Home » Archives by category » Politika (Page 3)

Mauzole per A. Zogun?!- edhe një tjetër marrëzi e Politikës shqiptare

Mauzole per A. Zogun?!- edhe një tjetër marrëzi e Politikës shqiptare

Lexuar 2674Nuk kanë kaluar jo më pak se 22 vite nga rrëzimi i bustit të Diktatorit dhe heqjes së relikeve të tij në të gjithë vendin, kur një tjetër budallalëk…

Përse duan ta coptojnë me hanxharë socialistët Ilir Metën?

Përse duan ta coptojnë me hanxharë socialistët Ilir Metën?

Lexuar 8165 Ilir Meta – autori i gremisjes të PS-ës dhe blozi i politikës Ilir Rexhep dhe i Fiqiretes Meta, i katundit të Çepanit të krahinës të  Skraparit shpalosi një…

Neo-nazizmi tipar real i politikës të Përëndimit

Neo-nazizmi tipar real i politikës të Përëndimit

Lexuar 3312Tabuja mbi shpirtin nazist të perëndimit. Më vjen mirë kur thyhen tabutë, rrëzohen të tilla nga mendja e njeriut, pasi në të vërtetë ndjehet njeriu më i çliruar nga…

Çavez e sheh dorën e SHBA-ve në protestat e Rusisë

Çavez e sheh dorën e SHBA-ve në protestat e Rusisë

Lexuar 3323Meksiko – 29 dhjetor (RIA Novosti) 09:06. Presidenti i Venezuelës Hugo Çavez ka fajësuar Shtetet e Bashkuara për valën e protestave të fundit në Rusi kundër rezultatit të zgjedhjeve…

Haleja po shpërthen në Partinë Socialiste

Haleja po shpërthen në Partinë Socialiste

Lexuar 3689 Kush është Partia Socialiste?   Përkufizimi i Partisë Socialiste i vitit 2011 Partia Socialiste është vazhdimësi e strukturës të ish PPSH si dhe është bashkimi i trusteve mafioze…

Partia Zi e Kuq pa Shqiponjë

Partia Zi e Kuq pa Shqiponjë

Lexuar 9671Udhëheqsit e Partisë Zi e kuqe; –         Kryetar – Bamir Rexhep Tahyp Erdogani Toptani dhe Nën-kryetar – Kreshnik Ahmet Davutoğlu Spahiziu Dalja në skenë e Shoqatës politike Aleanca Kuq…

Ndërkombëtarët, si i bindën PS e PD të firmosnin paktin para dhjetorit

Ndërkombëtarët, si i bindën PS e PD të firmosnin paktin para dhjetorit

Lexuar 1756Takimet e fshehta të ndërkombëtarëve me negociatorët e partive, gati reforma zgjedhore e parlamentare. Roli i drejtorit të BE-së për Zgjerimin, Sanino, dhe ambasadorëve të SHBA dhe BE. Partia…

“Jemi vendi i fundit që s’kemi dënuar ende krimet e komunizmit”

“Jemi vendi i fundit që s’kemi dënuar ende krimet e komunizmit”

Lexuar 4643Biberaj në Bundestag. Ish-deputeti i Partisë Demokratike, , ka zhvilluar një takim në Gjermani me anëtarin e Bundestagut gjerman Roderich Kieseweter, anëtar i Komisionit të Jashtëm dhe i Komisionit…

Përmet, 100 aktivistë të PS shkojnë tek LSI

Përmet, 100 aktivistë të PS shkojnë tek LSI

Lexuar 1791Rrjedhjet e antarësisë. Rreth 100 anëtarë të Partisë Socialiste në Përmet, i bashkohen Lëvizjes Socialiste për Integrim. Lajmi konfirmohet nga Lëvizja Socialiste për Integrimin në Qarkun e Gjirokastrës e…

Vip-at duke ndjekur Trendin e historianit njëlloj si shkruesi Vanjek i Shvejkut

Vip-at duke ndjekur Trendin e historianit njëlloj si shkruesi Vanjek i Shvejkut

Lexuar 3000Ata që e kanë lexuar `Ushtari i mirë Shvejk` nuk mund të mos kujtojnë shkruesin e batalionit Vanjek i cili ishte caktuar të shkruante historinë e `lavdishme` batalionit gjatë…

SHBA-ja po ndërton qendër të madhe spiunimi në Beograd!

SHBA-ja po ndërton qendër të madhe spiunimi në Beograd!

Lexuar 3108Në kuadër të ambasadës së SHBA-së në Beograd, që po ndërtohet në vendin e dikurshëm të Marshallatit në lagjen prestigjioze Dedinje, do të vendoset edhe qendra rajonale e CIA-s…

Në Shkurt të 2012-tës, Topi me parti të re

Në Shkurt të 2012-tës, Topi me parti të re

Lexuar 1999Kreu i shtetit po kthehet në një kërcënim serioz për kryeministrin Berisha dhe shumicën e tij të arnuar me parti majtas dhe djathtas. Që pas shpalljes së projektit, për…

Papademos Kryeministër realizohet marrëveshtja për Greqin

Papademos Kryeministër realizohet marrëveshtja për Greqin

Lexuar 2276Ish-Zëvendëspresidenti i Bankës Qendrore Europiane, Lucas Papademos do të drejtojë qeverinë e re të unitetit kombëtar në Greqi, e cila do të ketë për detyrë të shpëtojë vendin nga…

Ku e ka origjinën në Washington diplomacia e eliminimit politik të Edi Ramës, e ambasadorit Arvizu

Ku e ka origjinën në Washington diplomacia e eliminimit politik të Edi Ramës, e ambasadorit Arvizu

Lexuar 5005Tashmë është mëse e qartë se Washingtoni nuk donte që Edi Rama të zgjidhej për herë të katërt kryetar i Bashkisë së Tiranës. Gjithashtu, tashmë mëse e qartë se…

Dhjetë urdhërimet e një politikani

Dhjetë urdhërimet e një politikani

Lexuar 7412Sot të bërit politikë tashmë i ngjan shumë një shpërndarësi të drogës, një trafikanti të njerëzve, apo një fallsifikatori të monedhës, jo vetëm në syrin e popullit por edhe…