Portretizimi i arteve nepermjet piktures,skultures ,qeramike,pocelan,druri,ar,argjent etj.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 5 postime · Faqe 1 prej 1
MISS GLOBE - BOTA 2009 NE SHQIPERI 15 TETOR - 1 NENTOR
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4581
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Imazh
MISS GLOBE INTERNACIONAL 2009 NE SHQIPERI ME PJESMARRJE PREJ 58 VENDEVE - U MBAJTE PREJ 15 TETOR DERI ME 1 NENTOR 2009 NE SHQIPERI DHE NE KOSOVE

CMIMET

3.VENDIN E TRETE

KOSOVA - MORI VETEM DHURATA TE CMUARA


2.VENDIN E DYTE

POLONIA - MORI VETEM DHURATA TE CMUARA

1. VENDIN E PARE -KURORA DHE 20 MIJE EURO

ALGJERIA


SHENIM: U CAKTUA NGA KOMITETI I MISS GLOBIT QE EDHE 5 VJETE DO TE MBAHEN MISS GLOBI NE SHQIPERI
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4581
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
MISS SHQIPERIA 2009 - ERTEMIONA MEJDANI 19 VJECE----- MISS ALGJERIA Samah Gahfaz - FITUESE E MISS GLOBIT 2009
ImazhImazh
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4581
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
MISS GLOBE 2009 POLONIA - CMIMI I DYTE-Monika Lewczuk --- KosovA 2009 - Arbnora Ademi, 20 VJECE CMIMI I TRETE
ImazhImazh
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 88
Vendodhja: Itali ,Rome
Antarësuar: 25 Korrik 2009, 17:17
................
Mi sorridi ,mi tradisci,mi uccidi lentamente....
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4581
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Megi!

Sipas nje pjestarit shqiptar- kengtar i ri (nuk ja di emrin) qe ishte i stafit te Miss Globit me befasoi kur kjo Mis Globi 2009 ne Shqiperi e mesoi per gjysem oret kengen e ''Hymnit kombetar'' natyrisht ne gjuhen shqipe. Dhe kjo e kendoi para publikut shqipatr dhe te huaj. Kjo ka qene nje nga surprizat qe ne shqiptaret nuk duhet ta anashkalojme sepse na ka nderuar shume me nje nga kenget e kombit tone me te cilen identifikohemi ne gjithe boten si shqiptar.
Une i them kesaj Miss-it nga Guinea: Faleminderit dhe Pac bekimin e Zotit dhe te popullit shqiptar!
Imazh

Miss Globe Nigeria 2009 - Ruth Agbo
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 5 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 18 Maj 2021, 01:26
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari