Faqe 1 prej 1

Kush e ka celesin e njohjes se Kosoves te Bota Islame?

PostPostuar: 22 Qershor 2009, 16:02
nga Laert
Mu be qejfi shume kur klasa Politike e Kosoves deklaroi para se ta njihnin Fuqite e Medha se menjehere ka me e njohe Kosoven 56 shtete Islame.
Per cudi doli e kunderta. Te gjitha kundershtuan me nje Teori te Shpikur diku se nuk e njihnin Kosoven dhe do ta studjojme.
Ndersa grupet bamirese dhe studentat kosovare qe hyjne e dalin me qindra ne boten arabe dhe ne Kosove jane faktore per Perendimin dhe USA-in qe e njohin me themel. Me i pyet te gjithe arabet ne boten e Europes dhe USA-it se a e njihni Kosoven, menjehere te pershkruajne gjeografine, ekonomine, kulturen, politiken dhe besimin islamik me perfeksion. Biles krenohen se eshte bastioni i tyre ne Europe.
Lind pyetja: Pse kjo loje e dyfishte e botes arabe per mosnjohjen ende te Kosoves si shtet?
Jam i sigurte se ato kane 1 milion deshire per ta njohur, por eshte nje keshtjelle ku vendoset apo merren urdhera te Botes Islame.
Ne nje ane po ashtu dhe Bota sllave nuk e njehe dhe lobon me dinakeri, me dhune,....ndaj shteteve ne bote.
Pra ku ndodhet ky Celes i Njohjes se Kosoves si shtet nga Bota Islame?
Bota Islame e din shume mire. Le te na i shpjegoji nese vlen, ne te kundert mban pergjegjesi dhe i ben dem te madh Kosoves ne ditet e Nevojes per Ndihme.
Botes Islame nuk kam me ja harruar kurre Historia Shqiptare.
Vjen nje pyetje tjeter:
Po sikur te mbetej ne dore te Botes Islame Njohja e Kosoves si Shtete, si do te behej?
Sipas sjelljes se Politikes aktuale te botes Islame Kosova do te vazhdonte ende nen rregjimin serbe.
Bota Islame akuzohet nga Kosova dhe mbare Bota shqiptare se me heshtjen dhe zvarritjen apo mosnjohjen e Kosoves perkrahe Gjenocidin E Beogradit ndaj nje populli shqiptar te Kosoves.
Kjo Politike qe po ushtron Bota Islame eshte shume e demshme dhe antishqiptare.
Prandaj Izraeli per inat te Politikes serbe pro Iranit dhe Botes Islame kunder saj po ben Njohjen. Sikur te mos bente Serbia politike pro Islame, proiraniane nuk do ta kishte njohe perjete edhe pse bota shqiptare deshmoji perkrahje dhe ndihme te madhe popullit hebre ne kohen e nazizmit.

Kush e ka celesin e njohjes se Kosoves te Bota Islame?

PostPostuar: 29 Qershor 2009, 01:12
nga Laert
Duke pa se marredheniet e shumefishta te dukeshme dhe te padukeshme ruse me boten arabe nxjerre si konkluzion se qendra e botes arabe gjendet faktikishte ne Moske. Fatin e njohjes se Kosoves nuk mund te vendoset ne Konferencen Islamike, por ne Moske.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari