Home » Archives by category » Shqipëria » Shteti shqiptar » Ligji » Policia shqiptare

MASAT PËR SIGURINË E VIZITËS SË PAPA FRANÇESKOT NË TIRANË

MASAT PËR SIGURINË E VIZITËS SË PAPA FRANÇESKOT NË TIRANË

Lexuar 2010Ministria e Punëve të Brendshme dhe Policia e Shtetit kanë marrë të gjitha masat për garantimin e sigurisë dhe mbarëvajtjes së aktiviteteve të programuara në kuadër të vizitës së…

Urgjente dhe me rëndësi

Urgjente dhe me rëndësi

Lexuar 4809Ky mesazh është për të gjitha ata që dalin natën, shkojnë në kinema/diskotek dhe për studentët që dalin nga universiteti apo kolegji: “Në qoftë se një fëmijë që qan në…

Kryeterroristi, Dritan Sheme Lamaj, Fytyra e Policisë të Sali Berishës

Kryeterroristi, Dritan Sheme Lamaj, Fytyra e Policisë të Sali Berishës

Lexuar 6279Me 28 plumba u ekzekutua Dritan Sheme Lamaj, ish komisar i komisariatit Nr. 6 të Tiranës pranë shtëpisë tij. Shumë gazeta dhe televizionet e pasqyruen me bujë pa e…

Policia njofton masat e marra për zgjedhjet

Policia njofton masat e marra për zgjedhjet

Lexuar 2982TIRANË- Policia e Tiranës ka bërë publike sot masat e marra për mbërvajtjen e procesit zgjedhor gjatë ditës së diel, ndërsa ka bërë thirrje për qetësi. Gjatë një konference…

Arrestohet polici, mori ryshfet për kartën ID

Arrestohet polici, mori ryshfet për kartën ID

Lexuar 2810TIRANË- Policia e Tiranës njoftoi sot arrestimin e një punonjësi policie pasi u kap në flagrancë duke marrë ryshfet. Shtetasi i arrestuar është Fatmir Sali Allmeta, 47 vjeç, me…

Hidhet nga kati i tretë 15 vjeçari, për shkak të dhunës nga policia

Hidhet nga kati i tretë 15 vjeçari, për shkak të dhunës nga policia

Lexuar 4503Një 15 vjeçar nga Peshkopia për pak ka humbur jetën pasi është hedhur nga kati i 3 i komisariatit të këtij qyteti. Sipas dëshmisë së djalit dhe të atit…

Basha: Kamera në shkolla kundër drogës

Basha: Kamera në shkolla kundër drogës

Lexuar 4057Ministri i Brendshëm, Lulzim Basha, merr pjesë në Takimin Vjetor për Luftën kundër Kultivimit të Bimëve Narkotike. “Nuk do të ketë kamera në çdo cep të Tiranës, nuk do…

Përurohet projekti i survejimit të kryeqytetit me kamera, Basha: Tashmë Tirana është më e sigurtë dhe më Evropiane

Përurohet projekti i survejimit të kryeqytetit me kamera, Basha: Tashmë Tirana është më e sigurtë dhe më Evropiane

Lexuar 2887Projekti i cili synon mbulimin me kamera të Tiranës, përbën në vetvete një punë të madhe për sigurinë në vend. Kështu është shprehur sot ministri i Brendshëm, Lulëzim Basha,…

Lufta anti-drogë, BE: Policia shqiptare më e mira në Ballkan

Lufta anti-drogë, BE: Policia shqiptare më e mira në Ballkan

Lexuar 7063Vlerësohet arrestimi në një operacion të përbashkët me forcat amerikane dhe gjermane që çoi në arrestimin e 57 personave dhe hetimet speciale që shkatërruar 47 grupe kriminale. “Viti 2010…

Polici: Rama më injoroi në spital, interes vetëm për demonstruesin

Polici: Rama më injoroi në spital, interes vetëm për demonstruesin

Lexuar 7295Haki Dauti: Nga goditja humba 2 herë ndjenjat. Më janë paralizuar dora dhe këmba. Efektivi i komisariatit nr.5 Haki Dauti, babai i dy fëmijëve që u qëllua nga demonstruesit…

Policia e Tiranës nuk garanton tubimin e opozitës: Rrezik kombëtar

Policia e Tiranës nuk garanton tubimin e opozitës: Rrezik kombëtar

Lexuar 4392Deklaratë për shtyp e DPQ Tiranë: Përgjigje shkresës nr.4, datë 26.01.2011 “Njoftim për tubim” të Subjektit Partia Socialiste, Dega Tiranë Sot më datë 27 janar 2011, Drejtoria e Policisë…

Deklaratë për shtyp e Drejtorisë së Policisë së Qarkut Tiranë mbi arrestimin në flagrancë të 113 – shtetasve

Deklaratë për shtyp e Drejtorisë së Policisë së Qarkut Tiranë mbi arrestimin në flagrancë të 113 – shtetasve

Lexuar 12372Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë, bazuar në kërkesën e subjektit Partia Socialiste, dje mori të gjitha masat e nevojshme për garantimin e zhvillimit normal të tubimit dhe për…