Home » Archives by category » Shqipëria » Shteti shqiptar (Page 2)

Policia njofton masat e marra për zgjedhjet

Policia njofton masat e marra për zgjedhjet

Lexuar 2949TIRANË- Policia e Tiranës ka bërë publike sot masat e marra për mbërvajtjen e procesit zgjedhor gjatë ditës së diel, ndërsa ka bërë thirrje për qetësi. Gjatë një konference…

Arrestohet polici, mori ryshfet për kartën ID

Arrestohet polici, mori ryshfet për kartën ID

Lexuar 2777TIRANË- Policia e Tiranës njoftoi sot arrestimin e një punonjësi policie pasi u kap në flagrancë duke marrë ryshfet. Shtetasi i arrestuar është Fatmir Sali Allmeta, 47 vjeç, me…

Predha e 21 janarit bllokohet në Turqi

Predha e 21 janarit bllokohet në Turqi

Lexuar 3022Një procedurë formale në Turqi ka “bllokuar” në këtë shtet predhën e armës, e cila i mori jetën Aleks Nikës, njërit prej katër personave të vrarë gjatë demonstratës së…

Hetimi i 21 janarit, komisioni shtyn afatin edhe 3 muaj

Hetimi i 21 janarit, komisioni shtyn afatin edhe 3 muaj

Lexuar 2657Partia Demokratike nuk tërhiqet nga hetimi i ngjarjeve të 21 janarit.Gati tre muaj pas demonstratës së dhunshme të organizuar nga Partia Socialiste te Kryeministria dhe ngritjes së Komisionit hetimor…

Hidhet nga kati i tretë 15 vjeçari, për shkak të dhunës nga policia

Hidhet nga kati i tretë 15 vjeçari, për shkak të dhunës nga policia

Lexuar 4458Një 15 vjeçar nga Peshkopia për pak ka humbur jetën pasi është hedhur nga kati i 3 i komisariatit të këtij qyteti. Sipas dëshmisë së djalit dhe të atit…

“Otranto 1997”, familjarët e viktimave kërkojnë drejtësi

“Otranto 1997”, familjarët e viktimave kërkojnë drejtësi

Lexuar 5676Në ceremoninë përkujtimore morën pjesë edhe deputetë të PD-së. Kanë kaluar 14 vjet nga Tragjedia e Otrantos, ku humbën jetën 81 burra, gra dhe fëmijë. Familjarë të viktimave fillimisht…

Kompleksi i ri parlamentar, juria shpall fituese studion nga Vjena

Kompleksi i ri parlamentar, juria shpall fituese studion nga Vjena

Lexuar 4534I hapet rrugë ndërtimit të parlamentit luksoz në vendin ku sot gjendet Mauzoleumi i diktatorit. Shpallet projekti fitues për ndërtimin e kompleksi të ri parlamentar. Projekti vjenez me kodin…

Basha: Kamera në shkolla kundër drogës

Basha: Kamera në shkolla kundër drogës

Lexuar 4013Ministri i Brendshëm, Lulzim Basha, merr pjesë në Takimin Vjetor për Luftën kundër Kultivimit të Bimëve Narkotike. “Nuk do të ketë kamera në çdo cep të Tiranës, nuk do…

Gjykata e Apelit arrest shtëpie të kërkuarit në disa vende të BE

Gjykata e Apelit arrest shtëpie të kërkuarit në disa vende të BE

Lexuar 1937Lirimi i turkut, KLD nis verifikimin në Apel. TIRANË- Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka njoftuar se do të nisë verifikimin pas vendimit të dhënë në mesditë nga Gjykata…

Përurohet projekti i survejimit të kryeqytetit me kamera, Basha: Tashmë Tirana është më e sigurtë dhe më Evropiane

Përurohet projekti i survejimit të kryeqytetit me kamera, Basha: Tashmë Tirana është më e sigurtë dhe më Evropiane

Lexuar 2856Projekti i cili synon mbulimin me kamera të Tiranës, përbën në vetvete një punë të madhe për sigurinë në vend. Kështu është shprehur sot ministri i Brendshëm, Lulëzim Basha,…

Gent Strazimiri: Ja plani i Edi Ramës për t’u bërë kryeministër me 13 mijë të vrarë

Gent Strazimiri: Ja plani i Edi Ramës për t’u bërë kryeministër me 13 mijë të vrarë

Lexuar 7236Deputeti i Partisë Demokratike, njëkohësisht edhe anëtar i  komisionit hetimor të ngjarjeve të 21 janarit, Gent Strazimiri përmes një komunikimi me mediat  ditën e djeshme informoi opinionin publik rreth…

Leskovik, u korrigjohet 72 personave kombësia, rikthehen shqiptarë

Leskovik, u korrigjohet 72 personave kombësia, rikthehen shqiptarë

Lexuar 2253Janë rikthyer në kombësinë shqiptare 72 qytetarë në qytetin e Leskovikut, pas vendimit të Gjykatës së Apelit. Personat në fjalë kishin marrë kombësinë greke në vitin 2008, por pas…

Parlamenti shqiptar: Grushta, dhunë dhe skenar shkatërrimi/video

Parlamenti shqiptar: Grushta, dhunë dhe skenar shkatërrimi/video

Lexuar 6759Sterkaj provokon, Prenga godet Palokën. Mazhoranca nis votimin e ligjeve, opozita ikën nga salla Dhuna e nisur nga opozita të premten e 21 janarit u zhvendos dje në Parlamentin…

Vetëdorëzimi i 6 gardistëve, të 21 janarit, Prokuroria: 4 hetohen të lirë

Vetëdorëzimi i 6 gardistëve, të 21 janarit, Prokuroria: 4 hetohen të lirë

Lexuar 7070Prokuroria e Tiranës ka sqaruar ndalimin e gardistëve të cilët kanë marrë pjesë në demonstratën e 21 janarit. Në një deklaratë për shtyp prokuroria thekson se në datën 08.02.2011,…

Gërdeci, lirohen nga burgu Delijorgji, Pinari e Ngjeçi

Gërdeci, lirohen nga burgu Delijorgji, Pinari e Ngjeçi

Lexuar 3402Gjykata e Tiranës pranoi dje kërkesën e Mihal Delijorgjit, Ylli Pinarit dhe Sokol Ngjeçit, tre të pandehurve të mbetur nën “arrest me burg”, që pak ditë pas shpërthimit tragjik…

Page 2 of 512345