Dedikuar poltikes dhe mjeteve te komunikimit te mases shqiptare ne menyre qe te japim mendimin tone ne lidhje me mbarevatjen e jetes poltike shqiptare. Te japim apo krijojme nje ide te re poltike qe revolucionon aktualitetin.Miresevini
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 3 postime · Faqe 1 prej 1
Refugjatët shqiptarë në bashkitë dhe parlamentet e botës
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4543
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Listat emrore të shqiptarve refugjatë për bashkitë/komunat dhe për parlamente në botën e civilizuar


Suedi - 20 shtator 2010
Shqiptarë në listat e zgjedhjeve për riksdagen (parlamentin e Suedisë)
Adnan Dibrani (S), Varberg (Halland)
Avni Dervishi (FP), Skåne – Västmanland – Kalmar län
Nuhi Bajçinca (FP) në Borås
Adrian Kaba (S) Rosengård në Malmö.
Mexhide Spahia (FP), Blekinge län.
Aurora Pirraku Eriksson, beteendevetare, Västerås
Disa emra të shqiptarve në listat e zgjedhjeve për kuvende të komunave dhe rretheve në Suedi:
Bashkim Jashari (FP), Landskrona
Arba Kokalari (M), Stockholm
Dëshira Flaknör Vrajolli (M), Värmdö
Rexhep Ademaj (M), Gunnared në Göteborg
Kamer Bytyqi (M) Hörby
Xhilda(Brixhilda) Bushati (KD) Värnamo
Qazim Gosalci ( C) Falköping
Rasim Hulaj ( Fp ) Falköping
Ejup Ramadani( S) Falköping
Bahtiar Selaci (S) Kristianstad
Muhamet Thaqi (S) Kristianstad
Lirije Latifi (S) Malmö
Kujtim Bahtiri (S) Uddevalla
Shkurte Xhemajli (M) Stafanstorp
Zymer Kuqaj (S) Kalmar
Raif Mehmeti (S) Nybro
Dardan Drini (S) Nybro
Beda Krasniqi (M) Nässjö
Adelina Sejdijaj (S) Varberg
Shukrije Pllashniku (S) Ystad
Aurora Pirraku Eriksson(S), Västerås

''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4543
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Shqiptarët për në parlamentin e Suedisë - 20 shtator 2010
)

1. Adnan Dibrani (S), Varberg (Halland)

2. Avni Dervishi (FP), Skåne – Västmanland – Kalmar län

3. Nuhi Bajçinca (FP) në Borås

4. Adrian Kaba (S) Rosengård në Malmö.

5. Mexhide Spahia (FP), Blekinge län.

6. Aurora Pirraku Eriksson, beteendevetare, Västerås
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4543
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Adnan Dibrani - deputet i të majtëve në Suedi më 20.9.2010
Imazh
Imazh

Adnan Dibrani synon të zë vend në parlamentin e Suedisë

Publicerat: fredag- e premte 14 maj kl 15:03, Albanska -- Shqip
Adnan Dibrani (S) nga Varberg-u i Suedisë

Adnan Dibrani, 25 vjeç nga Varbergu, do të bëhet deputet në parlamentin e Suedisë, Riksdagen, për Socialdemoratët e Hallandit nëse kështu do të dëshirojnë zgjedhësit.

Nëse parashikimet bëhen realitet atëherë ai do të jetë shqiptari i parë në Suedi që bëhet deputet në parlamentin suedez.

Ai mund të ndihet bukur fort i sigurtë se do të zë vend në riksdagen pasi që mban vendin e tretë në listën e kandidatëve socialdemokrat të Hallandit për zgjedhjet e sivjeme parlamentare.
Adnan Dibrani: Do të angazhohem në luftimin e papunësisë ndër të rinjëAdnan Dibrani: Do të angazhohem në luftimin e papunësisë ndër të rinjë (12:28)
Adnan Dibrani, 25 vjeç nga Varbergu, do të bëhet deputet në parlamentin e Suedisë, Riksdagen, për Socialdemoratët e Hallandit nëse kështu do të dëshirojnë zgjedhësit... Reporter: Shuquri Sejdijaj Lägg till i spelkö Spara som favoritklipp Dela Facebook Twitter Digg Del.icio.us Poddradio Öppna i spelaren
Imazh

- Ndjehem i nderuar në mënyrë të veçantë që emri im gjendet në toplistën e kandidatëve socialdemokrat nga Hallandi për zgjedhjet parlamentare, thot Adnan Dibrani në intervistën për SR International, programi në gjuhën shqipe.

- Papunësia e të rinjve dhe përkushtimi që imponohet për zbutjen e këtij problemi do të jetë fokus i angazhimeve të mia gjatë fushatës zgjedhore, thekson veç tjerash Adnan Dibrani (S), i cili përqafoi ideologjinë socialdemokrate qysh si gjimnazist.

http://sverigesradio.se/sida/artikel.as ... el=3692791
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 3 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 30 Tetor 2020, 09:23
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari