Dedikuar poltikes dhe mjeteve te komunikimit te mases shqiptare ne menyre qe te japim mendimin tone ne lidhje me mbarevatjen e jetes poltike shqiptare. Te japim apo krijojme nje ide te re poltike qe revolucionon aktualitetin.Miresevini
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 24 postime · Faqe 3 prej 3 · 1, 2, 3
Krijimi i partise Nacional Demokratike - PND?
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1010
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: Krijimi i partise Nacional Demokratike - PND?, Posted 01 Qershor 2009, 00:19
KONTI shkroi:Ide e mire !! Ardhja e nji force e re me ide dhe energji te reja.Sipas kalendarit te G99 i bie qe te jesh partia e 100.Sipar KQZ del se je partia e 47 ne vend pas 46 qe eshte Poli I Lirise.Por qe ta formosh kete parti te duhen me se 3000 firma !! Pastaj te duhet te formosh kualicion pasi i vetem nuk ke per t'ia arrit qellimit.Sepse vete emri i partise ( Nacional Demokratik ) i bie qe te maresh te gjithe Flamurtaret dhe militantet e betuar te PD.S'ma do mendia ta lejoje nji gje te tille dora vete Sali ( jo Protopapa ) Berisha.Gjithsesi te uroj shume sukses !!

Pershendetje Konti.
Ne fakt G99 akoma si ka ato(5mije) firma qe kerkon rregjistrimi i nje partie. Por problemi seshte tek firmat por tek esenca politike.
Kurse persa i perket elektoratit une spretendoj qe ti bej konkurence partive si ps apo pd pasi eshte budallallek sepse elektorati i pnd eshte pikerisht ai elektorat qe svoton pasi nuk eshte dakort me ate qe i propozohet plus pastaj te gjithe ata qe besojne ne komb besojne ne testamentin e eterve tane etj. Une skam frike Salen dhe asnje lider politik shqiptar per vete faktin se ata jane shqiptare dhe une i quaj patriot qe mire keq po drejtojne vendin keshtu qe puna eshte qe te kjo parti te jete e paster etnikisht ne kuptimin e plote shqiptare ku ata qe besojne ne kete parti mos te jene ata qe dojne thjesht nej karrike por ata qe deshirojne te sakrifikojne dicka sot qe ta vjelin mot dhe ata qe mbi cdo interes vejne kombin dhe gjakun shqiptare. Mirpo per dike keto quhen thjesht utopi por qe une i besoj qe ekzistojne dhe une jam nder ata qe besoj ne kete.
Numrat nuk me frikesojne pasi edhe siti proletari eshte i 180milionte ne bote por ama per 4muaj hyri ne 400mije sitet me te shikuar ne bote. Keshtu qe sme tremb racionalja sepse ajo bazohet ne relativen.
Faleminderit per urimin dhe je i lire dhe i mirpritur te japesh ide apo dhe analiza mbi kete parti qe eshte ne filizat e pare.

Me respekt I-AMESHUAR
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4542
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Krijimi i partise Nacional Demokratike - PND?, Posted 31 Gusht 2009, 01:20
Montezuma!
Jam plotsisht dakort me ty. Duhet pune dhe fonde. Seicila ka rolin e vet. Te dyja sebashku bejn te mundur daljen ne skene te kesaj partie per te permbysur partite aktuale qe jane vecse qerre me bajga. :flm
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Drejtues

Poste: 91
Antarësuar: 01 Korrik 2009, 23:01
"Ku jan dy shqiptar, ka tri parti"

une po jua hjeku nji gajle t'madhe : ate t'kryetarit. M'vuni mu se kam lind per me ken shef. Biles qe kjo parti t'mbijetojn, et mos t'bijn pré e fraksioneve, duhet qe kryetari (une) t'vendoset per nji koh t'percaktume pa te drejt revokimi prej antarve, e vetem mas ksaj kohe te zgidhet nji tjeter me vote te lir e te hapun
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4542
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Krijimi i partise Nacional Demokratike - PND?, Posted 01 Shtator 2009, 19:42
Montezuma!

E di se je i interesuar dhe esht e drejta e juaj te dini deri ne fund rreth kesaj partie.
Per dijeni:
Une nuk jam inicues apo ideues i kesaj nisme per kete Parti.
Me vjen keq se nuk di se a ekziston programi dhe metej.... :flm
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Mëparshme
Posto një përgjigje 24 postime · Faqe 3 prej 3 · 1, 2, 3
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 3 vizitorë
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 27 Tetor 2020, 12:10
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari