Home » Archives by category » Shqipëria » Shteti shqiptar (Page 3)

Arrestohet gardisti Agim Llupo, akuzohet për vrasjen e demonstruesit

Arrestohet gardisti Agim Llupo, akuzohet për vrasjen e demonstruesit

Lexuar 3946Gardisti Agim Llupo është arrestuar pasi ai akuzohet si autori i një prej vrasjeve në demonstratën e 21 janarit, ku u vranë 4 demonstrues. Me urdhër të Prokurorisë është…

Burgaj në komisionin hetimor: Turma dhunoi policinë

Burgaj në komisionin hetimor: Turma dhunoi policinë

Lexuar 2610Tiranë, 5 shkurt 2011, Në këto momente në Komisionin Hetimor të ngritur për ngjarjet e 21 janarit po pyetet Drejtori i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj. Ai deklaroi se…

Ministri i brendshëm Lulzim Basha në Komisionin Hetimor: Prokurorët futën në xhep predhat e viktimave

Ministri i brendshëm Lulzim Basha në Komisionin Hetimor: Prokurorët futën në xhep predhat e viktimave

Lexuar 4843Ministri i Brendshëm Lulzim Basha ka dëshmuar ditën e sotme në Komisionin Hetimor Parlamentar të ngjarjeve të 21 janarit, për të ndihmuar në zbardhjen e rrethanave dhe fakteve duke…

Komandanti i Gardës Ndrea Prendi dëshmon në komisionin hetimor të 21 Janarit

Komandanti i Gardës Ndrea Prendi dëshmon në komisionin hetimor të 21 Janarit

Lexuar 5276Komandanti i Gardës ia faturon Bashës përgjegjësinë për 3 vrasjet e 21 Janarit.Ndrea Prendi akuzon Policinë e Shtetit se braktisi gardistët më 21 janar. Komandanti i Gardës së Republikës,…

Berisha në komisionin hetimor: Rama, Ruçi e Gjinushi organizuan puçin

Berisha në komisionin hetimor: Rama, Ruçi e Gjinushi organizuan puçin

Lexuar 3980Per 2 ore e 10 minuta, kryeministri Sali Berisha ishte i pranishem ne komisionin parlamentar hetimor te ngritur nga mazhoranca per 21 janarin. Akti me i shumtuar qe prej…

Tre krerët e institucioneve shqiptare që dolën mbi parlamentin shqiptarë

Tre krerët e institucioneve shqiptare që dolën mbi parlamentin shqiptarë

Lexuar 3417Besoj se tashmë jemi njohur të gjithë me arrogantët qe drejtojnë 3 institucione të larta të Republikës së Shqipërisë që dolën hapur kundër komisionit hetimor të përbërë nga deputetët…

Lufta anti-drogë, BE: Policia shqiptare më e mira në Ballkan

Lufta anti-drogë, BE: Policia shqiptare më e mira në Ballkan

Lexuar 7016Vlerësohet arrestimi në një operacion të përbashkët me forcat amerikane dhe gjermane që çoi në arrestimin e 57 personave dhe hetimet speciale që shkatërruar 47 grupe kriminale. “Viti 2010…

Polici: Rama më injoroi në spital, interes vetëm për demonstruesin

Polici: Rama më injoroi në spital, interes vetëm për demonstruesin

Lexuar 7235Haki Dauti: Nga goditja humba 2 herë ndjenjat. Më janë paralizuar dora dhe këmba. Efektivi i komisariatit nr.5 Haki Dauti, babai i dy fëmijëve që u qëllua nga demonstruesit…

Kërkohen skedarët e bisedave edhe për 4 shtetas të tjerë; Filip Çakuli, Mero Baze, Andi Bushati dhe Sokol Balla

Kërkohen skedarët e bisedave edhe për 4 shtetas të tjerë; Filip Çakuli, Mero Baze, Andi Bushati dhe Sokol Balla

Lexuar 4250Komisioni Hetimor përcakton datat e dëshmive të zyrtarëve të institucioneve shtetërore. Komisioni Hetimor Parlamentar i ngritur nga mazhoranca për hetimin e demonstratës së 21 Janarit vendosi dje paradite se…

Policia e Tiranës nuk garanton tubimin e opozitës: Rrezik kombëtar

Policia e Tiranës nuk garanton tubimin e opozitës: Rrezik kombëtar

Lexuar 4360Deklaratë për shtyp e DPQ Tiranë: Përgjigje shkresës nr.4, datë 26.01.2011 “Njoftim për tubim” të Subjektit Partia Socialiste, Dega Tiranë Sot më datë 27 janar 2011, Drejtoria e Policisë…

Hetimi i videos së News24 mbi vrasjen në demostratën e 21 Janarit 2010

Hetimi i videos së News24 mbi vrasjen në demostratën e 21 Janarit 2010

Lexuar 3949Të dashur vizitorë, Proletari.Com ka ndjekur me vëmendje demostratën e dhunshme të organizuar nga partia socialiste. Kemi parë ashtu siç e keni parë të gjithë besoj videon live që na…

Deklaratë për shtyp e Drejtorisë së Policisë së Qarkut Tiranë mbi arrestimin në flagrancë të 113 – shtetasve

Deklaratë për shtyp e Drejtorisë së Policisë së Qarkut Tiranë mbi arrestimin në flagrancë të 113 – shtetasve

Lexuar 12286Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë, bazuar në kërkesën e subjektit Partia Socialiste, dje mori të gjitha masat e nevojshme për garantimin e zhvillimit normal të tubimit dhe për…

Emigrantët që rikthehen, qeveria u heq doganën

Emigrantët që rikthehen, qeveria u heq doganën

Lexuar 6215Qeveria propozon ndryshimin e ligjit për emigrantët. Nuk përfitojnë statusin e të rikthyerit emigrantët ilegalë Ligji për emigrantët shqiptarë do të pësojë një sërë ndryshimesh, pasi dje, Këshilli i…

Videoja e shfaqur në “Fiks Fare” për Ilir Metën, ka edhe një episod të llojit “Ylli Pango”, domethënë një episod seksual, i cili nuk u shfaq as në emisionin “Fiks Fare”

Videoja e shfaqur në “Fiks Fare” për Ilir Metën, ka edhe një episod të llojit “Ylli Pango”, domethënë një episod seksual, i cili nuk u shfaq as në emisionin “Fiks Fare”

Lexuar 5807Ilir Meta, nga Beteja e Sutjeskës, tek Beteja e Sutjenave: episodi “Pango” i pashfaqur e videos. Videoregjistrimi i shfaqur në “Fiks Fare” për Ilir Metën, ka edhe një episod…

18 profesionet që futen në skemën e TVSH-së

18 profesionet që futen në skemën e TVSH-së

Lexuar 1881Qeveria e Shqipërisë vendosi futjen në skemën e TVSH të 18 profesioneve ku përfshihen avokatët, inxhinierët, arkitektët dhe mjekët. Përfshirja e tyre bëhet duke hequr pragun e mëparshëm dhe…

Page 3 of 512345