Nje prezantim i shkurter mbi vehten ndihmon ne njohjen me njeri-tjetrin.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 15 postime · Faqe 2 prej 2 · 1, 2
Pershendetje
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 65
Antarësuar: 18 Qershor 2009, 15:27
Re: Pershendetje, Posted 24 Qershor 2009, 21:35
I-AMESHUAR shkroi:
Diana shkroi:Pershendetje, jam Diana. Miresejugjej dhe deshiroj te shkruaj me ju ne kete forum, sepse me pelqyen shume temat e hapura ketu. Shpresoj te kaloj sa me mire ne kete forum simpatik me nje emer interesant dhe kuptimplote...

Nje pyetje kisha une nqs ben gjithmone brenda mundesive dhe ne respekt te jetes private.
Do te deshiroja te dija ndonje gje me shume rreth jush.
Si pershembull, cfare profesionit keni, apo ndonje gje tjeter qe do te pelqeje ta ndaje me miqte e ri per te krijuar nje ide apo dhe ndare ekperienca te jetes me njeri-tjetrin.
Gjithmone ne qofte se deshiron thjesht per tu njohur me shume me njeri-tjetrin.

Me respekt I-AMESHUAR


Po, me kenaqesi do doja te ndaja dicka rreth jetes time me ju ketu. Kam lindur dhe jam rritur ne Tirane , kam lindur ne vitin 1982, profesioni im eshte ekonomiste dhe me pelqen shume te shkruaj poezi e natyrisht te lexoj jo vetem poezi, por gjithshka qe ka te beje me letersine. Humbja me e madhe e jetes time ka qene vdekja e tim eti para disa vjetesh, nga nje semundje e papritur, gje e cila ka lene shume gjurme ne zemren time dhe ne jeten e familjes. Me pelqeu ky forum kur hyra, fillimisht nga emri teper i vecante dhe me pas nga cilesite e postimeve dhe komunikimi dinjitoz.

Me respekt gjithmone per ju te gjithe Diana
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4580
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Pershendetje, Posted 24 Qershor 2009, 21:57
Faleminderit!

Separi me lejo t'ju dergoj ngushellime te sinqerta per baben, per te afermin e zemres tuaj dhe te familjes! Te rroni vete dhe familja e juaj! I qofte dheu i lehte! Pushofte ne Paqe!

Zgjedhja e ketij titulli mendoj se ishte nje guxim i madh per zoteruesin e ktij siti per aresye qe dihen. Te vesh kete emer Proletari ne gjuhen shqipe, ku ne e pesuam shtrenjte nga keqperdorimi qe ju be nga regjimi i kaluar. Besoj se ndodhet nnj rubrike ku e shpjegon besoj mire konceptin e zoteruesit Proletari.Proletari nuk eshte si gomari qe mban zinxhiret, numeron kamzhiket e pronarit kapitaliste, duron sesi i thyhen kockat e i shpartallohen ato musklat si prona e tij
Por njerezit kur futen e kuptojne ne sendertimin materialiste te saj.
Proletari eshte edhe me mendim qe eshte prone baze e tij dhe ta perdori per te mbrojte veten per te jetuar me dinjitete dhe tua hedhe pranga ne fyte pushtetarve kriminela qe vazhdojne ne cdo sistem te luajne me te drejtat e tyre...................... :flm
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 65
Antarësuar: 18 Qershor 2009, 15:27
Re: Pershendetje, Posted 24 Qershor 2009, 23:06
Laert shkroi:Faleminderit!

Separi me lejo t'ju dergoj ngushellime te sinqerta per baben, per te afermin e zemres tuaj dhe te familjes! Te rroni vete dhe familja e juaj! I qofte dheu i lehte! Pushofte ne Paqe!

Zgjedhja e ketij titulli mendoj se ishte nje guxim i madh per zoteruesin e ktij siti per aresye qe dihen. Te vesh kete emer Proletari ne gjuhen shqipe, ku ne e pesuam shtrenjte nga keqperdorimi qe ju be nga regjimi i kaluar. Besoj se ndodhet nnj rubrike ku e shpjegon besoj mire konceptin e zoteruesit Proletari.Proletari nuk eshte si gomari qe mban zinxhiret, numeron kamzhiket e pronarit kapitaliste, duron sesi i thyhen kockat e i shpartallohen ato musklat si prona e tij
Por njerezit kur futen e kuptojne ne sendertimin materialiste te saj.
Proletari eshte edhe me mendim qe eshte prone baze e tij dhe ta perdori per te mbrojte veten per te jetuar me dinjitete dhe tua hedhe pranga ne fyte pushtetarve kriminela qe vazhdojne ne cdo sistem te luajne me te drejtat e tyre...................... :flm


