Sub Forums: Historia e Lashtesise Shqiptare
  Forum Tema Poste Postimi fundit
Figura te shquara te Kombit shqiptar Figura te shquara te Kombit shqiptar
Ketu do gjeni te gjithe patriotet qe kan marre pjese ne historine e kombit tone.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
23 83 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 10 Gusht 2022, 15:43
Qytetet ne trevat shqiptare Qytetet ne trevat shqiptare
Histori, gjeografi dhe cdo gje qe ka lidhje me lashtesine e qyteteve ne trevat shqiptare.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
22 173 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 05 Korrik 2021, 17:02
Hulumtime, kerkime dhe zbulime te reja te historise se lashte pellazge,ilire,arberore,shqiptare. Cdo gje mbi historine tone.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Historia e Lashtesise Shqiptare
  Lajmërimet Përgjigjet Shikime Postimi fundit
Kjo temë ëshë e mbyllur, ju nuk mund të redaktoni postime ose të përgjigjeni. Rregullat baze per nje mbarevatje ne Proletari.Com
nga I-AMESHUAR më 29 Prill 2009, 16:24
0 97258 nga I-AMESHUAR Shiko postimet e fundit
më 29 Prill 2009, 16:24
  Tema Përgjigjet Shikime Postimi fundit
Dilemat e Skenderbeut
nga I-AMESHUAR më 27 Janar 2009, 23:45
3 3915 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 12 Shtator 2013, 08:51
SHQIPËRIA ETNIKE
nga Laert më 31 Janar 2009, 00:43
3 5790 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 07 Shtator 2009, 01:34
27.4.2009 DHURIM - NJE RRYP DETAR GREQIS NGA BERISHA-TOPI
1 ... 6, 7, 8 nga Laert më 30 Shtator 2009, 09:26
79 60981 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 02 Shtator 2020, 08:22
TRAKTATI I SHËN STEFANIT-PERGJYSMIMI I SHQIPERISE-3.3.1878
nga Laert më 05 Maj 2009, 23:55
4 8044 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 21 Janar 2018, 21:40
I.Qemali pro turk-anglo-francez dhe dorheqja si k/ministër
nga Laert më 02 Tetor 2017, 10:31
1 1648 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 10 Nëntor 2017, 09:48
Turqia i dhuroi Malit Zi - Shkodrën-8.IX.1912
nga Laert më 30 Shtator 2017, 21:15
3 1254 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 01 Tetor 2017, 17:30
Jugu i Shqipnisë barbarizoi Veriun me kriminelët e Jugut
nga Laert më 06 Nëntor 2014, 09:35
3 3210 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 09 Nëntor 2014, 21:22
Shqipnia dhe Karta/Pakti i Atlantikut 14 gusht 1941
nga Laert më 01 Mars 2014, 12:44
0 2354 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 01 Mars 2014, 12:44
6.12.1922 - "Vendimi mbi Manastirin e Shën Naumit"
nga Laert më 05 Prill 2013, 08:59
5 3815 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 24 Prill 2013, 17:24
Lidhja e Prizrenit ishte produkt i sulltan Abdyl Hamitit II-
nga Laert më 12 Maj 2009, 19:44
1 3445 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 12 Qershor 2012, 07:45
Neo-otomania në Kosovë, Shqipëri kundër Skënderbeut
nga Laert më 01 Shtator 2011, 00:14
2 3619 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 14 Mars 2012, 14:11
FLAMURI I SHQIPÊRISÊ, HIMNI KOMBTAR, SIMBOLI, DEKORATA
1, 2 nga I-AMESHUAR më 11 Shkurt 2009, 20:58
12 9110 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 09 Mars 2012, 11:50
Regjimenti 21 i kembesorise malore shqiptare Skanderbeg SS
nga Laert më 16 Shkurt 2012, 22:42
2 4913 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 16 Shkurt 2012, 23:07
Si u shndrruen KISHAT KATOLIKE SHQIPTARE në Kisha Ortodokse
nga Laert më 29 Janar 2012, 17:56
1 5669 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 31 Janar 2012, 23:41
Konferenca 16.12.1912 dhe Traktati i Londrës - 30.5.1913
nga Laert më 16 Gusht 2009, 00:03
5 6209 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 24 Janar 2012, 23:45
Kuvendi dhe memorandumi i Gerçës 10-23 qershor 1911
nga Laert më 31 Gusht 2011, 11:06
0 2687 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 31 Gusht 2011, 11:06
KOSOVA DHE SERBIA NE SHEKUJ NE DOKUMENTA
nga Laert më 24 Tetor 2009, 11:13
2 2408 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 02 Korrik 2011, 08:58
Ditë Zie në Tiranë - Asnjë Flamur për 28 Nandori 2009 e 2010
nga Laert më 28 Nëntor 2010, 20:59
6 2834 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 01 Dhjetor 2010, 10:25
Gëzuar 28 Nantorin e 1443, 1911 dhe 1912
nga Laert më 28 Nëntor 2010, 19:02
0 3369 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 28 Nëntor 2010, 19:02
Traktati greke-serbe në Vöslau të Austrisë-1867 - Shqipëria
nga Laert më 19 Nëntor 2010, 13:37
0 2282 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 19 Nëntor 2010, 13:37
Në Bruksel, Tirane, Shkup, Prishtinë reagojnë për Flamurin e
nga Laert më 17 Tetor 2010, 15:05
8 2457 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 17 Tetor 2010, 19:28
KONFERENCA E PAQES NE PARIS - SHQIPNIA 29.7.- 15.10. 1946
nga Laert më 16 Nëntor 2009, 02:54
1 4328 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 12 Shtator 2010, 00:28
TRAKTATI i VERSAJËS - SHQIPNIA e KLERI KATOLIK - 28.6. 1919
nga Laert më 10 Shtator 2010, 23:01
7 7576 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 11 Shtator 2010, 20:15
Çamëria ne kambe per te Drejtat shqiptare
nga Laert më 20 Shkurt 2009, 19:24
7 3551 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 27 Qershor 2010, 20:32
BUSTET E GJERGJ KASTRIOTIT NE BOTE E NE TREVAT SHQIPTARE
1, 2 nga Laert më 23 Tetor 2009, 10:09
10 9758 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 15 Maj 2010, 20:33
PORTRETE INTELEKTUALESH SHQIPTARE
nga Laert më 09 Janar 2010, 12:11
1 2127 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 09 Janar 2010, 12:16
8 Dhjetori 1990 dita e ndryshimit
nga I-AMESHUAR më 09 Dhjetor 2009, 00:55
5 2313 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 14 Dhjetor 2009, 02:10
BROSHURA E MINORITETIT GREK NE SHQIPERI
nga Laert më 01 Dhjetor 2009, 16:51
6 4409 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 01 Dhjetor 2009, 20:14
28 Nandor 1912 Dita e Flamurit
nga Laert më 28 Nëntor 2009, 09:48
2 5216 nga I-AMESHUAR Shiko postimet e fundit
më 28 Nëntor 2009, 21:25
Lufta e Dytë Ballkanike-Lufte ne oborrin sllave-1.6.1913
nga Laert më 16 Nëntor 2009, 20:16
2 2979 nga Laert Shiko postimet e fundit
më 20 Nëntor 2009, 00:50
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Autorizimet e forumit
Ju nuk mund të hapni tema të reja
Ju nuk mund të postoni përgjigje
Ju nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Ju nuk mund të fshini postimet tuaja
Ju nuk mund të bashkëngjisni skedarë
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 28 Nëntor 2022, 13:15
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari