Faqe 1 prej 1

KALAJA ROZAFA - SHKODER PIKTURE

PostPostuar: 13 Shkurt 2009, 13:44
nga Laert
Imazh

Re: KALAJA ROZAFA - SHKODER PIKTURE

PostPostuar: 23 Maj 2009, 18:24
nga ksanthi
pikture e bukur kjo

KALAJA ROZAFA - SHKODER PIKTURE

PostPostuar: 23 Maj 2009, 18:53
nga Laert
Ksanthi!
Do ti kishe bere nje nder te madhe kultures tende te vizitoje kete keshtjelle ne hyrje te Shkodrës, ku nen te levizë Buna me valet e ngrohta te Daljes se Liqenit te Shkodrës. Shef tablonë ne peisazhin që vetëm Dora e Zotit din ta pikturoji.
Te ftoj nese shkon në Shqipëri ''humbe'' pak kohe dhe do te dalesh e fituar 100 fish ne kohe e ne refleksione qe mund marresh ne Shkodrën e humorit, të muzikës, të karajfilave, te vajzave te bukura, te burrave me qeleshe shtatlarte apo vashave me veshje kombtare, që i ruajne me fanatizem te papershkruar......bujarine, mikpritjen ................
Vetem shko dhe sodite kryetin e Shkodres qe eshte kalaja e Rozafës, që të pretë me krahe hapur, me historine e shkruar ne dyert e kalase, ne muret e goditura nga gjylet e shumta nga turqe e malazeze...
Shfleto librin e Martirizimit te Klerikeve Katolike qe flijuan jetën me DASHURI PËR POPULLIN, ME DASHURI PËR SHQIPERINE, ME DASHURI PËR DIJEN DHE LIRINE, PËR PROSPERITETIN E SHQIPËRISE, PËR DASHURINE E ZOTIT DHE VDIQEN NDËR TORTURAT E XHELATVE SHQIPTARE DUKE I FALUR ME SHPIRTË E ZEMËR!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari