Home » Archives by category » Shqipëria » Shteti shqiptar » Ligji (Page 3)

Tre krerët e institucioneve shqiptare që dolën mbi parlamentin shqiptarë

Tre krerët e institucioneve shqiptare që dolën mbi parlamentin shqiptarë

Lexuar 2823Besoj se tashmë jemi njohur të gjithë me arrogantët qe drejtojnë 3 institucione të larta të Republikës së Shqipërisë që dolën hapur kundër komisionit hetimor të përbërë nga deputetët…

Lufta anti-drogë, BE: Policia shqiptare më e mira në Ballkan

Lufta anti-drogë, BE: Policia shqiptare më e mira në Ballkan

Lexuar 6511Vlerësohet arrestimi në një operacion të përbashkët me forcat amerikane dhe gjermane që çoi në arrestimin e 57 personave dhe hetimet speciale që shkatërruar 47 grupe kriminale. “Viti 2010…

Polici: Rama më injoroi në spital, interes vetëm për demonstruesin

Polici: Rama më injoroi në spital, interes vetëm për demonstruesin

Lexuar 6656Haki Dauti: Nga goditja humba 2 herë ndjenjat. Më janë paralizuar dora dhe këmba. Efektivi i komisariatit nr.5 Haki Dauti, babai i dy fëmijëve që u qëllua nga demonstruesit…

Kërkohen skedarët e bisedave edhe për 4 shtetas të tjerë; Filip Çakuli, Mero Baze, Andi Bushati dhe Sokol Balla

Kërkohen skedarët e bisedave edhe për 4 shtetas të tjerë; Filip Çakuli, Mero Baze, Andi Bushati dhe Sokol Balla

Lexuar 3628Komisioni Hetimor përcakton datat e dëshmive të zyrtarëve të institucioneve shtetërore. Komisioni Hetimor Parlamentar i ngritur nga mazhoranca për hetimin e demonstratës së 21 Janarit vendosi dje paradite se…

Policia e Tiranës nuk garanton tubimin e opozitës: Rrezik kombëtar

Policia e Tiranës nuk garanton tubimin e opozitës: Rrezik kombëtar

Lexuar 3910Deklaratë për shtyp e DPQ Tiranë: Përgjigje shkresës nr.4, datë 26.01.2011 “Njoftim për tubim” të Subjektit Partia Socialiste, Dega Tiranë Sot më datë 27 janar 2011, Drejtoria e Policisë…

Hetimi i videos së News24 mbi vrasjen në demostratën e 21 Janarit 2010

Hetimi i videos së News24 mbi vrasjen në demostratën e 21 Janarit 2010

Lexuar 3415Të dashur vizitorë, Proletari.Com ka ndjekur me vëmendje demostratën e dhunshme të organizuar nga partia socialiste. Kemi parë ashtu siç e keni parë të gjithë besoj videon live që na…

Deklaratë për shtyp e Drejtorisë së Policisë së Qarkut Tiranë mbi arrestimin në flagrancë të 113 – shtetasve

Deklaratë për shtyp e Drejtorisë së Policisë së Qarkut Tiranë mbi arrestimin në flagrancë të 113 – shtetasve

Lexuar 11222Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë, bazuar në kërkesën e subjektit Partia Socialiste, dje mori të gjitha masat e nevojshme për garantimin e zhvillimit normal të tubimit dhe për…

Emigrantët që rikthehen, qeveria u heq doganën

Emigrantët që rikthehen, qeveria u heq doganën

Lexuar 5686Qeveria propozon ndryshimin e ligjit për emigrantët. Nuk përfitojnë statusin e të rikthyerit emigrantët ilegalë Ligji për emigrantët shqiptarë do të pësojë një sërë ndryshimesh, pasi dje, Këshilli i…

18 profesionet që futen në skemën e TVSH-së

18 profesionet që futen në skemën e TVSH-së

Lexuar 1647Qeveria e Shqipërisë vendosi futjen në skemën e TVSH të 18 profesioneve ku përfshihen avokatët, inxhinierët, arkitektët dhe mjekët. Përfshirja e tyre bëhet duke hequr pragun e mëparshëm dhe…

Besnik Dabulla djali i Arta Dades plagos nipin e Adil Çarçanit me pistoletë dhe gjykata vendos vetëm arrest shtëpie

Besnik Dabulla djali i Arta Dades plagos nipin e Adil Çarçanit me pistoletë dhe gjykata vendos vetëm arrest shtëpie

Lexuar 10700Gjykata, vetëm arrest në shtëpi për djalin e Arta Dades. Policia në kërkim të armës së krimit për të verifikuar nëse është përdorur në raste të tjera. Pas një…

ZBARDHET DOKUMENTI- Prokuroria hap kutitë: Numërimi i votave u filmua

ZBARDHET DOKUMENTI- Prokuroria hap kutitë: Numërimi i votave u filmua

Lexuar 3864KOMISIONI HETIMOR PAS NJE JAVE/ Prokuroria e Shkodrës ka përfunduar një hetim për akuzat e PDK, për manipulimin e zgjedhjeve në Shkodër. Sipas dokumentit të Prokurorisë, janë rinumëruar fletët…

Ministria e Arsimit vendos: Ndalohen shamitë dhe kryqet në shkolla

Ministria e Arsimit vendos: Ndalohen shamitë dhe kryqet në shkolla

Lexuar 3456Vetëm një vit pas miratimit të ligjit që ndalonte diskriminimin e shamive dhe kryqeve në shkolla, ligji i arsimit parauniversitar vjen ndesh me të. Nëse deputetët e kalojnë pa…

LËVIZJA PA VIZA DREJT HAPËSIRËS SCHENGEN MBËRRITI EDHE PËR QYTETARËT E REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË

LËVIZJA PA VIZA DREJT HAPËSIRËS SCHENGEN MBËRRITI EDHE PËR QYTETARËT E REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË

Lexuar 4017Duke filluar nga data 15/12/2010, qytetarët e Republikës së Shqipërisë nuk do të kenë nevojë për vizë për të udhëtuar në 25 prej shteteve anëtare të Bashkimit Evropian si…

Viktima fiton gjyqin ndaj tutorit, dëmshpërblehet me 40 mijë euro

Viktima fiton gjyqin ndaj tutorit, dëmshpërblehet me 40 mijë euro

Lexuar 3440Gjykata e Apelit për Krime të Rënda vendos dëmshpërblimin e vajzës së trafikuar në Itali nga i “fejuari” TIRANË- E mashtruar, e keqtrajtuar, e trafikuar dhe e shfrytëzuar për…

Janullatosi duhet të lirojë Pallatin e Kulturës “Naim Frashëri”

Janullatosi duhet të lirojë Pallatin e Kulturës “Naim Frashëri”

Lexuar 2919“E vërteta do të na çlirojë” dhe “e vërteta është konkrete”, thotë Hegeli. Të vërtetën e mbron ligji. Të vërtetën e do atdhetari, sepse patriotizmi në demokraci është bindje…

Page 3 of 512345