Home » Archives by category » Shqipëria » Aktualitet

“Çadra dhe Republika e re”

“Çadra dhe Republika e re”

Lexuar 187Si edhe e kemi thënë, të gjitha sa u thanë ishin shashka për pazar: “republika e re”, “çadra,” “thyeni xhamat,” “mos paguani taksat”, e me radhë. tani po e…

Dita Botërore e Lirisë së Shtypit sot në Shkodër

Dita Botërore e Lirisë së Shtypit sot në Shkodër

Lexuar 146Meqë sot është dita e mediave unë do thoja që punonjësit e tyre duhet të punojnë më shumë me vehten përpara se të pretendojnë të bëhen zëri i informimit.…

Satira e bukës vazhdon…

Satira e bukës vazhdon…

Lexuar 457Por kësaj rralle shqiptarët janë të përgatitur. Një tjetër teatër u luajt por kësaj rralle jo në salllen e Teatrit “Migjeni”, por në stadiumin e kompletuar “Loro Boriçi”. Komedia në…

PD-ja pro apo kundër bunkerit?

PD-ja pro apo kundër bunkerit?

Lexuar 664Një i inauguruar, tjetri i djegur 2 qëndrimet e PD për bunkerin. TIRANË – Historia e bunkerëve ka ngjallur ndër vite debate në vendin tonë për shkak se rikujtojnë një…

Kur edhe i biri i shefit të arkivit të Sigurimit të Shtetit Altin Goxhaj, sulmon Keti Bazhdarin

Kur edhe i biri i shefit të arkivit të Sigurimit të Shtetit Altin Goxhaj, sulmon Keti Bazhdarin

Lexuar 779Kohët e fundit strukturat e sigurimsëve të vjetër pranë partisë së tyre, kanë ndërmarrë një fushatë shpifjesh të ulëta dhe gënjeshtrash perverse, tipike për  strategjinë e tyre të zezë…

Kandidatja e bashkisë së Shkodrës Keti Bazhdari tregon qytetari, i shtërngon doren kandidates konkurente Voltana Ademit

Kandidatja e bashkisë së Shkodrës Keti Bazhdari tregon qytetari, i shtërngon doren kandidates konkurente  Voltana Ademit

Lexuar 863SHKODER – Një shtrëngim duarsh siç rrallë ndodh në garat elektorale. Kjo ka nisur nga Shkodra nga kandidatja për bashkinë Shkodër Keti Bazhdari që i jep dorën konkurentes kandidate Voltana Ademi.…

Keti Bazhdari: Nuk do jemi peng i “të fortëve”

Keti Bazhdari: Nuk do jemi peng i “të fortëve”

Lexuar 749Kandidatja e majtë për Bashkinë Shkodër, Keti Bazhdari thotë se e ndjen veten si kandidate të koalicionit qytetar. Ajo ka bërë të ditur se ka besimin edhe të kreut…

Keti Bazhdari drejt një sfide të re

Keti Bazhdari drejt një sfide të re

Lexuar 1391TIRANE – Një kandidaturë e mundshme për postin e Kryetares së Bashkisë së Shkodrës, është ajo e biznesmenes, filantropes dhe politikanes Keti Bazhdari. Një hap i guximshëm që do…

SHQIPONJA DYKRENARE FLUTURON MBI BEOGRAD

SHQIPONJA DYKRENARE FLUTURON MBI BEOGRAD

Lexuar 1147Ndodhi e papritura në stadiumin e Beogradit ku pritej me shumë shpresa ndeshja mes kombëtares sonë të futbollit dhe kombëtares Serbe e vlefshme për eliminatoret Euro 2016-të.Tifozat shqiptarë nuk u…

Shenjtenia e Juej: Miresevini ne trojet tona arbenore!(versioni origjinal i paçensurum)

Shenjtenia e Juej: Miresevini ne trojet tona arbenore!(versioni origjinal i paçensurum)

Lexuar 892Ridgefield,CT. USA.- Sot, kam kenaqesine qe, si shqiptar mysliman, me jepet rasti me pershendete ardhjen e Atit te Shenjte, Papa Françesku, ne trojet tona arbenore: Shenjtenia e juej: Miresevini…

Alarm në Vatikan, rrezikohet jeta e Papës Françesko në vizitat e tij në Shqipëri dhe Turqi

Alarm në Vatikan, rrezikohet jeta e Papës Françesko në vizitat e tij në Shqipëri dhe Turqi

Lexuar 854ROMË: Më 9 shtator 2014, Ministri i Brendshëm italian Alfano, në një seancë dëgjimore në Dhomën e deputetëve konfirmon kërcënimet e Kalifatit: “Vendi ynë është djepi i krishterimit dhe Roma…

Mirsevjen në Shqipëri Papa Françesko

Mirsevjen në Shqipëri Papa Françesko

Lexuar 972Imagjinoni për një moment, sikur njerëzia të ngjante njëlloj në gjini, moshë, pozitë, opozitë, e në pasuri, por të dalloheshin në dy kategori, nga lart, engjëj dhe djaj… Unë,…

SHEJTNIA E TIJ, PAPA FRANÇESKO VJEN NË TIRANË DHE JO NË SHKODËR …

SHEJTNIA  E  TIJ,  PAPA  FRANÇESKO  VJEN  NË  TIRANË DHE JO NË SHKODËR …

Lexuar 1093Shtrohet një “sofer” pa sofrabez dhe mësalla shkodrane… ■Qellimi i vizitës së Shejtnisë së Tij Papa Françeskut në Shqipni… Papa Françesku ka thanë se Shqipnia asht vendi i parë…

Papa Françesko do vizitoj Shqipërinë me datë 21 shtator 2014

Papa Françesko do vizitoj Shqipërinë me datë 21 shtator 2014

Lexuar 1028VATIKAN: Papa Françesko(Bergolio) sapo deklaroj se do vizitoj Tiranën me 21 shtator i ftuar nga veskovët dhe autoritetet shqiptare. “Me këtë udhëtim të shkurtër dëshiroj – ka nënvizuar Papa…

Spanja, Indinjohen mediat: Ne djall Eurovizioni e BE, Rroftë Shqipëria

Spanja, Indinjohen mediat: Ne djall Eurovizioni e BE, Rroftë Shqipëria

Lexuar 1376Festivali Europian i këngës jo për herë të parë ka lënë shumë të zhgënjyer. Lista kryesohet nga Spanja. “Në djall Eurovizion dhe në djall Bashkimi Europian, rroftë Shqipëria”- shkruajnë…

Page 1 of 512345