Faleminderit Laert, une para se te hyja ne kete forum e kam lexuar ate rubrike ku eshte pershkruar shpjegimi i titullit Proletari dhe e kam pasur te qarte qe nuk ka aspak te beje me teorine e materializmit, gjithashtu i kam lexuar edhe nje pjese te madhe te shkrimeve per kete koncept qe keni ju dhe pikerisht kjo eshte arsyeja pse mu duk titull simpatik, sepse ishte ndryshe nga ajo e zakonshmja fraze e thene gjate historise te gjysem shekullit kur ne lejtmotivin e gazetave ishte sllogani i bashkimit te proletareve te te gjitha vendeve. Keshtu qe une nuk hyj tek ata qe e kuptojne ne sendertimin materialist te kesaj fjale ne kete rast specifik.
Nderimet e mia.
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1010
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: Pershendetje, Posted 25 Qershor 2009, 15:01
Diana shkroi:Po, me kenaqesi do doja te ndaja dicka rreth jetes time me ju ketu. Kam lindur dhe jam rritur ne Tirane , kam lindur ne vitin 1982, profesioni im eshte ekonomiste dhe me pelqen shume te shkruaj poezi e natyrisht te lexoj jo vetem poezi, por gjithshka qe ka te beje me letersine. Humbja me e madhe e jetes time ka qene vdekja e tim eti para disa vjetesh, nga nje semundje e papritur, gje e cila ka lene shume gjurme ne zemren time dhe ne jeten e familjes. Me pelqeu ky forum kur hyra, fillimisht nga emri teper i vecante dhe me pas nga cilesite e postimeve dhe komunikimi dinjitoz.

Me respekt gjithmone per ju te gjithe Diana [/i]

Edhe nga une prano ngushellimet me te sinqerta per humbjen e thelle qe vdekja e nje prindi dhe te uroj qe mos te shohesh dhe ndjesh me dhimbje te tilla.

Te falenderoj mbi pershkrimin qe na solle mbi vehten sepse tashi kemi nje panorame prezente mbi Dianen. :bravo:

Sdo ishte keq sikur te na beje nje cike ekonomi poltike :kiss
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Drejtues

Poste: 9
Antarësuar: 03 Korrik 2009, 00:37
Re: Pershendetje, Posted 03 Korrik 2009, 16:45
Po, me kenaqesi do doja te ndaja dicka rreth jetes time me ju ketu. Kam lindur dhe jam rritur ne Tirane , kam lindur ne vitin 1982, profesioni im eshte ekonomiste dhe me pelqen shume te shkruaj poezi e natyrisht te lexoj jo vetem poezi, por gjithshka qe ka te beje me letersine. Humbja me e madhe e jetes time ka qene vdekja e tim eti para disa vjetesh, nga nje semundje e papritur, gje e cila ka lene shume gjurme ne zemren time dhe ne jeten e familjes. Me pelqeu ky forum kur hyra, fillimisht nga emri teper i vecante dhe me pas nga cilesite e postimeve dhe komunikimi dinjitoz.

Me respekt gjithmone per ju te gjithe Diana


Me sa lexova , tani me jam i bindur se viti 1982, eshte viti i nje kushtrimi . Demonstratat nisen nje vit para, por u profilizuan po ate vit. Ka gjasa qe enxhëlli , t'ia kete bere te mundur Dianes te perfitojë nga shpirti militant, dhe ajo , ne shkrimet e saj , ka nje doze militantizmi. Edhe atehere ku flet per dhembjen, ngritet deri ne perballje me fenomenin dhe mbijeton.

Kjo arritje vlerore e saj , na jep edhe ne te drejte te krenohemi se , ne forumin ku shkruajm jemi me te fort per nje shpirt Proletari, qe di te trajtoje çeshtjet shqiptare, dhe ato t'i nderlidhe me teresinë nderkombetare! Sukses !

Diana, na shkruani tema te tilla qe te kurojmë te pamurit per te arritur deri tek strategjia optimale e zhvillimit ekonomik, natyrish tek krijimi i sistemit makro dhe mikro, qe mundesojne arritjen e mireqenies.
Përgjigju duke Cituar
Mëparshme
Posto një përgjigje 15 postime · Faqe 2 prej 2 · 1, 2
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 09 Maj 2021, 22:41
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari