Home » Archives by category » Shqipëria » Kozmetike

Rimmel Scandaleyes Tone sysh kremoze në formë lapsi

Rimmel Scandaleyes Tone sysh kremoze në formë lapsi

Lexuar 1503Në foto kam paraqitur Rimmel lapsat me tone kremoze në formën e një cikloheksani me dy grupe CH3 në pozicionin 2 dhe 5 (pak rifreskim të mësimit të kimisë…

Urban Decay Naked Palette

Urban Decay Naked Palette

Lexuar 1719 Paleta nga Urban Decay, e cila është ndër paletat më të përfolura në industrinë e zbukurimit, është një paletë me tone neutrale dhe e preferueshme për cdo lloj…

Produkte në kategorinë neutral/nude për buzë

Produkte  në kategorinë neutral/nude për buzë

Lexuar 3644Ju prezantoj disa opsione produktesh për buzë që janë neutrale dhe që mund të përdoren në çdo rast/eveniment. Fillojmë me lapsin e buzëve tek fotoja sipër nga Gosh që…

Buzëkuq të përshtatshëm për sezonin e pranverës dhe të verës

Buzëkuq të përshtatshëm për sezonin e pranverës dhe të verës

Lexuar 2246Muaji i prillit erdhi dhe koha ka filluar të nxehet, natyra fillon dhe ndryshon ngjyrat. Edhe ngjyrat e grimit fillojnë të ndryshojnë në stinët e ngrohta. Unë kam përzgjedhur…

E.l.f. eksfoliator (heqje të lëkurës së thatë) për buzë të plasaritura

E.l.f. eksfoliator (heqje të lëkurës së thatë) për buzë të plasaritura

Lexuar 1675Ҫdokush nga ne ka nevojë për një pastrim të lëkurës së thatë të buzëve (herë pas here) që çahet nga i ftohti i sezonit të dimrit, por edhe nga…

Produkte për të pastruar grim/makjazh të zakonshëm

Produkte për të pastruar grim/makjazh të zakonshëm

Lexuar 1966Për momentin është shumë trendi të përdorësh ujë micellar (micelat janë pjesëza të ngarkuara elektrikisht në madhësi nga 1-100 nm) që është një produkt që ngjan si ujë dhe…

Detergjent xhel për fytyrën (për lëkurë me yndyrë dhe me akne)

Detergjent xhel për fytyrën (për lëkurë me yndyrë dhe me akne)

Lexuar 2770Sot vendosa t’ju paraqes dy produkte për të larë fytyrën për lëkurat që kanë tendencë të jenë të yndyrshme. Produkti i parë është kynë foton e mëposhtme. Produkti është…

Produkte për të hequr grim/makjazh kundra ujit

Produkte për të hequr  grim/makjazh kundra ujit

Lexuar 1917Një nga gjërat që në rutinën tonë ditore mund të kalohet në harresë futet edhe pastrimi apo heqja e makjazhit nga lëkura e fytyrës tonë, edhe pse kjo është…

Buzëkuq të përshtatshëm për sezonin e vjeshtës/dimrit

Buzëkuq të përshtatshëm për sezonin e vjeshtës/dimrit

Lexuar 2535Për sezonin e vjeshtës dhe të dimrit preferohen ngjyrat e forta si psh ngjyre vishnje, ngjyra të kuqe me nëntone blu, ngjyra vjollcë etj. Un për këtë sezon kam…

Linjë makjazhesh Wet ’n wild (tone, lapsa për sy etj. ) me kualitet të lartë dhe e përballueshme për portofolin

Linjë makjazhesh Wet ’n wild (tone, lapsa për sy etj. ) me kualitet të lartë dhe e përballueshme për portofolin

Lexuar 2591Linja Wet n’wild ka një seri produktesh për grim por un kam provuar vetëm një pjesë të vogël prej kësaj linje. Kam vendosur  t’jua prezantoj me anë të fotove…