Home » Archives by category » Shqipëria » Peticione/Letër e Hapur

“I injoruemi” letër e hapun Presidentit Nishani

“I injoruemi” letër e hapun Presidentit Nishani

Lexuar 2477I nderuem Z. President. Unë që po ju shkruej jamë Gjokë Vata. Këtë shkrim po e titulloj:” I injoruemi.” Sepse ky ashtë titulli ma i përshtatshëm për rrealitetin e…

Letër – Unë kam Besue Gjithnjë Tek Hapja e Dosjeve!

Letër – Unë kam Besue Gjithnjë Tek Hapja e Dosjeve!

Lexuar 1454 E nderueme zonja Gentiana Sula! Pak ditë perpara u njoftue se: “Gentiana Sula votohet si kryetare për hapjen e dosjeve të sigurimit. Parlamenti ka votuar me 69 vota…

Letër presidentit Obama dhe sekretarit të shtetit John Kerry…

Letër presidentit Obama dhe sekretarit të shtetit John Kerry…

Lexuar 4661LETËR PRESIDENTIT OBAMA DHE SEKRETARIT TË SHTETIT JOHN KERRY NË SHQIPËRI NË 23 VJET PASDIKTATURË ËSHTË KRIJUAR NJË SISTEM SOVJETIKO-MAFIOZ. 1.Në Shqipëri nuk është shkruar ende historia pasdiktaturë, kështu shoqëria…

DERI KUR NË SHËRBIM T’ ANMIKUT? – Letër e hapët z. Abaz Ermenit

DERI KUR NË SHËRBIM T’ ANMIKUT? – Letër e hapët  z. Abaz Ermenit

Lexuar 4971 PERGJEGJET  KOLË  MIRAKAJ: DERI  KUR  NË  SHERBIM  T’ ANMIKUT?  LETER  E  HAPËT                                …

Letër e hapur: Presidentes së Republikes së Kosovës, Atifete Jahjaga

Letër e hapur: Presidentes së Republikes së Kosovës, Atifete Jahjaga

Lexuar 3292Para pak ditesh mësuam për dekorimin që u bëtë disa institucioneve dhe përsonave në diasporën shqiptare të Amerikës. U indinjuam së tepërmi, kur në asnjë rast nuk përmendej komuniteti…

Padrejtësi në Vlore

Padrejtësi në Vlore

Lexuar 3895I nderuar Z.Kryeminister Në Vlore me datë 19.02.2012 është bërë një padrejtesi nga ana e Policisë me drejtor Artan Cukun në krye,duke arrestuar vëllain tim padrejtësisht për një vjedhje.Vëllai…

Letër e hapur në publik për Sali Berishën

Letër e hapur në publik për Sali Berishën

Lexuar 8421Zoti Sali Berisha, I shqetësuar jam per Vendlindjen, Shqiperine time pasi nje grup njerzish jane kane mbyllur rrugen perparimit te Kombit Shqiptar dhe e kane kthyer ate vite prapa…

KAM VETEM NJË PYETJE PËR SHQIPTARËT MUSLIMANË

KAM VETEM NJË PYETJE PËR  SHQIPTARËT MUSLIMANË

Lexuar 3967Nga Fritz RADOVANI:   KAM  VETEM  NJË  PYETJE  PËR   SHQIPTARËT MUSLIMANË:                                                                       Në të gjitha Trojet Shqiptare   Sikur Kryetari i Shtetit Shqiptar komunist, nga viti 1944 dhe deri…

Kuvendi Civil fillon peticionin kundër importit të plehrave

Kuvendi Civil fillon peticionin kundër importit të plehrave

Lexuar 2551Në kuadër të nismës për rrëzimin e ligjit të importit të plehrave dhe ndalimin e tij, por edhe propozimit për të ndaluar me ligj importin në 20 vitet e…

Mos e varrosni në ilegalitet Ramiz Alinë! Letër e hapur!

Mos e varrosni në ilegalitet Ramiz Alinë! Letër e hapur!

Lexuar 4591 Të nderuar nxënësit dhe miqtë ambasadora të Ramiz Alisë! Sh. Bamir Myrteza Topi – Presidentit të Shqipërisë Sh. Sali Ramë e Sheqere Berisha – Kryeministër dhe Kryetar i…

Agim Hamiti: Letër e Hapur drejtuar: Klasës politike të Tiranës e të Prishtinës dhe Ambasadorit amerikan

Agim Hamiti: Letër e Hapur drejtuar: Klasës politike të Tiranës e të Prishtinës dhe Ambasadorit amerikan

Lexuar 72385 Letër e Hapur drejtuar: – Klasës politike të Tiranës e të Prishtinës. – Ambasadorit amerikan në Tiranë. – Gjithë shqiptarëve, kudo që ndodhen. Jam azilant politik në Bruksel,…

Peticion kundër regjistrimit të popullsisë mbi baza etnike e fetare

Peticion kundër regjistrimit të popullsisë mbi baza etnike e fetare

Lexuar 3167Shqipëri: Peticion kundër regjistrimit të popullsisë mbi baza etnike e fetare. Dy ish presidentët e vendit Alfred Moisiu dhe Rexhep Mejdani kryesojnë listën e 52 figurave të njohura, shkrimtarë,…

Rreth kritikës të Ambasadorit Withers për votimin e Parlamentit kundër kandidaturës të Vangjel Kostës për Gjykatën Kushtetuese

Rreth kritikës të Ambasadorit Withers për votimin e Parlamentit kundër kandidaturës të Vangjel Kostës për Gjykatën Kushtetuese

Lexuar 3606PETICION i sponsorizuar nga Lek Mirakaj, VATRA, FEDERATA PANSHQIPTARE në SHBA rreth kritikës të Ambasadorit Withers për votimin e Parlamentit kundër kandidaturës të Vangjel Kostës për Gjykatën Kushtetuese PETICIONI…

Jo regjistrimit etnik, firmoset peticioni në Tiranë

Jo regjistrimit etnik, firmoset peticioni në Tiranë

Lexuar 3124TIRANE- Peticioni kundër regjistrimit të popullsisë mbi baza etnike e fetare ka mbërritur sot në Tiranë.  Aleanca “Kuq e Zi” është ndalur në kryeqytet për mbledhjen e firmave kundër…

Peticion për ndalimin e djegies ilegale të plehrave në Shkodër

Peticion për ndalimin e djegies ilegale të plehrave në Shkodër

Lexuar 4474Prej vitesh plehrat e grumbulluara të qytetit të Shkodrës digjen ilegalisht pothuajse çdo ditë përpara Varrezave të Dëshmorëve, edhe pse kjo gjë ndalohet rreptësisht nga ligji (shih: ligjin nr.…

Page 1 of 212