Nje prezantim i shkurter mbi vehten ndihmon ne njohjen me njeri-tjetrin.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 6 postime · Faqe 1 prej 1
Un
Drejtues

Poste: 3
Antarësuar: 29 Prill 2009, 11:10
Un, Posted 29 Prill 2009, 12:45
(pjesa nji)

Noshta titulli ju kujtoi se jam superfuqia United Nations. Por jo.
Fuqia e dobsia jeme ka ik me pushime per nji jav. Dhe sot kam met
en mshiren e elementve toksore. Toka ka shum per te ofru,
vecanarisht nqs se je dikush si un- i pashem, i pamkat dhe me zemer qe rrah per vajzat.

Me naten tu mbshtjell ishullin, sonte kam nevoj per dike me fjet.
I pata planet e bame por ca me ba qe fati don ndrysh.
Prej atyne pak ish-te dashurave qe me paten met
vetem 8 pranun pa ankes.
Kshtu isha en paqe me vetvetin, e me besim per i neserme ma tmir.

Nji shtrat ku me kalu naten ishte gjithcka u kerkova, por nuk e disha
qe tash e testojn "vizitorin" e tyne para se me ra dakort me kerkesat e tij.
(Me pa nese i don vetem per nji nat apo perjet)
Zakon i keq menoj, dhe kam arsyet e mija.

Vjen i moment en jeten e cdo mashkullit qe cdo femne i njihet ransia.
Edhe atyne qe en periudha te bollshmnis i ke injoru. ( Psh Miss Singaporin 2007
ose aktoren Katrina Kaif) E nuk i ke perdor asnji nat prej friks se dukesh djal cheap.
Por sonte u'a kuptoj ransin qe sikur mos ti kisha kto vajza, do isha detyru me kalu naten vetun
me intervale gjumi t'crregullta prej nxehtsis
Por tash me njanen prej tyne ka me mu dasht me fjet sonte dhe shyqyr qe ktu klima
asht tropikale e muji i prillt asht ma i freskt se 11 tjert.
Edhe tu pa
prenimin e kuqqremt te dillit mbi oqean prap munem me pa hanen tu dal, dhe e di qe jam
i mrojtun-tpakten prej nxehtsis. Mushkaja nuk ka en Singapor.
. Edhe me pas jam ken msu me tana llojet en europ.

(vazhdon)...
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 124
Antarësuar: 29 Janar 2009, 17:47
Re: Un, Posted 29 Prill 2009, 18:55
Ty te lumte pyka ihere.... dhe me bahet qefti qe paske femna me kile
Une skam ken naj here ne Malejzi te madhe...po kam ken ne Malsi te madhe...
Prej ka vjen more çun mula ? prej kelmenit sot u ula ...ta po jau theri gjela e pula
Paske ra ne vend te mire ,e knaqem qi shqiptaret nuk i kalojne netet vetem
e jau ka mbush zoti shtratin plot ...

Kur te lodhesh , shtrengou lulash e krisja edhe ihere per shendet te burgaxhijve qe flejne vetem !
Do te kisha qeft me ken veç nje here ne vendin tan se ketu ne Sri lanka skam shanc me fjet me 8 cope
Vetem ..i shoqeruar me nje fotografi te Lyfes qe ja hangsha zemren sa ishte dobesu ...

E vetmja miss qe kam njohur une ka qene miss Sri Lanka po kur e pash tuj hanger oriz me gishta
ma fiku ekranin krejt.... antidot i vagras :)
Mue me mytem mushkajat ktu, aq shume ka qe jam i detyrum me fjet kombinoshe
Edhe jane aq te mdhaja sa i ndjek neper shpi me spate si me ken i drogum

Paskena nje pike te perbashkt perveç ketij siti....modestine !
Te pershnes prej Largisanit !

PS : Ma nis noj arushe aziatike me poste pash kryt tan , se bi dekun me e dit a e kane p... vertikal apo horizontal !
Ja maji erdhi perseri....me 29 do bejme dashuri, la la la
Përgjigju duke Cituar
Drejtues

Poste: 75
Antarësuar: 28 Prill 2009, 20:34
Re: Un, Posted 29 Prill 2009, 21:50
prit e nigjo perfundimin se ka me tu rrit zemra ma shum drejt meje. Un nuk jam protagonisti i vertet
i ksaj historie se asht kelvi te cilin i Amshumi e mori nga mesi jone... dhe nuk i referohem te amshuarit tone ketu
qe ia mush menja se asht jezusi i shekullit 2009 :) ...
Jackass maje shpirtin up e mos u anko se sa ma shum qe tankohet burri as ma shum i hum vlera :)
para se me te cu kinezen siguroju me ja plotsu konditat se cka sheh me sy te kcejn valle horizontalo-vertikalisht :)


