Dedikuar poltikes dhe mjeteve te komunikimit te mases shqiptare ne menyre qe te japim mendimin tone ne lidhje me mbarevatjen e jetes poltike shqiptare. Te japim apo krijojme nje ide te re poltike qe revolucionon aktualitetin.Miresevini
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 4 postime · Faqe 1 prej 1
Perse nuk vendoset Minimalja jetike e popullit?
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4556
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Perse nuk vendoset Minimalja jetike e popullit?, Posted 14 Qershor 2009, 13:51
A duhet te futen ne programe partite ''Minimalen jetike te shtetasit shqiptar''?

Po ti veni re ne programet e partive asnjera nuk e permend vendosjen e Nivelit baze jetik te popullit apo siq quhet Minimalja jetike sipas standarteve te vdendeve perendimore. Per ironi te fatit programet sipas propogandes te gjitha partive i kane hartuar intelektuale te rinje me grada fantazem shkencore qe jane diplomuar ne kryeqytetet europiane. Ku ne gjithe ato lista te programit nuk permendet vendosja e nje standartit jetik te qytetarit.
Pra nese mbetet papune qytetari per aresye te cfaredoshme duhet te kete te sigurar asistence sociale, qe te mund te paguaji qirane nese ka, dritat, ujnat, ngrohjen, ilacet, veshmabthjet, ushqimin dhe me i tepruar pak para per argetim brenda kufijve minimal.
Cdo te thote kjo mungese e kesaj pike kaq bazal dhe kryesorja e nje kombi, qe eshte injoruar me aq djallezi dhe nje ligesi e pashoqe?
Keta intelektuale te arsimuar ne perendim me diploma dhe tituj fantazem shkencore - perse nuk marrin eksperience nga kjo bote e mireqenies perendimore per ti vendose ne programe.

Pra te gjitha partite i bashkon urrejta per popullin qe eshte elektorati, eshte ai popull qe jetojne me rroga e bakshishe te majme........me korrupsione,.........
A justifikohet kjo harrese nga intelektualet e rinje te ketij kallepit? Si harrohet buka - baza jetike e popullit?
Une qe e ngre kete problem eshte e kohes dhe e vonuar sepse tashme kushtet jane rrite.
Te na kallezoji dikush nga ju - Pse-in e kesaj ''neglizhencet'' ndaj fondamentit te programit dhe te mireqenies se jetes se popullit.
Kush din te pergjigjet se cila parti apo qeveri do te kujtohet per MIREQENIEN BAZALE TE POPULLIT.
Nese zgjidhet kjo apo vendoset ky standarte i mireqenies bie kriminaliteti mbi 70 %, zhvillohet vendi edhe me hapa gjigande si dhe ka te tjera te mira qe derivojne prej kesaj mireqenie. :flm
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 609
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Ah More Laert po te vendosej minimalja si thua ti si do hanin ata gjakpiresit, jane bere me keq se mushkonjat vdekjeprurese.nuk shikon ti sa e kane rrogen deputetet , cfare te drejtash kane?
ne Evropes i marrim te keqijat jo te mirat.
Asistenca sociale duhet te jete 80% e rroges baze, do japin kurre shqiptaret asistence te tille, baaaaaa
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4556
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Perse nuk vendoset Minimalja jetike e popullit?, Posted 14 Qershor 2009, 17:31
Duhet ta dije cdo qeveri e majte apo e djathte nese nuk vendos bazen jetike te popullit sikur vendeve perendimore meqe parate tashm e i vjel prej taksave, kurre nuk ka per te bere nje shtete stabil siku brohorasin me tam-tame neper podiume ....
Ku jane te diplomuarit e rinj perendimor qe jane ngarkuar me hajmalira titujsh profesoral, qe nuk e vendosin apo nuk e hedhin sepaku per konsum ne tregun mediatik te shpifur?
Sepse deshirojne te ekzistoji dhe te thellohet hendeku midis oligarkise plackitese dhe asaj popullit qe eshte proletariat i shkundur nga prona po e po, por edhe nga te drejtat e proklamuara nga Europa, qe vete jua shkel te drejtat popullit te vet.
Prandaj popull mos duartrokitni luget e zbrazura qe jua servirin kryekriminelet e shtabeve te cdo partie shqiptare. Sepse ju duan tju mbajne me barqe bosh dhe te vazhdojne tragji-komedine e Teorise ''Eleganca transparente e trupit mban tualetin ma perfekte ne mijevjecarin e trete te proletariatiit dhe pa proletare ne nuk mund te jetojme pa luge arit''.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4556
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
:dush
Me cuditni o miqe sesi e anashkaloni kete ceshtje qe une kam ngrite!!!!!!???????????

Pra qysh prej 1944 e deri sot me 22 tetor 200, pra tash 65 vjet ende nuk eshte zgjidhur kjo ceshtje jetike e popullit. Dikush thote se kjo gje do te rregullohet se ja imponon Europa.
Europes nuk i intereson absolutisht. Kesaj i thojne: FLINI NE UJE.
Europes ne esence nuk i ntereson nje Shqiperi e forte per shkaqet qe dihen. E don Shqiperine brenda EUs dhe ta shohe duke u zvarrite populli i Shqiperise ne rradhet e listave te bukes,....
Asnje lider deri me tash nuk e ka permend kete gje. Prandaj cojuni o popull e lerini lideret gangstera partiak qe nuk duan ta permendin dhe lere ta punojne per kete. Keta lumturohen duke e pa ne gjendje te njeruar te popullit sepse sipas eksperiences duartrokitjet dhe simpatite fitohen vetem me barke boshe. :flm
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 4 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 26 Nëntor 2020, 08:34
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari