Home » Archives by category » Shqipëria » Shteti shqiptar

Zbardhet historia e plotë: Kush e vodhi në të vërtetë floririn shqiptar

Zbardhet historia e plotë: Kush e vodhi në të vërtetë floririn shqiptar

Lexuar 442Një ndër krimet më të njohura të regjimit komunist në Shqipëri, me karakter sa ekonomik aq edhe politik, është edhe grabitja e madhe e floririt që ndodhi kryesisht në…

Pse ka frikë PD-ja nga Visar Zhiti?

Pse ka frikë PD-ja nga Visar Zhiti?

Lexuar 841Më bëri përshtypje presidenti i vendit tim Bujar Nishani dhe standartet me të cilat ai përdor Kushtetuten e vendit tim. 30/12/2012-Presidenti Nishani dekoron zotin Visar Zhiti me Urdhrin “Mjeshtër…

Satira e bukës vazhdon…

Satira e bukës vazhdon…

Lexuar 1241Por kësaj rralle shqiptarët janë të përgatitur. Një tjetër teatër u luajt por kësaj rralle jo në salllen e Teatrit “Migjeni”, por në stadiumin e kompletuar “Loro Boriçi”. Komedia në…

Keti Bazhdari padit Sali Berishën për shpifje

Keti Bazhdari padit Sali Berishën për shpifje

Lexuar 2527SHKODER – Keti Bazhdari padit Sali Berishën për shpifje, kërkon 4 milionë lekë.Keti Bazhdari, kandidatja e koalicionit të majtë për Bashkinë e Shkodrës, ka kallëzuar në prokurori si dhe ka dorezuar padi penale…

MASAT PËR SIGURINË E VIZITËS SË PAPA FRANÇESKOT NË TIRANË

MASAT PËR SIGURINË E VIZITËS SË PAPA FRANÇESKOT NË TIRANË

Lexuar 1515Ministria e Punëve të Brendshme dhe Policia e Shtetit kanë marrë të gjitha masat për garantimin e sigurisë dhe mbarëvajtjes së aktiviteteve të programuara në kuadër të vizitës së…

Ja lista e plotë e pushtetarëve të qeverisë Berisha që përfituan kredi si të pastrehë

Ja lista e plotë e pushtetarëve të qeverisë Berisha që përfituan kredi si të pastrehë

Lexuar 4919Zbardhen të tjera fakte rreth historisë së zezë së korrupsionit me përfitimin e kredive me interes zero dhe kredive të buta, nga oborrtarët e pushtetit të Sali Berishës. Gjatë…

A1 Report – Skandali/ Sali Berisha pagoi lekë për të denigruar Edi Ramen

A1 Report – Skandali/ Sali Berisha pagoi lekë për të denigruar Edi Ramen

Lexuar 1610Qeveria e Sali Berishës ka shpenzuar paratë e taksapaguesve për një fushatë denigruese në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Shqipëri, drejtuar kundër kundërshtarit të tij politik, Edi Rama,…

Zef Brozi: 21 janari, alibia e menduar më parë nga Berisha

Zef Brozi: 21 janari, alibia e menduar më parë nga Berisha

Lexuar 4947TIRANE- Në pjesë e dytë të intervistës së ish-kreut të Gjykatës së Kasacionit, sot Gjykata e Lartë, Zef Brozi për gazetën “Shqiptarja.com”, jepen komente vetëm për 21 janarin dhe…

Ish qeveria Berisha me ambasada “fantazmë”

Ish qeveria Berisha me ambasada “fantazmë”

Lexuar 1576Nëse do t’u referohemi letrave, kemi vendime të Këshillit të Ministrave të qeverisë Berisha, ku supozohet të kemi ambasada shqiptare në Norvegji, Estoni, Pakistan, Afrikën e Jugut etj. Këto…

Urgjente dhe me rëndësi

Urgjente dhe me rëndësi

Lexuar 4187Ky mesazh është për të gjitha ata që dalin natën, shkojnë në kinema/diskotek dhe për studentët që dalin nga universiteti apo kolegji: “Në qoftë se një fëmijë që qan në…

Kryeterroristi, Dritan Sheme Lamaj, Fytyra e Policisë të Sali Berishës

Kryeterroristi, Dritan Sheme Lamaj, Fytyra e Policisë të Sali Berishës

Lexuar 5179Me 28 plumba u ekzekutua Dritan Sheme Lamaj, ish komisar i komisariatit Nr. 6 të Tiranës pranë shtëpisë tij. Shumë gazeta dhe televizionet e pasqyruen me bujë pa e…

Dokumente të panjohura mbi historinë e së Drejtës Shqiptare

Dokumente të panjohura mbi historinë e së Drejtës Shqiptare

Lexuar 4560Njeri njih vetveten!” – është ky një nga mesazhet profetike më të rëndësishme që vjen prej brumit të shkollave filozofike të antikitetit për t’i thënë botës moderne se identiteti…

Të përndjekurit: Zbulohet drafti me ndryshimet në ligj

Të përndjekurit: Zbulohet drafti me ndryshimet në ligj

Lexuar 2807Qeveria ndryshon ligjin për të përndjekurit politikë duke rritur numrin e përfituesve. Do të jenë rreth një mijë persona që kanë vuajtur krimet e regjimit komunist dhe nuk përfitonin…

Taksa e re, makinat deri në 3 vjet, s’do të paguajnë

Taksa e re, makinat deri në 3 vjet, s’do të paguajnë

Lexuar 8266Makinat me kilometrazh zero që do të regjistrohen si të reja në qarkullim, do të kenë privilegjin të mos paguajnë për tre vjet taksën vjetore që parashikon drafti i…

Vrasja e 21 janarit, dështon ekspertiza

Vrasja e 21 janarit, dështon ekspertiza

Lexuar 5630Vrasja e Aleks Nikës, njërit prej viktimave të ngjarjes së 21 janarit në Tiranë, mesa duket do të mbetet e pa zbardhur, të paktën nga ekspertiza, në lidhje me…

Page 1 of 512345