Vazhdimi...
Asnje prej tyne nuk u paraqit en or te takimit. Gati sa nuk humba balancen e
jeta nuk ishte mjalti qe ishte dikur.
Menjher mendova tua shperndaja pasunin shoqeve te mija en mnyr te barabart e ater te kryja vetvrasje.
Isha aq i vendosun sa per 3 dit pata pergatit gjithcka, por per rrezik tem ajo dit nolli me ken 29 prilli dita
e shoqnis. Nuk dosha qe shokt tken noj komplikim mas vdekjes teme, kshtu ju e-maila pjesen
e tyne en kesh. Tashma e kisha ble nji shishe helmit qe ma kishte rekomandu farmacia lokale.
Noshta ti Jackass, mund tjesh nji prej atyne tipave te ri qe jam tu te rrejt me gjet rrugen en dhimshunin e
zemer tane, por jo zotni, nuk asht ashtu cka jam.
Mas pak wisky qe menova ka mem qetsu nervat, piva helmin. Un nuk maj mend saktsisht nojsen pas ksaj
jo sepse isha en koma por sepse gjithcka nolli shpejt.
I pshtova tentativs se vetvrasjes e isha pranu en spital.
Kur autoritetet spitalore kerkun per te afermit e mi ktu u thash se skam asnji
por munen me kontaktu te dashurat e mija per cdo gja.
En fun te funit u kisha lan edhe pasunin. Por jackass ti ke me u befasu
qe asnji prej tyne nuk u paraqit mem pa gjat 4 ditve tmija en spital.
Ku kan BJESHKT t'plot hijeshin, ku bajn KULLAT bujarin, Ku vallzojn ShQIPET e malit...

http://www.youtube.com/watch?v=RrZigmvC ... re=related
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 608
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Re: Un, Posted 30 Prill 2009, 08:38
Mire se erdhe shok po pse i nderron keto nicket si kemishat se sa per femrat sma ha menja .
Dhe te lutem pak me shqap se une jam analfabete dhe nuk i kapish pergjigjet e tua.
tani kapisha pse je i goditum ti nga helmi qe pive , te ka vajt dhe ne neuronet e trunit te vogel
hajt qofsh me shnet. :) :)
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 124
Antarësuar: 29 Janar 2009, 17:47
Re: Un, Posted 30 Prill 2009, 13:55
Nje shoku im gjerman Hans Muller me thoshte shpesh :

NJERZIT PIJNE KUR JANE NE QEF DHE KUR FESTOJNE
NJERZIT PIJNE KUR KANE DHIMBJE SHPIRTI
NJERZIT PIJNE EDHE KUR NDODH ASGJE...QE TE NDODHE DICKA !

Tentova edhe une nje vetvrasje , preva damaret me thike buke
erdhen ambulanca dhe ne vend te merreshin me mua , po pinin ça delte nga damaret
whiskey ishte :)

Une e kalova moshen e jezu krishtit ..dmth 33 , tash skam ma as force me bredh mas pulave
se dikur : kembet e shpejta , faqja e bardhe !
Po e zuna nje, nuk e leshoj ma.... po ka majt thate sivjet :)
Ja maji erdhi perseri....me 29 do bejme dashuri, la la la
Përgjigju duke Cituar
Drejtues

Poste: 75
Antarësuar: 28 Prill 2009, 20:34
Re: Un, Posted 30 Prill 2009, 23:18
Ksanthi...apo... nesje :engjell ... sigurisht qe nuk i ndryshoj femrat si mreti kmishat... por gjithkund jam krenar me u paraqit me emrin tem t'vertet.
Sa per kuriozitet tan femnor un vetem per nji femen kam ken i lidhun dhe mas nji shkputje t'pameritume per te un prap prap prap jam i interesum per te dhe kam menim qe kam me ja arrit edhe pse asht e shtir se asht ma e kujdeshme mas shkuptjes.
Un jam djal shqiptar. ajo vajz japoneze. Kuktura e fe te nryshme. Por mardhanja jon asht i rrugtim konstant MSIMIT e Kompromisit. Nuk ka mish vicit en tavolin teme, as ceremoni statujash en shpi t'saj.
En vend tyne cka kena asht i celebrim intim dashniet, e deshmume prej familjeve e shoqnis qe kujdesen, asigja ma shum asigja ma pak. Na munena me pas luftu njanitjetrin shum dikur... e gati sa nuk ja arritme...Por ja ku jena,
kurriher ma te sigurt per gja tjeter, pervec rrespektit e dashnis per njanitjetrin. Un e dua per krenarin e saj, ajo em don mua per kryenecsin sedren teme e gacmimet qe i baj. Kurr nuk ja kam shpreh dashnin me fjal... por un e dua.. e ikyt vit shpresoj qe te lidhna zyrtarisht perjet. Na kena parasysh nji plak me nji kryq en dor tu na kurorzu. Njata kena me ken na, 10-12 muj en rrug, bukuri joeperkryme.
Ku kan BJESHKT t'plot hijeshin, ku bajn KULLAT bujarin, Ku vallzojn ShQIPET e malit...

http://www.youtube.com/watch?v=RrZigmvC ... re=related
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 6 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 16 Maj 2021, 23:24
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari