Home » Archives by category » Politika

Erion Veliaj hyn në histori si i pari kryetar bashkie që shkon në punë me biçikletë

Erion Veliaj hyn në histori si i pari kryetar bashkie që shkon në punë me biçikletë

Lexuar 1305Veliaj thyen ‘’mitin’’ e politikanit shqiptar, shkon në Kuvend me biçikletë. Makinat dhe parkimi në radhë për dy janë pamja e shpeshte që të ofron Kryesia e Kuvendit gjatë…

Pesë anëtarët e këshillit bashkiak socialistë votojnë ligjin e propozuar nga kryetarja Ademi, për rritjen e taksës së pastrimit në bashkinë Shkoder !!!

Pesë anëtarët e këshillit bashkiak socialistë votojnë ligjin e propozuar nga kryetarja Ademi, për rritjen e taksës së pastrimit në bashkinë Shkoder !!!

Lexuar 985Sot u konfirmuan më në fund lidhjet e fshehta 27 vjeçare mes disa anëtarëve të PS-së dega Shkoder dhe PD-së dega Shkoder. Më në fund ligji për rritjen e…

PD Shkodër, një jetime në fushatë

PD Shkodër, një jetime në fushatë

Lexuar 2100Ramiz Çobaj, kryetari i Partisë Demokratike të Shkodrës është tërhequr nga lista e turpit të cilën kunati i Lul Bashës ia serviri me arrogancë këtij qarku. Ramiz Çobaj bëri…

“Çadra dhe Republika e re”

“Çadra dhe Republika e re”

Lexuar 1259Si edhe e kemi thënë, të gjitha sa u thanë ishin shashka për pazar: “republika e re”, “çadra,” “thyeni xhamat,” “mos paguani taksat”, e me radhë. tani po e…

Satira e bukës vazhdon…

Satira e bukës vazhdon…

Lexuar 1749Por kësaj rralle shqiptarët janë të përgatitur. Një tjetër teatër u luajt por kësaj rralle jo në salllen e Teatrit “Migjeni”, por në stadiumin e kompletuar “Loro Boriçi”. Komedia në…

A do ndikoj në marrëdhëniet shqiptaro-amerikane po të fitoj kandidati republikan Donald Trump?

A do ndikoj në marrëdhëniet shqiptaro-amerikane po të fitoj kandidati republikan Donald Trump?

Lexuar 2831 Meqë është hera e parë që një kryeministër shqiptar i këtyre 25 viteve te fundit jep opinionin e tij në lidhje me zgjedhjet elektorale amerikane dhe biles arrin të…

PD-ja pro apo kundër bunkerit?

PD-ja pro apo kundër bunkerit?

Lexuar 1950Një i inauguruar, tjetri i djegur 2 qëndrimet e PD për bunkerin. TIRANË – Historia e bunkerëve ka ngjallur ndër vite debate në vendin tonë për shkak se rikujtojnë një…

Kandidatja e bashkisë së Shkodrës Keti Bazhdari tregon qytetari, i shtërngon doren kandidates konkurente Voltana Ademit

Kandidatja e bashkisë së Shkodrës Keti Bazhdari tregon qytetari, i shtërngon doren kandidates konkurente  Voltana Ademit

Lexuar 1878SHKODER – Një shtrëngim duarsh siç rrallë ndodh në garat elektorale. Kjo ka nisur nga Shkodra nga kandidatja për bashkinë Shkodër Keti Bazhdari që i jep dorën konkurentes kandidate Voltana Ademi.…

Keti Bazhdari padit Sali Berishën për shpifje

Keti Bazhdari padit Sali Berishën për shpifje

Lexuar 3052SHKODER – Keti Bazhdari padit Sali Berishën për shpifje, kërkon 4 milionë lekë.Keti Bazhdari, kandidatja e koalicionit të majtë për Bashkinë e Shkodrës, ka kallëzuar në prokurori si dhe ka dorezuar padi penale…

Keti Bazhdari: Nuk do jemi peng i “të fortëve”

Keti Bazhdari: Nuk do jemi peng i “të fortëve”

Lexuar 1922Kandidatja e majtë për Bashkinë Shkodër, Keti Bazhdari thotë se e ndjen veten si kandidate të koalicionit qytetar. Ajo ka bërë të ditur se ka besimin edhe të kreut…

Ja lista e plotë e pushtetarëve të qeverisë Berisha që përfituan kredi si të pastrehë

Ja lista e plotë e pushtetarëve të qeverisë Berisha që përfituan kredi si të pastrehë

Lexuar 5663Zbardhen të tjera fakte rreth historisë së zezë së korrupsionit me përfitimin e kredive me interes zero dhe kredive të buta, nga oborrtarët e pushtetit të Sali Berishës. Gjatë…

Paulin Radovani: Kryesia e PD-së u kthye si anëtarët e Byrosë Politike

Paulin Radovani: Kryesia e PD-së u kthye si anëtarët e Byrosë Politike

Lexuar 2255Flet Prefekti i Shkodrës, z.Paulin Radovani; për Shkodrën, PD-në dhe qeverinë socialiste. Z. Radovani, siç është bërë e njohur, me nismën e deputetëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim do…

Ja shërbimet 23 vjeçare pro greko-serbe të misionarit anti-shqiptar Sali Berisha

Ja shërbimet 23 vjeçare pro greko-serbe të misionarit anti-shqiptar Sali Berisha

Lexuar 4954Ikja e Sali Berishës nga politika pas 23 vitesh, nuk mund të marrë me vete e të “zhdukë” dhe poshtërsitë, krimet dhe qëndrimet e tij antishqiptare, të cilat i…

A1 Report – Skandali/ Sali Berisha pagoi lekë për të denigruar Edi Ramen

A1 Report – Skandali/ Sali Berisha pagoi lekë për të denigruar Edi Ramen

Lexuar 1987Qeveria e Sali Berishës ka shpenzuar paratë e taksapaguesve për një fushatë denigruese në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Shqipëri, drejtuar kundër kundërshtarit të tij politik, Edi Rama,…

Kroatët na shtrijnë dorën e miqësisë

Kroatët na shtrijnë dorën e miqësisë

Lexuar 1845Milanoviç me Ramën: Mbështetje integrimit të Shqipërisë në BE. Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në një takim homologun kroat, Zoran Milanoviç, i cili ndodhet në Tiranë për një…

Page 1 of 8123Next ›Last »