Home » Archives by category » Mafia » Terrorizmi » Terrorizmi Botëror

Një teatër dyndjesh talebanësh serbë në Itali

Një teatër dyndjesh talebanësh serbë në Itali

Lexuar 5441Kur dyndeshin sllavët në gadishullin Ballkan në vitin 1400!!! Kur dynden sllavët në gadishullin Apenin në vitin 2010!!! Nje ngjarje e tmerrshme ndodhi në stadiumin e Gjenovës më dt.…

Ja dhe barbari serb i quajtur Ivan Bogdanov që dogji flamurin tonë shqiptar të shenjtë në mes të Italisë

Ja dhe barbari serb i quajtur Ivan Bogdanov që dogji flamurin tonë shqiptar të shenjtë në mes të Italisë

Lexuar 6486 Djegia e flamurit shqiptar, 17 të arrestuar Pas pezullimit të ndeshjes Itali-Serbi, shoqeruar me djegien e flamurit shqiptar nga ultrasit serbe, policia ka vene ne pranga 17 persona,…

Itali-Serbi, përleshje mes tifozëve. Serbët djegin flamurin shqiptar

Itali-Serbi, përleshje mes tifozëve. Serbët djegin flamurin shqiptar

Lexuar 4328Ultrasit e kombëtares serbe të ndodhur në Itali për të ndjekur përballjen mes vendit të tyre dhe Italisë kanë kthyer skenat guerrilase në stadiumet italiane. Pak para se të…

Skotland Jart arreston 6 algjerjan për atentat ndaj Papa Benediktit XVI

Skotland Jart arreston 6 algjerjan për atentat ndaj Papa Benediktit XVI

Lexuar 3262Arrestohen 6 algjerjan pasi dyshohen për atentat ndaj Papës. Papa ndodhet në Britanin e Madhe nga e enjtja 16/09/2010 ku nisi udhetimin e tij prej katër ditesh për në…