Home » Archives by category » Shqipëria » Shteti shqiptar » Ligji

Keti Bazhdari padit Sali Berishën për shpifje

Keti Bazhdari padit Sali Berishën për shpifje

Lexuar 3166SHKODER – Keti Bazhdari padit Sali Berishën për shpifje, kërkon 4 milionë lekë.Keti Bazhdari, kandidatja e koalicionit të majtë për Bashkinë e Shkodrës, ka kallëzuar në prokurori si dhe ka dorezuar padi penale…

MASAT PËR SIGURINË E VIZITËS SË PAPA FRANÇESKOT NË TIRANË

MASAT PËR SIGURINË E VIZITËS SË PAPA FRANÇESKOT NË TIRANË

Lexuar 1943Ministria e Punëve të Brendshme dhe Policia e Shtetit kanë marrë të gjitha masat për garantimin e sigurisë dhe mbarëvajtjes së aktiviteteve të programuara në kuadër të vizitës së…

Zef Brozi: 21 janari, alibia e menduar më parë nga Berisha

Zef Brozi: 21 janari, alibia e menduar më parë nga Berisha

Lexuar 5535TIRANE- Në pjesë e dytë të intervistës së ish-kreut të Gjykatës së Kasacionit, sot Gjykata e Lartë, Zef Brozi për gazetën “Shqiptarja.com”, jepen komente vetëm për 21 janarin dhe…

Ish qeveria Berisha me ambasada “fantazmë”

Ish qeveria Berisha me ambasada “fantazmë”

Lexuar 1952Nëse do t’u referohemi letrave, kemi vendime të Këshillit të Ministrave të qeverisë Berisha, ku supozohet të kemi ambasada shqiptare në Norvegji, Estoni, Pakistan, Afrikën e Jugut etj. Këto…

Urgjente dhe me rëndësi

Urgjente dhe me rëndësi

Lexuar 4741Ky mesazh është për të gjitha ata që dalin natën, shkojnë në kinema/diskotek dhe për studentët që dalin nga universiteti apo kolegji: “Në qoftë se një fëmijë që qan në…

Kryeterroristi, Dritan Sheme Lamaj, Fytyra e Policisë të Sali Berishës

Kryeterroristi, Dritan Sheme Lamaj, Fytyra e Policisë të Sali Berishës

Lexuar 6172Me 28 plumba u ekzekutua Dritan Sheme Lamaj, ish komisar i komisariatit Nr. 6 të Tiranës pranë shtëpisë tij. Shumë gazeta dhe televizionet e pasqyruen me bujë pa e…

Dokumente të panjohura mbi historinë e së Drejtës Shqiptare

Dokumente të panjohura mbi historinë e së Drejtës Shqiptare

Lexuar 4947Njeri njih vetveten!” – është ky një nga mesazhet profetike më të rëndësishme që vjen prej brumit të shkollave filozofike të antikitetit për t’i thënë botës moderne se identiteti…

Të përndjekurit: Zbulohet drafti me ndryshimet në ligj

Të përndjekurit: Zbulohet drafti me ndryshimet në ligj

Lexuar 3201Qeveria ndryshon ligjin për të përndjekurit politikë duke rritur numrin e përfituesve. Do të jenë rreth një mijë persona që kanë vuajtur krimet e regjimit komunist dhe nuk përfitonin…

Taksa e re, makinat deri në 3 vjet, s’do të paguajnë

Taksa e re, makinat deri në 3 vjet, s’do të paguajnë

Lexuar 9079Makinat me kilometrazh zero që do të regjistrohen si të reja në qarkullim, do të kenë privilegjin të mos paguajnë për tre vjet taksën vjetore që parashikon drafti i…

Vrasja e 21 janarit, dështon ekspertiza

Vrasja e 21 janarit, dështon ekspertiza

Lexuar 6195Vrasja e Aleks Nikës, njërit prej viktimave të ngjarjes së 21 janarit në Tiranë, mesa duket do të mbetet e pa zbardhur, të paktën nga ekspertiza, në lidhje me…

Policia njofton masat e marra për zgjedhjet

Policia njofton masat e marra për zgjedhjet

Lexuar 2918TIRANË- Policia e Tiranës ka bërë publike sot masat e marra për mbërvajtjen e procesit zgjedhor gjatë ditës së diel, ndërsa ka bërë thirrje për qetësi. Gjatë një konference…

Arrestohet polici, mori ryshfet për kartën ID

Arrestohet polici, mori ryshfet për kartën ID

Lexuar 2752TIRANË- Policia e Tiranës njoftoi sot arrestimin e një punonjësi policie pasi u kap në flagrancë duke marrë ryshfet. Shtetasi i arrestuar është Fatmir Sali Allmeta, 47 vjeç, me…

Predha e 21 janarit bllokohet në Turqi

Predha e 21 janarit bllokohet në Turqi

Lexuar 3002Një procedurë formale në Turqi ka “bllokuar” në këtë shtet predhën e armës, e cila i mori jetën Aleks Nikës, njërit prej katër personave të vrarë gjatë demonstratës së…

Hetimi i 21 janarit, komisioni shtyn afatin edhe 3 muaj

Hetimi i 21 janarit, komisioni shtyn afatin edhe 3 muaj

Lexuar 2615Partia Demokratike nuk tërhiqet nga hetimi i ngjarjeve të 21 janarit.Gati tre muaj pas demonstratës së dhunshme të organizuar nga Partia Socialiste te Kryeministria dhe ngritjes së Komisionit hetimor…

Hidhet nga kati i tretë 15 vjeçari, për shkak të dhunës nga policia

Hidhet nga kati i tretë 15 vjeçari, për shkak të dhunës nga policia

Lexuar 4439Një 15 vjeçar nga Peshkopia për pak ka humbur jetën pasi është hedhur nga kati i 3 i komisariatit të këtij qyteti. Sipas dëshmisë së djalit dhe të atit…

Page 1 of 512345