Home » Archives by category » Shqipëria » Shteti shqiptar » Ligji » Çështja 21 Janari 2011

Zef Brozi: 21 janari, alibia e menduar më parë nga Berisha

Zef Brozi: 21 janari, alibia e menduar më parë nga Berisha

Lexuar 5530TIRANE- Në pjesë e dytë të intervistës së ish-kreut të Gjykatës së Kasacionit, sot Gjykata e Lartë, Zef Brozi për gazetën “Shqiptarja.com”, jepen komente vetëm për 21 janarin dhe…

Vrasja e 21 janarit, dështon ekspertiza

Vrasja e 21 janarit, dështon ekspertiza

Lexuar 6192Vrasja e Aleks Nikës, njërit prej viktimave të ngjarjes së 21 janarit në Tiranë, mesa duket do të mbetet e pa zbardhur, të paktën nga ekspertiza, në lidhje me…

Predha e 21 janarit bllokohet në Turqi

Predha e 21 janarit bllokohet në Turqi

Lexuar 2997Një procedurë formale në Turqi ka “bllokuar” në këtë shtet predhën e armës, e cila i mori jetën Aleks Nikës, njërit prej katër personave të vrarë gjatë demonstratës së…

Hetimi i 21 janarit, komisioni shtyn afatin edhe 3 muaj

Hetimi i 21 janarit, komisioni shtyn afatin edhe 3 muaj

Lexuar 2611Partia Demokratike nuk tërhiqet nga hetimi i ngjarjeve të 21 janarit.Gati tre muaj pas demonstratës së dhunshme të organizuar nga Partia Socialiste te Kryeministria dhe ngritjes së Komisionit hetimor…

Gent Strazimiri: Ja plani i Edi Ramës për t’u bërë kryeministër me 13 mijë të vrarë

Gent Strazimiri: Ja plani i Edi Ramës për t’u bërë kryeministër me 13 mijë të vrarë

Lexuar 7176Deputeti i Partisë Demokratike, njëkohësisht edhe anëtar i  komisionit hetimor të ngjarjeve të 21 janarit, Gent Strazimiri përmes një komunikimi me mediat  ditën e djeshme informoi opinionin publik rreth…

Vetëdorëzimi i 6 gardistëve, të 21 janarit, Prokuroria: 4 hetohen të lirë

Vetëdorëzimi i 6 gardistëve, të 21 janarit, Prokuroria: 4 hetohen të lirë

Lexuar 7034Prokuroria e Tiranës ka sqaruar ndalimin e gardistëve të cilët kanë marrë pjesë në demonstratën e 21 janarit. Në një deklaratë për shtyp prokuroria thekson se në datën 08.02.2011,…

Arrestohet gardisti Agim Llupo, akuzohet për vrasjen e demonstruesit

Arrestohet gardisti Agim Llupo, akuzohet për vrasjen e demonstruesit

Lexuar 3915Gardisti Agim Llupo është arrestuar pasi ai akuzohet si autori i një prej vrasjeve në demonstratën e 21 janarit, ku u vranë 4 demonstrues. Me urdhër të Prokurorisë është…

Burgaj në komisionin hetimor: Turma dhunoi policinë

Burgaj në komisionin hetimor: Turma dhunoi policinë

Lexuar 2579Tiranë, 5 shkurt 2011, Në këto momente në Komisionin Hetimor të ngritur për ngjarjet e 21 janarit po pyetet Drejtori i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj. Ai deklaroi se…

Ministri i brendshëm Lulzim Basha në Komisionin Hetimor: Prokurorët futën në xhep predhat e viktimave

Ministri i brendshëm Lulzim Basha në Komisionin Hetimor: Prokurorët futën në xhep predhat e viktimave

Lexuar 4807Ministri i Brendshëm Lulzim Basha ka dëshmuar ditën e sotme në Komisionin Hetimor Parlamentar të ngjarjeve të 21 janarit, për të ndihmuar në zbardhjen e rrethanave dhe fakteve duke…

Komandanti i Gardës Ndrea Prendi dëshmon në komisionin hetimor të 21 Janarit

Komandanti i Gardës Ndrea Prendi dëshmon në komisionin hetimor të 21 Janarit

Lexuar 5228Komandanti i Gardës ia faturon Bashës përgjegjësinë për 3 vrasjet e 21 Janarit.Ndrea Prendi akuzon Policinë e Shtetit se braktisi gardistët më 21 janar. Komandanti i Gardës së Republikës,…

Berisha në komisionin hetimor: Rama, Ruçi e Gjinushi organizuan puçin

Berisha në komisionin hetimor: Rama, Ruçi e Gjinushi organizuan puçin

Lexuar 3940Per 2 ore e 10 minuta, kryeministri Sali Berisha ishte i pranishem ne komisionin parlamentar hetimor te ngritur nga mazhoranca per 21 janarin. Akti me i shumtuar qe prej…

Tre krerët e institucioneve shqiptare që dolën mbi parlamentin shqiptarë

Tre krerët e institucioneve shqiptare që dolën mbi parlamentin shqiptarë

Lexuar 3385Besoj se tashmë jemi njohur të gjithë me arrogantët qe drejtojnë 3 institucione të larta të Republikës së Shqipërisë që dolën hapur kundër komisionit hetimor të përbërë nga deputetët…

Kërkohen skedarët e bisedave edhe për 4 shtetas të tjerë; Filip Çakuli, Mero Baze, Andi Bushati dhe Sokol Balla

Kërkohen skedarët e bisedave edhe për 4 shtetas të tjerë; Filip Çakuli, Mero Baze, Andi Bushati dhe Sokol Balla

Lexuar 4212Komisioni Hetimor përcakton datat e dëshmive të zyrtarëve të institucioneve shtetërore. Komisioni Hetimor Parlamentar i ngritur nga mazhoranca për hetimin e demonstratës së 21 Janarit vendosi dje paradite se…

Hetimi i videos së News24 mbi vrasjen në demostratën e 21 Janarit 2010

Hetimi i videos së News24 mbi vrasjen në demostratën e 21 Janarit 2010

Lexuar 3919Të dashur vizitorë, Proletari.Com ka ndjekur me vëmendje demostratën e dhunshme të organizuar nga partia socialiste. Kemi parë ashtu siç e keni parë të gjithë besoj videon live që na…

Deklaratë për shtyp e Drejtorisë së Policisë së Qarkut Tiranë mbi arrestimin në flagrancë të 113 – shtetasve

Deklaratë për shtyp e Drejtorisë së Policisë së Qarkut Tiranë mbi arrestimin në flagrancë të 113 – shtetasve

Lexuar 12214Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë, bazuar në kërkesën e subjektit Partia Socialiste, dje mori të gjitha masat e nevojshme për garantimin e zhvillimit normal të tubimit dhe për…