Faqe 1 prej 1

Refugjatët shqiptarë në bashkitë dhe parlamentet e botës

PostPostuar: 17 Shtator 2010, 00:33
nga Laert
Listat emrore të shqiptarve refugjatë për bashkitë/komunat dhe për parlamente në botën e civilizuar


Suedi - 20 shtator 2010
Shqiptarë në listat e zgjedhjeve për riksdagen (parlamentin e Suedisë)
Adnan Dibrani (S), Varberg (Halland)
Avni Dervishi (FP), Skåne – Västmanland – Kalmar län
Nuhi Bajçinca (FP) në Borås
Adrian Kaba (S) Rosengård në Malmö.
Mexhide Spahia (FP), Blekinge län.
Aurora Pirraku Eriksson, beteendevetare, Västerås
Disa emra të shqiptarve në listat e zgjedhjeve për kuvende të komunave dhe rretheve në Suedi:
Bashkim Jashari (FP), Landskrona
Arba Kokalari (M), Stockholm
Dëshira Flaknör Vrajolli (M), Värmdö
Rexhep Ademaj (M), Gunnared në Göteborg
Kamer Bytyqi (M) Hörby
Xhilda(Brixhilda) Bushati (KD) Värnamo
Qazim Gosalci ( C) Falköping
Rasim Hulaj ( Fp ) Falköping
Ejup Ramadani( S) Falköping
Bahtiar Selaci (S) Kristianstad
Muhamet Thaqi (S) Kristianstad
Lirije Latifi (S) Malmö
Kujtim Bahtiri (S) Uddevalla
Shkurte Xhemajli (M) Stafanstorp
Zymer Kuqaj (S) Kalmar
Raif Mehmeti (S) Nybro
Dardan Drini (S) Nybro
Beda Krasniqi (M) Nässjö
Adelina Sejdijaj (S) Varberg
Shukrije Pllashniku (S) Ystad
Aurora Pirraku Eriksson(S), Västerås


Refugjatët shqiptarë në bashkitë dhe parlamentet e botës

PostPostuar: 18 Shtator 2010, 09:40
nga Laert
Shqiptarët për në parlamentin e Suedisë - 20 shtator 2010
)

1. Adnan Dibrani (S), Varberg (Halland)

2. Avni Dervishi (FP), Skåne – Västmanland – Kalmar län

3. Nuhi Bajçinca (FP) në Borås

4. Adrian Kaba (S) Rosengård në Malmö.

5. Mexhide Spahia (FP), Blekinge län.

6. Aurora Pirraku Eriksson, beteendevetare, Västerås

Refugjatët shqiptarë në bashkitë dhe parlamentet e botës

PostPostuar: 25 Shtator 2010, 10:09
nga Laert
Adnan Dibrani - deputet i të majtëve në Suedi më 20.9.2010
Imazh
Imazh

Adnan Dibrani synon të zë vend në parlamentin e Suedisë

Publicerat: fredag- e premte 14 maj kl 15:03, Albanska -- Shqip
Adnan Dibrani (S) nga Varberg-u i Suedisë

Adnan Dibrani, 25 vjeç nga Varbergu, do të bëhet deputet në parlamentin e Suedisë, Riksdagen, për Socialdemoratët e Hallandit nëse kështu do të dëshirojnë zgjedhësit.

Nëse parashikimet bëhen realitet atëherë ai do të jetë shqiptari i parë në Suedi që bëhet deputet në parlamentin suedez.

Ai mund të ndihet bukur fort i sigurtë se do të zë vend në riksdagen pasi që mban vendin e tretë në listën e kandidatëve socialdemokrat të Hallandit për zgjedhjet e sivjeme parlamentare.
Adnan Dibrani: Do të angazhohem në luftimin e papunësisë ndër të rinjëAdnan Dibrani: Do të angazhohem në luftimin e papunësisë ndër të rinjë (12:28)
Adnan Dibrani, 25 vjeç nga Varbergu, do të bëhet deputet në parlamentin e Suedisë, Riksdagen, për Socialdemoratët e Hallandit nëse kështu do të dëshirojnë zgjedhësit... Reporter: Shuquri Sejdijaj Lägg till i spelkö Spara som favoritklipp Dela Facebook Twitter Digg Del.icio.us Poddradio Öppna i spelaren
Imazh

- Ndjehem i nderuar në mënyrë të veçantë që emri im gjendet në toplistën e kandidatëve socialdemokrat nga Hallandi për zgjedhjet parlamentare, thot Adnan Dibrani në intervistën për SR International, programi në gjuhën shqipe.

- Papunësia e të rinjve dhe përkushtimi që imponohet për zbutjen e këtij problemi do të jetë fokus i angazhimeve të mia gjatë fushatës zgjedhore, thekson veç tjerash Adnan Dibrani (S), i cili përqafoi ideologjinë socialdemokrate qysh si gjimnazist.

http://sverigesradio.se/sida/artikel.as ... el=3692791

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari