Portretizimi i arteve nepermjet piktures,skultures ,qeramike,pocelan,druri,ar,argjent etj.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 3 postime · Faqe 1 prej 1
KALAJA ROZAFA - SHKODER PIKTURE
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4580
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
KALAJA ROZAFA - SHKODER PIKTURE, Posted 13 Shkurt 2009, 13:44
Imazh
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 608
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Re: KALAJA ROZAFA - SHKODER PIKTURE, Posted 23 Maj 2009, 18:24
pikture e bukur kjo
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4580
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
KALAJA ROZAFA - SHKODER PIKTURE, Posted 23 Maj 2009, 18:53
Ksanthi!
Do ti kishe bere nje nder te madhe kultures tende te vizitoje kete keshtjelle ne hyrje te Shkodrës, ku nen te levizë Buna me valet e ngrohta te Daljes se Liqenit te Shkodrës. Shef tablonë ne peisazhin që vetëm Dora e Zotit din ta pikturoji.
Te ftoj nese shkon në Shqipëri ''humbe'' pak kohe dhe do te dalesh e fituar 100 fish ne kohe e ne refleksione qe mund marresh ne Shkodrën e humorit, të muzikës, të karajfilave, te vajzave te bukura, te burrave me qeleshe shtatlarte apo vashave me veshje kombtare, që i ruajne me fanatizem te papershkruar......bujarine, mikpritjen ................
Vetem shko dhe sodite kryetin e Shkodres qe eshte kalaja e Rozafës, që të pretë me krahe hapur, me historine e shkruar ne dyert e kalase, ne muret e goditura nga gjylet e shumta nga turqe e malazeze...
Shfleto librin e Martirizimit te Klerikeve Katolike qe flijuan jetën me DASHURI PËR POPULLIN, ME DASHURI PËR SHQIPERINE, ME DASHURI PËR DIJEN DHE LIRINE, PËR PROSPERITETIN E SHQIPËRISE, PËR DASHURINE E ZOTIT DHE VDIQEN NDËR TORTURAT E XHELATVE SHQIPTARE DUKE I FALUR ME SHPIRTË E ZEMËR!
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 3 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 12 Qershor 2021, 14:08
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari