Dedikuar poltikes dhe mjeteve te komunikimit te mases shqiptare ne menyre qe te japim mendimin tone ne lidhje me mbarevatjen e jetes poltike shqiptare. Te japim apo krijojme nje ide te re poltike qe revolucionon aktualitetin.Miresevini
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 55 postime · Faqe 2 prej 6 · 1, 2, 3, 4, 5, 6
ZGJEDHJET e 28.6.2009. 70 DEPUTETET E RINJE TE PARLAMENTIT
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4552
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
REZULTATET, NGJARJET e ZGJEDHJEVE te 28.6.2009, Posted 29 Qershor 2009, 14:41
FITORE TE PS NE QARQE TE REZULTATEVE PARAPRAKE - TE PAPERFUNDUAR - TE ORES 14:00 VAZHDON ...


ELBASANI

- PD - 42 %

- PS - 50, 7 %

- LSI - 6 %


BERATI

-PD - 36 %

- PS - 52,8 %

LSI - 11, 2 %GJIROKASTRA

PD - 42 %

- LSI -

- PS - 55,6 %


FIERI

- PD - 42,5 %

- PS - 49,8 %

- LSI - 6,4 %
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 608
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
kush fitoi se se morra vesh une?
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 384
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
REZULTATET, NGJARJET e ZGJEDHJEVE te 28.6.2009, Posted 29 Qershor 2009, 21:58
Vetem 25% e votave jan numru deri tash, ska rezultat perfundimtar ende.
Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 608
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Me vjen cudi me keto votimet e shqiperise kur ne vendet e tjera rezultati del dy ore pas mbylljes se kutive .
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4552
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
REZULTATET, NGJARJET e ZGJEDHJEVE te 28.6.2009, Posted 29 Qershor 2009, 22:30
NJOFTIME TE ORES 21:20 dhe 23:55 TE QARQEVE PER FITORE TE KOALICIONIT PD-ES - VAZHDON NUMERIMI I VOTAVE


TIRANA
TIRANA


PD - 47,8 % (0ra 21:20)
- 47, 48 % (ora 23:55)

PS - 45,5 %
- 45,39 %


LSI - 4,7 %
- 4,83 %KUKESI
KUKESI


PD - 67 %(ora 21:20)
- 65,34(ora 23:55)


PS - 23 %
- 30,33 %


LSI
- 2,58 %DIBRA
DIBRA


PD - 56, 7 %(ORA 21:20)
- 56,64 % (23:55)

PS - 33,4 %
- 33,82 %


LSI - 5,9 %
- 5. 81 %DURRESI
DURRESI


- PD - 51 % (21:20)
- 50, 85 % (23:55)


- PS - 39 %
- 39,99 %


LSI - 8 %
- 8,2 %SHKODRA
SHKODRA


PD - 55,6 % ( 21:20)
- 59,99 % ( 23:55)

PS 37,6 %
- 37,17 %


LSI - 3, 3 %
- 3,28 %LEZHA
LEZHA


PD - 53,5 % ( 21:20)
- 53,24 % (23:55)

PS - 34 %
- 34,22 %


LSI - 3 %
- 6,4 %


SHENIM:

PUKA KA PERFUNDUAR DHE KA FITUAR PD-EJA QE KA QENE BUNKER I PS-ES.

MALESIA E MADHE KA PERFUNDUAR DHE KA FITUAR PD SI GJITHMONE
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4552
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
REZULTATET, NGJARJET e ZGJEDHJEVE te 28.6.2009, Posted 29 Qershor 2009, 22:40
NJOFTIME TE ORES 21:20 dhe 23:55 TE QARQEVE TE FITUAR NGA KOALICIONI PS DHE LSI VAZHDON NUMERIMI I VOTAVE


FIERI
FIERI


PD - 40,5 %(21:20)
40,37 % (ORA 23:55)[qender]

PS - 52 % [qender]51,98 %


LSI 6 %
6,1 %ELBASAN
ELBASANI


PD - 45,6 %(21:20)
44,81%(ORA 23:55)


PS - 48 %
48,29 %


LSI - 5,4 %
5,49 %VLORE
VLORE


PD - 37 %(21:20)
37,1 %(23:55)


PS 55 %
55,19 %


LSI 4 %
4,96 %BERATI
BERATI


PD - 40 %(ORA21:20)
32.66(ORA23:55


PS - 55 %
54,98%


LSI 2,9 %
11,8 %GJIROKASTRA
GJIROKASTRA


PD - 40 %(ORA 21:20)
40,44 % (ORA 23:55)

PS - 54 %
55,60 %


LSI - 4 %
4 %
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1010
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Degjoni per ata qe se dine rezultatet perfundimtare ne Shqiperi do mirren vesh vetem diten e Enjte.
Ne asnje vedn te botes nuk mirren vesh rezultatet me me shpejtesi se 2 dite pas perfundimit. Si kujtoni se nuk ka veshtiresi ne keto situata e?
Ksanthi ne SHBA vonuan 1jave rezultatet e zgjedhjeve dhe ishte votim elektronik, po ashtu edhe ne Itali vitin qe shkoj zgjaten 4-5 dite rezultatet, keshtu qe mos e beni kaq te thjesht.
Biles do thoja qe po ecin me mire se cdo here tjeter keto votime.
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4552
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
REZULTATET, NGJARJET e ZGJEDHJEVE te 28.6.2009, Posted 29 Qershor 2009, 23:47
PERSHTYPJA IME PER PROCESIN E ZGJEDHJEVE


NUK MBAJ MEND NJE PROCES ZGJEDHOR KAQ TE RREGULLT NE TE GJITHA DREJTIMET QYSH PREJ 1992 E DERI ME SOT 29 QERSHOR 2009.
KUSH DO TE JETE REALIST E PRANON KETE FAKTE PREKES. NUK ESHTE SHPREH VANDALIZMA PREJ GRUPEVE MILITANTE TE PARTIVE TE NDRYSHME, QE DIHEN PO TE KUJTOHEN NE ZGJEDHJET E KALUARA ....
KJO ESHTE MERITA E SHTETIT, E PARTISE PD NE PUSHTETE, MERITE KANE EDHE INSTITUCIONET NDERKOMBETARE QE KANE USHTRUAR PRESION EDVIN RAMES PER SKENARE TRAZIRE QE KISHTE PARALAJMERUAR PUBLIKISHTE.

ESHTE MERITA EDHE E PS-ES QE E ''KUPTOJI'' SE ME DHUNE NUK MERRET TASHME PUSHTETI, POR DUKE RESPEKTUAR INSTITUCIONIN E VOTES SE ZGJEDHESIT SIPAS DESHIRES TIJ. KJO SJELLJE DERI TASHI I PS-ES ME KLANET E SAJA ESHTE PER TU PERSHENDETE.
PO ASHTU KA EDHE KLANE TE FORTA PD-EJA, GJE QE NUK POE REFLEKTON.
KRYESORJA ESHTE TI JAPIM ZGJEDHJEVE PARA BOTES NJE IMAZH QYTETAR, KU DRI TASHTI ESHTE MANIFESTUAR VETEM KULTURE DHE RREGULL.
MERITE KA DHE POLICIA E SHTETIT ME STRUKTURAT E SAJ. SHERBIMET SEKRETE NUK PO SHKAKTOJNE KAOSE SI ME PERPARA 2005.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4552
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
REZULTATET, NGJARJET e ZGJEDHJEVE te 28.6.2009, Posted 30 Qershor 2009, 01:56
:flm
JU NJOFTOJME PER TE INTERESUARIT SE KOMISIONI QENDROR I VOTIMEVE NE TIRANE KA MBYLLUR ZYREN E INFORMACIONIT PER TE FILLUAR SOT NE OREN 7:00 TE MENGJEZIT TE DT. 30.6.2009

SHPRESOJ SE MBASDITE TE DT. 30 QERSHOR PERFUNDOJNE GATI TE GJITHA VOTIMET NE SHKALLE VENDIT.

GJUMIN E EMBEL!

LAERTI NE SHERBIM TE JUAJIN
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1010
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Ja nje foto nga zhvillimet e fundit te numerimeve rezultative deri tani
Ju nuk keni të drejtë të shikoni skedarët që i janë shtuar këtij postimi.
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
MëparshmePërpara
Posto një përgjigje 55 postime · Faqe 2 prej 6 · 1, 2, 3, 4, 5, 6
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 02 Dhjetor 2020, 05:05
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari