Dedikuar poltikes dhe mjeteve te komunikimit te mases shqiptare ne menyre qe te japim mendimin tone ne lidhje me mbarevatjen e jetes poltike shqiptare. Te japim apo krijojme nje ide te re poltike qe revolucionon aktualitetin.Miresevini
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 55 postime · Faqe 1 prej 6 · 1, 2, 3, 4, 5, 6
ZGJEDHJET e 28.6.2009. 70 DEPUTETET E RINJE TE PARLAMENTIT
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4543
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Vëzhguesit e PD, kallëzim penal ndaj Pjerin Ndreut për fyerje dhe kanosje
PJERIN NDREU
Imazh

Drejtoria e Policisë së Tiranës bën të ditur se sot paradite janë denoncuar për fyerje dhe kanosje tre ish punonjës të Policisë së Shtetit. Në një deklaratë për mediat, policia e kryeqytetit konfirmoi se sot më datë 28.06.2009, rreth orës 11:00 në afërsi të shkollës “Mysime Kokolari” në Tiranë, dy shtetas, vëzhgues të jashtëm të Partisë Demokratike, janë fyer dhe kanosur nga simpatizantë të PS, midis të cilëve dhe tre ish punonjës të Policisë së Shtetit.Sipas burimeve zyrtare të policisë, të dy shtetasit, duke vlerësuar situatën dhe për të mos u përplasur fizikisht me këta simpatizantë, janë larguar për në drejtim të Komisariatit të Policisë Nr. 6 Tiranë, ku kanë depozituar kallëzim penal për fyerje dhe kanosje në ngarkim të tre ish punonjësve të Policisë së Shtetit dhe konkretisht ndaj Pjerin Ndreut, Valentin Floririt dhe Fatmir Lleshit. Materiali kallëzues iu referua menjëherë për vlerësim dhe ndjekje të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 609
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
shyqyr qe u mjaftuan vetem ne fyerje dhe kanosje se shqiptaret e kane si buka qe hane vrasjen.
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4543
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Rezultatet, Ngjarjet e Zgjedhjeve te 28.6.2009, Posted 28 Qershor 2009, 19:34
PS: Denoncohet për presion zv/ ministri i Brendshëm, Gent Strazimiri

Imazh

Partia Socialiste ka vënë një numër të posaçëm telefoni në dispozicion të qytetarëve që hasin vështirësi në procesin e votimit, apo në raste kërcënimesh nga njerëz në pushtet dhe sipas saj, në këtë numër është denoncuar edhe zv/ ministri i Brendshëm Gent Strazimiri. “Numri 044801050 është në dispozicionin e çdo qytetari që ka nevojë për ndihmë në gjetjen e qendrës së votimit apo që ndeshet me presione e kërcënime të mundshme njerëzish me pushtet.
Në numrin 044801050 sapo është denoncuar zv/Ministri i Brendshëm Gent Strazimiri, që ka hyrë në një qendër votimi në rrethinat e Tiranës duke ushtruar presion”, ka bërë të ditur zyra për shtyp pranë PS, duke i bërë më tej thirrje Kryeministrit të vërë rend në Ministrinë e Rendit dhe të largojë kandidatët për deputetë te tij që drejtojnë atë ministri nga çdo qendër votimi.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4543
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
NJOFTIM I DY LIDERVE PD-PS, Posted 28 Qershor 2009, 20:12
NJOFTIM I TRE LIDERVE PD-PS -LSI


PARA ORES 20: TE DT.28.6.2009 DHANE INTERVISTEN E PARE LIDERI I LSI - ILIR META, PD-es SALI BERISHA dhe LIDERI I PS EDVIN RAMA PER PERFUNDIMIN E PROCESIT TE KRYERJES SE VOTIMEVE NE SHQIPERI.

TE TRE SHPREHEN PUBLIKISHTE SE ESHTE ARRITE SUKSESE NE PROCESIN E VOTIMIT DHE TE MBYLLJES SE KUTIAVE TE VOTIMIT.
LIDERI EDVIN RAMA I PS-es SHTOJI SE NE SI SOCIALISTE I KEMI PREGATITE TE NDJEKUM PROCESIN E TRANSPORTIMIT TE KUTIVE TE VOTIMIT NGA VENDET E VOTIMIT NE ATO QENDRORE E DERI NE TIRANE.
KJO ESHTE HERA E PARE NE HISTORINE 18 VJECARE TE PLURARIZMIT QE LIDERE TE OPOZITES DHE POZITE KISHIN MBETE TE KENAQUR.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4543
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Rezultatet, Ngjarjet e Zgjedhjeve te 28.6.2009, Posted 28 Qershor 2009, 21:09
NJOFTIM I GAZETARIT SAMI NEZA NE TVSH

Imazh

- SOT KANE VOTUAR 250 MIJE ME SHUME VOTUES SE NE 2005

- PS -JA kishte vetem 46 ankesa deri tashi ndaj votimeve, kur ne vitin 2005 ka pase PD-ja 300 ankesa kur ishte ne opozite ne Zgjedhjet elelktorale te 2005-ses.

