Home » Archives by category » Mafia » Terrorizmi » Terrorizmi Shqiptar

Vdekja e Sokol Olldashit si vrasje rituale

Vdekja e Sokol Olldashit si vrasje rituale

Lexuar 3253Historia na tregon se çdo sundimtar që kërkon ta mbajë gjatë pushtetin kryen një vrasje të parë rituale, e cila bëhet në mënyrë të tillë që të tregojë mënyrën…

Kush e vrau Sokol Olldashin?

Kush e vrau Sokol Olldashin?

Lexuar 3860 Që e kanë vrarë nuk ka asnjë dyshim. Nuk dua të përsëris këtu gjithë të dhënat që kanë dalë në shtyp për versionin e vrasjes. Unë e kam…

Kapet Damian Bollano, terroristi i pakove bombë

Kapet Damian Bollano, terroristi i pakove bombë

Lexuar 5308Shqiptari i kërkuar për terrorizëm që në nëntor të 2010-s. Dyshimi për dërgimin e pakove bombë në disa ambasada në Athinë. Arrestohen 7 anëtarë të organizatës “Komploti i celulave…

Frankfurt: Arid Uka hap zjarr mbi autobuzin me ushtarë amerikanë

Frankfurt: Arid Uka hap zjarr mbi autobuzin me ushtarë amerikanë

Lexuar 4868 Rifreskim lajmi 02:33:42 – 05/03/2011 : : Sipas hetimeve të fundit dhe marrjes në pyetje nga organet hetimore gjermane Arid Uka ka rrëfyer motivin që e shtyu të…

Terrorizmi, ngrihet njësia speciale e hetimit financiar

Terrorizmi, ngrihet njësia speciale e hetimit financiar

Lexuar 3216Thuajse e gjithë veprimtaria në llogaritë bankare të shtetasve shqiptarë dhe të huaj në territorin e vendit do të jetë e mbikëqyrur nga afër. Ndryshimet e propozuara së fundmi…

Kastriot Myftaraj sulmohet nga Sherbimi Informativ Musliman SHIM

Kastriot Myftaraj sulmohet nga Sherbimi Informativ Musliman SHIM

Lexuar 9680Letër e hapur shefit të stacionit të CIA në Tiranë dhe drejtorit të SHISH, Bahri Shaqiri Prej disa ditësh është vetëparaqitur në internet një organizatë klandestine inteligjence (zbulimi) e…

Emergjenca e terrorizmit “shqiptare”

Emergjenca e terrorizmit “shqiptare”

Lexuar 3191E dinim qe sado heret a vone do te dilte ne shesh kjo histori. Po ju flasim per pikerisht per shijet e shqiptareve ne lidhje me fene, po po…

Xhihadi ne shqip, zbulohet faqja e internetit

Xhihadi ne shqip, zbulohet faqja e internetit

Lexuar 3965Kenge per luften e shenjte, foto te terroristeve dhe materiale mirefilli te lidhura me terrorizmin, te gjitha ne shqip. Kush fshihet pas ketyre mesazheve ekstreme dhe te panjohura me…

Une do bëhem terrorist..!” tha, Enver Hoxha…

Une do bëhem terrorist..!” tha, Enver Hoxha…

Lexuar 8273UNË DO BËHËM TERRORIST..!”, THA, ENVER HOXHA…–  POHON PROF. PETRO FUNDO. Në vitin 1962, kam fillue punën si mësues me të nderuemin Zef Preng-jaku, mbas disa peripecishë e transferimesh…