Nje prezantim i shkurter mbi vehten ndihmon ne njohjen me njeri-tjetrin.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 23 postime · Faqe 1 prej 3 · 1, 2, 3
Pershendetje proletaresh!
Drejtues

Poste: 9
Antarësuar: 03 Korrik 2009, 00:37
Pershendetje proletaresh!, Posted 03 Korrik 2009, 01:01
Proletare te te gjithe botes bashkohuni !
Përgjigju duke Cituar
Drejtues

Poste: 9
Antarësuar: 03 Korrik 2009, 00:37
Re: Pershendetje proletaresh!, Posted 03 Korrik 2009, 01:02
Ne kete kohe kur kapitali rrembehet nga nje pakice e atyre qe u ngjajne vampirve, qe sa me shume gjak perpijne me te fuqishem behen, eshte shume e arsyshme ftesa e bere nga gjeniu Marx!
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 65
Antarësuar: 18 Qershor 2009, 15:27
Re: Pershendetje proletaresh!, Posted 03 Korrik 2009, 01:16
Mire se vjen Taulanti. Jam e sigurt se do kalosh shume mire ne kete forum. Te uroj qe ta pasurosh akoma me shume dhe nje vazhdim te mbare.
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1010
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: Pershendetje proletaresh!, Posted 03 Korrik 2009, 01:22
Taulanti shkroi:Proletare te te gjithe botes bashkohuni !

Kurse une slloganit te Marxit do i shtoja shqiptare proletare kudo ku ndodheni bashkohuni
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1010
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: Pershendetje proletaresh!, Posted 03 Korrik 2009, 01:27
Taulanti shkroi:Ne kete kohe kur kapitali rrembehet nga nje pakice e atyre qe u ngjajne vampirve, qe sa me shume gjak perpijne me te fuqishem behen, eshte shume e arsyshme ftesa e bere nga gjeniu Marx!

Gjeniu Marx na la utopine praktike por nje teori parajse ku mundemi vetem te enderrojme dhe jo te besojme se ekziston me te vertete.

Te uroj mirseardhjen ne mesin e proletareve shqiptare.
Shpresoj tja kalojme kendshem se bashku.

Me respekt I-AMESHUAR
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Drejtues

Poste: 9
Antarësuar: 03 Korrik 2009, 00:37
Re: Pershendetje proletaresh!, Posted 03 Korrik 2009, 01:29
Diana shkroi:Mire se vjen Taulanti. Jam e sigurt se do kalosh shume mire ne kete forum. Te uroj qe ta pasurosh akoma me shume dhe nje vazhdim te mbare.




U falnderoj Diana! Me aq sa lexova shkrimet e nje krijuesje si Ju, eshte nder dhe krenari te postosh me te ne nje forum! Ajo me motivoj qe te dal me jehonen e nje proletari, qe ka idete qe kultivojne mirësi! U deshiroj sukses!
Përgjigju duke Cituar
Drejtues

Poste: 9
Antarësuar: 03 Korrik 2009, 00:37
Re: Pershendetje proletaresh!, Posted 03 Korrik 2009, 01:34
I-AMESHUAR shkroi:
Taulanti shkroi:Ne kete kohe kur kapitali rrembehet nga nje pakice e atyre qe u ngjajne vampirve, qe sa me shume gjak perpijne me te fuqishem behen, eshte shume e arsyshme ftesa e bere nga gjeniu Marx!

Gjeniu Marx na la utopine praktike por nje teori parajse ku mundemi vetem te enderrojme dhe jo te besojme se ekziston me te vertete.

Te uroj mirseardhjen ne mesin e proletareve shqiptare.
Shpresoj tja kalojme kendshem se bashku.

Me respekt I-AMESHUAR



I Amashuari ! Pershendetje!


Kohet jane kohë! Bartin stinet ! Dhe secila ka dicka te vecantë. Por, bartja filozofike e Proletareve, ne kohen e recesionit zhvillimor, ka nje rrezatim. Kastat dhe elitat politike, secila sipas oreksit, e kane damtuar njerezimin, duke ia rrembyer kapitalin, dhe duke i varferuar. Ndaj, teoria e Marx, eshte e sakt, por jo e realizuar , ashtu si trumbetimet qe beheshin se njerezimi do te jete i lumtur edhe nese ushqehet me nje kafshate te mjerimit!


Natyrisht, se ka dhe shume gjera qe mund te zbardhen! Koha do ta deshmoje! E ne me durim duhet te krijojme!
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1010
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: Pershendetje proletaresh!, Posted 03 Korrik 2009, 01:41
Taulanti shkroi:[
I Amashuari ! Pershendetje!


Kohet jane kohë! Bartin stinet ! Dhe secila ka dicka te vecantë. Por, bartja filozofike e Proletareve, ne kohen e recesionit zhvillimor, ka nje rrezatim. Kastat dhe elitat politike, secila sipas oreksit, e kane damtuar njerezimin, duke ia rrembyer kapitalin, dhe duke i varferuar. Ndaj, teoria e Marx, eshte e sakt, por jo e realizuar , ashtu si trumbetimet qe beheshin se njerezimi do te jete i lumtur edhe nese ushqehet me nje kafshate te mjerimit!


Natyrisht, se ka dhe shume gjera qe mund te zbardhen! Koha do ta deshmoje! E ne me durim duhet te krijojme!

Me pelqej menyra me te cilen idealizon proletarin sepse i ngjan asaj teoris sime dhe po ashtu ndaj me ju te njetin mendim mbi proletaret, sepse jemi te tille dhe ne.
Ke gjet vendin e pershtatshem do e shohesh se ketu shpesh do debatojme mbi keto tema te bukura.
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Drejtues

Poste: 91
Antarësuar: 01 Korrik 2009, 23:01
Re: Pershendetje proletaresh!, Posted 03 Korrik 2009, 01:49
Vdekje Marksizmit...
Liri Popullit. :dru:
Përgjigju duke Cituar
Drejtues

Poste: 9
Antarësuar: 03 Korrik 2009, 00:37
Re: Pershendetje proletaresh!, Posted 03 Korrik 2009, 01:56
I-AMESHUAR shkroi:
Taulanti shkroi:[
I Amashuari ! Pershendetje!


Kohet jane kohë! Bartin stinet ! Dhe secila ka dicka te vecantë. Por, bartja filozofike e Proletareve, ne kohen e recesionit zhvillimor, ka nje rrezatim. Kastat dhe elitat politike, secila sipas oreksit, e kane damtuar njerezimin, duke ia rrembyer kapitalin, dhe duke i varferuar. Ndaj, teoria e Marx, eshte e sakt, por jo e realizuar , ashtu si trumbetimet qe beheshin se njerezimi do te jete i lumtur edhe nese ushqehet me nje kafshate te mjerimit!


Natyrisht, se ka dhe shume gjera qe mund te zbardhen! Koha do ta deshmoje! E ne me durim duhet te krijojme!

Me pelqej menyra me te cilen idealizon proletarin sepse i ngjan asaj teoris sime dhe po ashtu ndaj me ju te njetin mendim mbi proletaret, sepse jemi te tille dhe ne.
Ke gjet vendin e pershtatshem do e shohesh se ketu shpesh do debatojme mbi keto tema te bukura.




Më pelqen te hapim nje kuvendim mbi temat qe pa i fetishizuar vlerat e tyre te hapim horizontin real!
Përgjigju duke Cituar
Përpara
Posto një përgjigje 23 postime · Faqe 1 prej 3 · 1, 2, 3
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 17 Maj 2021, 00:35
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari