Home » Archives by category » Shqipëria » Aktualitet

Mjeku(nanopatolog) italian: Corona apo Covid-19, mashtrimi më i madh që po i bëhet njerëzimit

Mjeku(nanopatolog) italian: Corona apo Covid-19, mashtrimi më i madh që po i bëhet njerëzimit

Lexuar 1527 Mjeku italian: Mashtrimi i madh që po përgatitet me COVID-19. Vaksina s’bën punë! Byoblu24 News, intervistë me nanopatolog e shquar italian bolonjez Stefano Montanari, i cili është një…

Ja disa fakte që tregojnë se koronavirus nuk u krijua nga kinezët

Ja disa fakte që tregojnë se koronavirus nuk u krijua nga kinezët

Lexuar 1314Në një emision televiziv italian, mjekë dhe ekspertë hodhën dritë mbi disa fakte që deri më tani nuk ishin bërë publike dhe që lidheshin me burimin e vatrës së…

Cfarë të bëni pas tërmetit: 6 këshilla

Cfarë të bëni pas tërmetit: 6 këshilla

Lexuar 683Janë të pakta dhe të thjeshta rregullat kur ndodh një tërmet. Për këtë zjarrfikësit këshillojnë. Të dilni sa më qetësisht(paniku rrezikon jetën tuaj) nga shtëpitë duke fikur dritat, mbyllur…

Erion Veliaj hyn në histori si i pari kryetar bashkie që shkon në punë me biçikletë

Erion Veliaj hyn në histori si i pari kryetar bashkie që shkon në punë me biçikletë

Lexuar 1371Veliaj thyen ‘’mitin’’ e politikanit shqiptar, shkon në Kuvend me biçikletë. Makinat dhe parkimi në radhë për dy janë pamja e shpeshte që të ofron Kryesia e Kuvendit gjatë…

Rusia konfirmon: alarm nuklear për Evropën (duke përfshirë Italinë) dhe mediat heshtin…

Rusia konfirmon: alarm nuklear për Evropën (duke përfshirë Italinë) dhe mediat heshtin…

Lexuar 1135Alarm bërthamor në Evropë (duke përfshirë Italinë) për mundësinë që një re radioaktive që vjen nga Rusia mund të kalojë shumë vende. Alarmi bërthamor në Evropë (duke përfshirë Italinë)…

“Çadra dhe Republika e re”

“Çadra dhe Republika e re”

Lexuar 1320Si edhe e kemi thënë, të gjitha sa u thanë ishin shashka për pazar: “republika e re”, “çadra,” “thyeni xhamat,” “mos paguani taksat”, e me radhë. tani po e…

Dita Botërore e Lirisë së Shtypit sot në Shkodër

Dita Botërore e Lirisë së Shtypit sot në Shkodër

Lexuar 1309Meqë sot është dita e mediave unë do thoja që punonjësit e tyre duhet të punojnë më shumë me veten përpara se të pretendojnë të bëhen zëri i informimit.…

Satira e bukës vazhdon…

Satira e bukës vazhdon…

Lexuar 1825Por kësaj rralle shqiptarët janë të përgatitur. Një tjetër teatër u luajt por kësaj rralle jo në salllen e Teatrit “Migjeni”, por në stadiumin e kompletuar “Loro Boriçi”. Komedia në…

PD-ja pro apo kundër bunkerit?

PD-ja pro apo kundër bunkerit?

Lexuar 2010Një i inauguruar, tjetri i djegur 2 qëndrimet e PD për bunkerin. TIRANË – Historia e bunkerëve ka ngjallur ndër vite debate në vendin tonë për shkak se rikujtojnë një…

Kur edhe i biri i shefit të arkivit të Sigurimit të Shtetit Altin Goxhaj, sulmon Keti Bazhdarin

Kur edhe i biri i shefit të arkivit të Sigurimit të Shtetit Altin Goxhaj, sulmon Keti Bazhdarin

Lexuar 1903Kohët e fundit strukturat e sigurimsëve të vjetër pranë partisë së tyre, kanë ndërmarrë një fushatë shpifjesh të ulëta dhe gënjeshtrash perverse, tipike për  strategjinë e tyre të zezë…

Kandidatja e bashkisë së Shkodrës Keti Bazhdari tregon qytetari, i shtërngon doren kandidates konkurente Voltana Ademit

Kandidatja e bashkisë së Shkodrës Keti Bazhdari tregon qytetari, i shtërngon doren kandidates konkurente  Voltana Ademit

Lexuar 1945SHKODER – Një shtrëngim duarsh siç rrallë ndodh në garat elektorale. Kjo ka nisur nga Shkodra nga kandidatja për bashkinë Shkodër Keti Bazhdari që i jep dorën konkurentes kandidate Voltana Ademi.…

Keti Bazhdari: Nuk do jemi peng i “të fortëve”

Keti Bazhdari: Nuk do jemi peng i “të fortëve”

Lexuar 2026Kandidatja e majtë për Bashkinë Shkodër, Keti Bazhdari thotë se e ndjen veten si kandidate të koalicionit qytetar. Ajo ka bërë të ditur se ka besimin edhe të kreut…

Keti Bazhdari drejt një sfide të re

Keti Bazhdari drejt një sfide të re

Lexuar 2710TIRANE – Një kandidaturë e mundshme për postin e Kryetares së Bashkisë së Shkodrës, është ajo e biznesmenes, filantropes dhe politikanes Keti Bazhdari. Një hap i guximshëm që do…

SHQIPONJA DYKRENARE FLUTURON MBI BEOGRAD

SHQIPONJA DYKRENARE FLUTURON MBI BEOGRAD

Lexuar 2473Ndodhi e papritura në stadiumin e Beogradit ku pritej me shumë shpresa ndeshja mes kombëtares sonë të futbollit dhe kombëtares Serbe e vlefshme për eliminatoret Euro 2016-të.Tifozat shqiptarë nuk u…

Shenjtenia e Juej: Miresevini ne trojet tona arbenore!(versioni origjinal i paçensurum)

Shenjtenia e Juej: Miresevini ne trojet tona arbenore!(versioni origjinal i paçensurum)

Lexuar 1888Ridgefield,CT. USA.- Sot, kam kenaqesine qe, si shqiptar mysliman, me jepet rasti me pershendete ardhjen e Atit te Shenjte, Papa Françesku, ne trojet tona arbenore: Shenjtenia e juej: Miresevini…

Page 1 of 6123Next ›Last »