- Sipas institutit te Gani Bobes e nxjerre 10 pike me shume PD-en se PS-en per fitoren.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4543
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
REAGIMI I ILIR METES ME NJE FJALOR RRUGACIT, Posted 28 Qershor 2009, 21:17
REAGIMI I ILIR METES ME NJE FJALOR RRUGACIT

Imazh

PAPRITUR DEL NE EKRAN ILIR META SI LIDER I lSI-is NE EKRANIN E TVSH, KU THA: I BEJ THIRRJE BERISHES TE MOS MASTURBOJE ME TE DHENAT E GANI BOBES SE NESE ME PREKE NJE VOTE DO TJA COJE TE GJITHE VOTUESIT E LSI-is.

Derisa u trishtua gazetarja e TVSH per kete percudnim duke perdor nje fjalor rruget ndaj kryeministrit Sali Berishes si dhe ndaj shikuesve te TVSH-es.
Derikur ky lider politik te vazhdoji sjellje prej huliganit ne publike pa asnje justifikim duke perserite sjelljet e tija sistematikishte kunder etikes se institucionit duke filluar me SULMIN AZIATIK NDAJ NJE GRUAJE DHE NJE KRYETARE TE KUVENDIT POPULLOR DUKE SHKAKTUAR NJE DEM EKONOMIK TE MADH DHE DUKE ULUR IMAZHIN E POLITIKES SHQIPTARE NE BOTE
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1010
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Te lumshin duart qe na mban te azhornuar mbi cdo te fundit nga votimet, sepse e dhane te gjithe kanalet europiane.

Injoranca e cobanit Meta tregon se ai ashtu do mbetet edhe pse beri si burri i mire gjate fushates po ai njeri ka mbetur. Njerez si ai per fat te keq kane akoma elektoral.
Duket qe LSI po humb votat :(
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4543
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Rezultatet, Ngjarjet e Zgjedhjeve te 28.6.2009, Posted 29 Qershor 2009, 07:43
PJESMARRJA NE VOTIME


Pjesmarrja në zgjedhje ishte rreth 40 përqind. Numri i njerëzve me të drejtë vote ishte rreth 3,1 milion.


REZULTATETE DERI NE OREN 7:30 TE DT.29.6.2009


PRA JANE VETEM SHUME PAK NUMRIMI I KUTIAVE TE VOTIMIT. REZULTATETJANE PARAPRAKE, SEPSE REZULTET NDRYSHOJNE NGA ORA NE ORE.

- QARKU I FITUAR NGA PD

1.SHKODRA
2.KORCA
3.DURRESI
.LEZHA
5.KUKESI
6.DIBRA
QARKU I FITUAR NGA PS

1.TIRANA
2.VLORA
3.ELBASANI
4.BERAT
5.FIERI
6.GJIROKASTRA
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4543
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Rezultatet, Ngjarjet e Zgjedhjeve te 28.6.2009, Posted 29 Qershor 2009, 08:34
REZULTATET Sipas GAZETES SOCIALISTE ’’SHEKULLI’’ DERI NE OREN 8:30 TE DT.29.6.2009

Tiranë 1

PS 48.22
PD 38.51
LSI 3.56
PSD 3.24
PAA 2.27
PR 1.29

Korçë 3 kuti

PS 56.82%,
PD 40.15%,
PSD 1.52%,

Kukës 14

PD 54.26%,
PS 13.22%,
PSD 17.4%,
PR 6.59%,

Lezhë 2

PD 46.95
PS 24.41
PR 5.16
PDK 4.23
LDK 3.76

Berat 7

PS 41.85
PD 35.83
LSI 7.31
PR 5.82%,

Gjirokastër 3 kuti votimi

PS: 49.02%,
PD: 43.14%,
BLD:3.92%,
PSD: 3.92%.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4543
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
REZULTATET, NGJARJET e ZGJEDHJEVE te 28.6.2009, Posted 29 Qershor 2009, 14:17
REZULTATET DERI NE OREN 14:00 SIPAS KOMISIONIT QENDROR I ZGJEDHJEVE -KQZ


FITORE TE PD NE QARQE TE REZULTATEVE PARAPRAKE - TE PAPERFUNDUAR - VAZHDON ...


TIRANA

PD - 47 %

PS - 46 %

- LSI - 4,7 %


SHKODRA

PD - 56,8 %

PS - 36,9%

LSI - 3 %


KUKESI

- PD - 67 %

- PS - 21 %

- LSI - 2 %


DURRESI

- PD - 51,9 %

- PS - 40 %


LEZHA

- PD - 55 %

- PS - 33 %

- LSI - 6 %


KORCA

PD - 48 %

PS - 47 %

LSI - 5 %


DIBRA

- PD - 55 %

- PS - 35,6 %
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Përpara
Posto një përgjigje 55 postime · Faqe 1 prej 6 · 1, 2, 3, 4, 5, 6
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 2 vizitorë
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 30 Tetor 2020, 08:44
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari