Home » Archives by category » Shqipëria » Shteti shqiptar (Page 2)

Arrestohet polici, mori ryshfet për kartën ID

Arrestohet polici, mori ryshfet për kartën ID

Lexuar 2161TIRANË- Policia e Tiranës njoftoi sot arrestimin e një punonjësi policie pasi u kap në flagrancë duke marrë ryshfet. Shtetasi i arrestuar është Fatmir Sali Allmeta, 47 vjeç, me…

Predha e 21 janarit bllokohet në Turqi

Predha e 21 janarit bllokohet në Turqi

Lexuar 2341Një procedurë formale në Turqi ka “bllokuar” në këtë shtet predhën e armës, e cila i mori jetën Aleks Nikës, njërit prej katër personave të vrarë gjatë demonstratës së…

Hetimi i 21 janarit, komisioni shtyn afatin edhe 3 muaj

Hetimi i 21 janarit, komisioni shtyn afatin edhe 3 muaj

Lexuar 2016Partia Demokratike nuk tërhiqet nga hetimi i ngjarjeve të 21 janarit.Gati tre muaj pas demonstratës së dhunshme të organizuar nga Partia Socialiste te Kryeministria dhe ngritjes së Komisionit hetimor…

Hidhet nga kati i tretë 15 vjeçari, për shkak të dhunës nga policia

Hidhet nga kati i tretë 15 vjeçari, për shkak të dhunës nga policia

Lexuar 3342Një 15 vjeçar nga Peshkopia për pak ka humbur jetën pasi është hedhur nga kati i 3 i komisariatit të këtij qyteti. Sipas dëshmisë së djalit dhe të atit…

“Otranto 1997”, familjarët e viktimave kërkojnë drejtësi

“Otranto 1997”, familjarët e viktimave kërkojnë drejtësi

Lexuar 3592Në ceremoninë përkujtimore morën pjesë edhe deputetë të PD-së. Kanë kaluar 14 vjet nga Tragjedia e Otrantos, ku humbën jetën 81 burra, gra dhe fëmijë. Familjarë të viktimave fillimisht…

Kompleksi i ri parlamentar, juria shpall fituese studion nga Vjena

Kompleksi i ri parlamentar, juria shpall fituese studion nga Vjena

Lexuar 3335I hapet rrugë ndërtimit të parlamentit luksoz në vendin ku sot gjendet Mauzoleumi i diktatorit. Shpallet projekti fitues për ndërtimin e kompleksi të ri parlamentar. Projekti vjenez me kodin…

Basha: Kamera në shkolla kundër drogës

Basha: Kamera në shkolla kundër drogës

Lexuar 3251Ministri i Brendshëm, Lulzim Basha, merr pjesë në Takimin Vjetor për Luftën kundër Kultivimit të Bimëve Narkotike. “Nuk do të ketë kamera në çdo cep të Tiranës, nuk do…

Gjykata e Apelit arrest shtëpie të kërkuarit në disa vende të BE

Gjykata e Apelit arrest shtëpie të kërkuarit në disa vende të BE

Lexuar 1587Lirimi i turkut, KLD nis verifikimin në Apel. TIRANË- Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka njoftuar se do të nisë verifikimin pas vendimit të dhënë në mesditë nga Gjykata…

Përurohet projekti i survejimit të kryeqytetit me kamera, Basha: Tashmë Tirana është më e sigurtë dhe më Evropiane

Përurohet projekti i survejimit të kryeqytetit me kamera, Basha: Tashmë Tirana është më e sigurtë dhe më Evropiane

Lexuar 2151Projekti i cili synon mbulimin me kamera të Tiranës, përbën në vetvete një punë të madhe për sigurinë në vend. Kështu është shprehur sot ministri i Brendshëm, Lulëzim Basha,…

Gent Strazimiri: Ja plani i Edi Ramës për t’u bërë kryeministër me 13 mijë të vrarë

Gent Strazimiri: Ja plani i Edi Ramës për t’u bërë kryeministër me 13 mijë të vrarë

Lexuar 5639Deputeti i Partisë Demokratike, njëkohësisht edhe anëtar i  komisionit hetimor të ngjarjeve të 21 janarit, Gent Strazimiri përmes një komunikimi me mediat  ditën e djeshme informoi opinionin publik rreth…

Leskovik, u korrigjohet 72 personave kombësia, rikthehen shqiptarë

Leskovik, u korrigjohet 72 personave kombësia, rikthehen shqiptarë

Lexuar 1755Janë rikthyer në kombësinë shqiptare 72 qytetarë në qytetin e Leskovikut, pas vendimit të Gjykatës së Apelit. Personat në fjalë kishin marrë kombësinë greke në vitin 2008, por pas…

Parlamenti shqiptar: Grushta, dhunë dhe skenar shkatërrimi/video

Parlamenti shqiptar: Grushta, dhunë dhe skenar shkatërrimi/video

Lexuar 5682Sterkaj provokon, Prenga godet Palokën. Mazhoranca nis votimin e ligjeve, opozita ikën nga salla Dhuna e nisur nga opozita të premten e 21 janarit u zhvendos dje në Parlamentin…

Vetëdorëzimi i 6 gardistëve, të 21 janarit, Prokuroria: 4 hetohen të lirë

Vetëdorëzimi i 6 gardistëve, të 21 janarit, Prokuroria: 4 hetohen të lirë

Lexuar 6047Prokuroria e Tiranës ka sqaruar ndalimin e gardistëve të cilët kanë marrë pjesë në demonstratën e 21 janarit. Në një deklaratë për shtyp prokuroria thekson se në datën 08.02.2011,…

Gërdeci, lirohen nga burgu Delijorgji, Pinari e Ngjeçi

Gërdeci, lirohen nga burgu Delijorgji, Pinari e Ngjeçi

Lexuar 2639Gjykata e Tiranës pranoi dje kërkesën e Mihal Delijorgjit, Ylli Pinarit dhe Sokol Ngjeçit, tre të pandehurve të mbetur nën “arrest me burg”, që pak ditë pas shpërthimit tragjik…

Arrestohet gardisti Agim Llupo, akuzohet për vrasjen e demonstruesit

Arrestohet gardisti Agim Llupo, akuzohet për vrasjen e demonstruesit

Lexuar 2996Gardisti Agim Llupo është arrestuar pasi ai akuzohet si autori i një prej vrasjeve në demonstratën e 21 janarit, ku u vranë 4 demonstrues. Me urdhër të Prokurorisë është…

Page 2 of 512345