komision per evidentimin dhe dokumentimin e shkeljeve te procesit te numerimit te votave. Ky komision shume shpejt do te publikoje nje raport te dokumentuar per te gjitha shkeljet qe jane verejtur diten e zgjedhjeve dhe pas saj. Raportet do te informojne OSBE/ODFIHR-in si dhe nderkombetaret e tjere per parregullsite. "Pas marrjes se rezultati analizes se kontekstit politike shoqeror dhe elektoral do te mbledh forumet e saj dhe do tiu njoh me keto vendime ne kohen dhe momentin e duhur", tha Vasili.

"Imazhi i vendit i cenuar nga zgjedhjet pa standarde"

Levizja Socialiste per Integrim ka shprehur dje shqetesimin per situaten aktuale te procesit zgjedhor dhe cenimin e imazhit nga keto zgjedhje. Nepermjet nje deklarate per shtyp Sekretari i Pergjithshem i LSI, Petrit Vasili, theksoi se situata politike eshte renduar se tepermi ditet e fundit dhe qytetaret shqiptare brenda dhe jashte vendit jane sot shume te preokupuar per cka po ndodh ne Shqiperi. "Imazhi i vendit eshte cenuar rende nga keto zgjedhje pa standarde dhe cdo hap i metejshem i papergjegjshem lidhur me tensionimin e situates do te conte ne nje prishje te imazhit me pasoje afatgjata dhe shume te demshme per vendin dhe procesin e integrimit te vendit ku pergjegjesia do te rendonte mbi keto dy forca politike", deklaroi Vasili. Ai u beri thirrje ketyre forcave politike per te hequr dore nga perpjekjet per te ndryshuar rezultatin e zgjedhjeve me cdo lloj forme presioni dhe mjetesh antiligjore. "Ju kerkojme te mos krijojne me tej tensione artificiale qe cojne ne konfrontime te panevojshme midis qytetareve si dhe te largojne personat me detyra shteterore ne pushtetin qendror dhe ate lokal, nga qendrat e administrimit te zgjedhjeve", apeloi zyrtari i LSI-se. Duke vijuar me tej, Vasili u beri thirrje Berishes dhe Rames te kontribuojne per c`tensionimin e menjehershem te situates dhe per te mos cenuar me tej standardet tashme shume te komprometuara te ketyre zgjedhjeve. "Kerkojme qarte dhe prere qe te respektohet kodi zgjedhor i miratuar nga vete keto dy forca politike si dhe te gjitha procedurat e ligjshme te ankimimit si dhe institucionet e ngarkuara me ligj", perfundoi fjalen e tij, Sekretari i Pergjithshem i LSI, Petrit Vasili. Kodi i ri Zgjedhor eshte kritikuar shpeshhere nga kjo parti, e cila ka kerkuar qe ndryshimet e ndodhur te miratoheshin me referendum dhe jo nga kuvendi.
Denis Dedej
E Premte, 03 Korrik 2009

Re: REZULTATET, NGJARJET e ZGJEDHJEVE te 28.6.2009

PostPostuar: 03 Korrik 2009, 16:57
nga I-AMESHUAR
Ja Konti edhe nje tjeter konfirmim qe Rame krimi duhet te rrije urte se kete qeveri se puth dot

****

LSI akuzon Ramën se humbi 12 mandate të saj me operacionin e tij kriminal
Imazh

Vasili: Rama s’ka as të drejtë politike as morale të flasë në emër të mandateve të LSI
Anëtarët e Kryesisë së Lëvizjes Socialiste për Integrim janë mbledhur mbrëmjen e ndjeshme për të diskutuar situatën paszgjedhore. Gjatë këtij diskutimi, anëtarët e LSI kanë diskutuar për mënyrën dhe metodat e përdorura nga politika e Ramës, e cila çoi në humbjen e 12 mandateve të LSI. Nisur nga loja e ndyrë që Rama ka bërë ndaj kësaj force politike që me ligjin proporcional, vjedhjen e votave, korruptimin e komisionerëve etj., LSI ka kërkuar që Rama të mos flasë më në emër të mandateve të LSI. “Përkundrejt apeleve të shumta për bashkëpunim dhe për mbrojtjen e votës së shqiptarëve, Rama ka konsumuar veprën e dirigjimit të një informacioni të vartësve me elementë policorë dhe financiare më qëllim asgjësimin e LSI, duke përdorur jo vetëm elementët të shkeljes së ligjit, por dhe aktivizimin e instrumenteve të tilla thellësisht të patolerueshme siç janë aktivizimi i parave për korruptimin në themel të procesit, ne kemi qenë koherentë në raportin me të majtën, por hartuesit e kodit zgjedhor shkaktuan humbjen e së paku 12 mandateve të së majtës dhe në veçanti të LSI, por kjo përgjegjësi dhe reflektimit që duhet të ndodhin në PS janë një çështje e tyre e brendshme ndërsa ne do ta evidentojmë këtë krim dhe të mos lejojmë që të shprehet në emër të sakrificës të njerëzve të LSI që kanë siguruar 4 mandate dhe që janë përfaqësimin i ndershmërisë të këtyre zgjedhjeve”, u shpreh në një konferencë për mediat, Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Petrit Vasili. Gjithashtu, Vasili theksoi se LSI nuk ka asnjë vendim politik lidhur me çështjen e ndërtimit të koalicioneve që kanë të bëjnë me qeverisjen e re, ajo ka ngarkuar të gjithë grupin e ekspertëve dh personave të ndjekin këtë proces dhe po pret me qetësi rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve, dhe mbas marrjes së rezultatit analizës së kontekstit politik shoqëror dhe elektoral do të mbledhë forumet e saj dhe do t’iu njohë me këto vendime në kohën dhe momentin e duhur.
Vasili u shpreh se LSI nuk ka asnjë vendim politik lidhur me koalicionin apo aleancat pas zgjedhore. Menjëherë pas mbledhjes së Kryesisë së LSI, Petrit Vasili, tha se, në këtë mbledhje nuk u diskutua për koalicionet, por për parregullsitë e vërejtura në procesin zgjedhor. Duke u ndalur tek këto parregullsi Vasili pohoi se, LSI do të përgatisë një raport ku do të vërë në dukje këto parregullsi dhe ky raport do t’i bëhet prezent edhe organizmave ndërkombëtare. “Kryesia e LSI, fill pas zgjedhjeve të 28 qershorit konstatoi me keqardhje dhe me shqetësim të thellë se gjithçka që ne parashikuam do të ndodhte me miratimin e Kodit zgjedhor dhe do të paraprinte nga dyshimet kushtetues dhe thellësisht të dëmshme dhe që prishin themelin e shtetit kushtetues në Shqipëri u verifikuan në praktikë me cenimi e thellë të standardeve të zgjedhjeve të 28 qershorit. Gjithashtu Kryesia e LSI konstatoi edhe prishjen në vazhdimësi të standardeve në mënyrë të vazhdueshme dhe kjo më e theksuar në procesin delikat të numërimit të votave”, theksoi Vasili. Më tej, Vasili shtoi se nisur nga këto arsye të mëdha dhe duke konstatuar që ky proces ka hyrë në rrugën e komprometimit të tij, kryesia e LSI vendosi raportin e parë paraprak i dokumentuar, me të gjitha ngjarjet shëmtuar që është konsumuar në datën 28 qershor të paraqitet mbas një jave dhe në mënyrë periodike raportet do të intensifikohen deri në paraqitjen e një raporti i cili do të bëhet prezent të gjitha organizmave ndërkombëtare që operojnë në Shqipëri por dhe jashtë saj, si në Bruksel dhe ne Departamentin Amerikan të Shteti.
Vasili bëri të ditur se kryesia vendosi që grupi i ekspertëve dhe i përfaqësuesve të LSI të vë në dispozicion dhe të ndjek me përgjegjësi të plotë të gjithë procesin e ankimit, të gjitha fakteve shumë komprometuese që kanë ndodhur në procesin e konsumimit të korrupsionit elektoral, që disponojnë të gjitha kasetat filmike që demonstrojnë qartë se çfarë kanë ndodhur si dhe procesverbalet që kanë pa përputhshmëri skandaloze, dhe të aktivojë procesin e ri numërimit në të gjitha ato kuti votimi të cilat vërehen mospërputhje të jashtëzakonshme dhe që kane kompromentuar rëndë votimi. “LSI vendosi që të ndjek në vazhdimësi rezultatet dhe nxjerrjes së tyre përfundimtare, në mënyrë që të kemi të qartë ndarjen e mandateve por edhe të dimë përfundimisht se kush është shprehja zyrtare e KQZ mbi përfundimin e zgjedhjeve në Shqipëri. Këtu vendime kanë ngarkuar një grup pune dhe kryesia jo vetëm që do ti ndjek hap pas hapi por do të informojë publikun dhe organizmat kombëtare për ecurinë e këtij procesi”, vijoi Vasili.
Agjensia"Sot"

Re: REZULTATET, NGJARJET e ZGJEDHJEVE te 28.6.2009

PostPostuar: 03 Korrik 2009, 17:07
nga I-AMESHUAR
Arben Malaj, kandidat per kreun e ri te Partise Socialiste

Imazh

Deputeti i Vlores Arben Malaj, eshte kandidati per kreun e ri te Partise Socialiste. Lajmi behet i ditur nga burime brenda forces me te madhe te opozites dhe pritet te behet publik gjeresisht ne ditet ne vazhdim, kur edhe pritet doreheqja e kryetarit ekzistues Edi Rama.

Oret e fundit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka evidentuar faktin se koalicioni i djathte ka marre numrin e mjaftueshem te mandateve per te kerkuar krijimin e qeverise se re. Ne keto kushte e majta gjendet perballe humbjes te cilen momentalisht kreu i partise kryesore te ketij kampi, ende nuk po e pranon. Gjithsesi, me afrimin e zyrtarizimit te konstituimit te qeverise se re qe pritet te jete serish e drejtuar nga kryeministri aktual Sali Berisha, kryetari i PS, Edi Rama, do te duhet te jape doreheqjen. Te pakten sipas vete pohimeve te tij te bera disa here publikisht perpara zgjedhjeve, kur siguroi se nese nuk do te dilte fitues dhe nuk do te ishte ai, kryeminister i ri i vendit, do te jepte doreheqjen, duke u larguar nga drejtimi i Partise Socialiste.

Ne keto kushte, ka nisur edhe lakimi i emrave qe do te zevendesojne Edi Ramen ne krye te PS. Mesohet se Arben Malaj, nje nder figurat me te njohura dhe me pak te perfolura te kesaj partie, eshte kandidati potent per te marre ne dore frenat e forces kryesore ne opozite. Burimet nga PS, pohuan mbreme edhe faktin se Malaj, ka ne kete kandidim, mbeshtetjen e kryetarit historik te kesaj partie, Fatos Nano, i cili pritet ta mbeshtese per te nisur nje drejtim te ri te forces kryesore politike te se majtes shqiptare.
E Premte, 03 Korrik 2009
Koha Jone

****

Bejini te fala nga une Edvin Rames dhe se shpejti do vij ti pij kafen e doreheqjes :)

Re: REZULTATET, NGJARJET e ZGJEDHJEVE te 28.6.2009

PostPostuar: 03 Korrik 2009, 23:38
nga I-AMESHUAR
Lajmi me i fresket.
PD merr mandatin e 71 ne Lezhe! Tashme e sigurte ngritja e qeverise.
Tashme fitorja e sigurte per Aleancen e djathte.

I uroj gjithe demokrateve fitoren e dyte rradhazi. shpresoj se kjo qeveri do ta fuse Shqiperine ne Europe :muah

REZULTATET, NGJARJET e ZGJEDHJEVE te 28.6.2009

PostPostuar: 04 Korrik 2009, 00:42
nga Laert
I Ameshuar!

Kafen pije. Te befte mire, por per Edvini nje here tjeter sepse fale dy shkaqeve:
- Karakteri mashtrues i tij
- Njerez kodosha qe ka rradhit ne listen e deputetve ne PS i jepe nje super pushtet ne PS. Qe do te thote: Edvini te mos shkarkohet duke ja nderruar Statutin si te kete qejfe Edvini.

nuk mun te shkarkohet. Harrojeni sepse Edvin fjale e mashtrim. Mjere kush i beson. Ai njehe vetem dajak, dhune ne trupin e tij.....ndryshe nuk ben doreheqje pse e ka statuti dhe pse vete ka deklaruar.
Prandaj mos u ngutni sepse keni te beni me nje njeri te diktatures, te mesjetes- :flm

Re: REZULTATET, NGJARJET e ZGJEDHJEVE te 28.6.2009

PostPostuar: 04 Korrik 2009, 15:25
nga I-AMESHUAR
Te fundit nga TVSH

Sali Berisha perpara 1ore ka thirre kreun e LSI-se ne zyren e tij per te krijuar qeverine e re me koalicionin e zgjeruar edhe me LSI-ne dhe perpara 10minutave doli perpara gazetareve Ilir Meta duke konfirmuar pranimin e ofertes se Sali Berishes.

Keshtu qe brenda 10-15diteve do kemi qeverine 2 Berisha me zevendes Ilir Meten.

Re: REZULTATET, NGJARJET e ZGJEDHJEVE te 28.6.2009

PostPostuar: 05 Korrik 2009, 16:11
nga KONTI
Xhest jo burreros sepse ate qe dikur e kan mbeshtytur (me falni per fjalen) sote po e lepijne !!
Ne mitingun qe eshte bere ne FIER pasi une kam qene prezent sepse ne kanditim ishte dhe nji njeri shume i afert i familjes time ILIR META ka thene qe vota per SALI BERISHEN eshte vote per korrupsionin dhe per familjen e tije qe cdo dite e me shume pasurohet duke farferuar popullin shqipetar.
Ja pra na doli qe vota per ILIR METEN eshte vote per SALI BERISHEN.
Zona e Libofshes ku DRITAN PRIFTI ka dal deputet ketu dhe 3 legjislaturash nuk do te kandidoje me sepse ata jan bashkuar duke i theme DRITAN PRIFTIT ne Libofsh mos e hith kemben me !!

Nuk me ngelet gje tjeter vec se tu uroj suksese ne kete legjislature dhe rilexohemi per te till teme ne 2013 !!
I-AMSHUAR & Leart.Gjithmone e kam pas kenaqesin qe te bisedoje dhe te depatoj per politiken pasi me formon profesjonalisht.Por me kete zullum qe mbertheu politiken shqiptare ehste shume me e pa vler qe te flasim per keta Deputet.
Ju uroj shendet
Respekt nga KONTI.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari