Home » Archives by category » Mafia » Terrorizmi

Vdekja e Sokol Olldashit si vrasje rituale

Vdekja e Sokol Olldashit si vrasje rituale

Lexuar 3518Historia na tregon se çdo sundimtar që kërkon ta mbajë gjatë pushtetin kryen një vrasje të parë rituale, e cila bëhet në mënyrë të tillë që të tregojë mënyrën…

Kush e vrau Sokol Olldashin?

Kush e vrau Sokol Olldashin?

Lexuar 4219 Që e kanë vrarë nuk ka asnjë dyshim. Nuk dua të përsëris këtu gjithë të dhënat që kanë dalë në shtyp për versionin e vrasjes. Unë e kam…

Kapet Damian Bollano, terroristi i pakove bombë

Kapet Damian Bollano, terroristi i pakove bombë

Lexuar 5613Shqiptari i kërkuar për terrorizëm që në nëntor të 2010-s. Dyshimi për dërgimin e pakove bombë në disa ambasada në Athinë. Arrestohen 7 anëtarë të organizatës “Komploti i celulave…

Frankfurt: Arid Uka hap zjarr mbi autobuzin me ushtarë amerikanë

Frankfurt: Arid Uka hap zjarr mbi autobuzin me ushtarë amerikanë

Lexuar 5086 Rifreskim lajmi 02:33:42 – 05/03/2011 : : Sipas hetimeve të fundit dhe marrjes në pyetje nga organet hetimore gjermane Arid Uka ka rrëfyer motivin që e shtyu të…

Një teatër dyndjesh talebanësh serbë në Itali

Një teatër dyndjesh talebanësh serbë në Itali

Lexuar 5365Kur dyndeshin sllavët në gadishullin Ballkan në vitin 1400!!! Kur dynden sllavët në gadishullin Apenin në vitin 2010!!! Nje ngjarje e tmerrshme ndodhi në stadiumin e Gjenovës më dt.…

Ja dhe barbari serb i quajtur Ivan Bogdanov që dogji flamurin tonë shqiptar të shenjtë në mes të Italisë

Ja dhe barbari serb i quajtur Ivan Bogdanov që dogji flamurin tonë shqiptar të shenjtë në mes të Italisë

Lexuar 6451 Djegia e flamurit shqiptar, 17 të arrestuar Pas pezullimit të ndeshjes Itali-Serbi, shoqeruar me djegien e flamurit shqiptar nga ultrasit serbe, policia ka vene ne pranga 17 persona,…

Itali-Serbi, përleshje mes tifozëve. Serbët djegin flamurin shqiptar

Itali-Serbi, përleshje mes tifozëve. Serbët djegin flamurin shqiptar

Lexuar 4292Ultrasit e kombëtares serbe të ndodhur në Itali për të ndjekur përballjen mes vendit të tyre dhe Italisë kanë kthyer skenat guerrilase në stadiumet italiane. Pak para se të…

Terrorizmi, ngrihet njësia speciale e hetimit financiar

Terrorizmi, ngrihet njësia speciale e hetimit financiar

Lexuar 3470Thuajse e gjithë veprimtaria në llogaritë bankare të shtetasve shqiptarë dhe të huaj në territorin e vendit do të jetë e mbikëqyrur nga afër. Ndryshimet e propozuara së fundmi…

Skotland Jart arreston 6 algjerjan për atentat ndaj Papa Benediktit XVI

Skotland Jart arreston 6 algjerjan për atentat ndaj Papa Benediktit XVI

Lexuar 3219Arrestohen 6 algjerjan pasi dyshohen për atentat ndaj Papës. Papa ndodhet në Britanin e Madhe nga e enjtja 16/09/2010 ku nisi udhetimin e tij prej katër ditesh për në…

Kastriot Myftaraj sulmohet nga Sherbimi Informativ Musliman SHIM

Kastriot Myftaraj sulmohet nga Sherbimi Informativ Musliman SHIM

Lexuar 10176Letër e hapur shefit të stacionit të CIA në Tiranë dhe drejtorit të SHISH, Bahri Shaqiri Prej disa ditësh është vetëparaqitur në internet një organizatë klandestine inteligjence (zbulimi) e…

Emergjenca e terrorizmit “shqiptare”

Emergjenca e terrorizmit “shqiptare”

Lexuar 3416E dinim qe sado heret a vone do te dilte ne shesh kjo histori. Po ju flasim per pikerisht per shijet e shqiptareve ne lidhje me fene, po po…

Xhihadi ne shqip, zbulohet faqja e internetit

Xhihadi ne shqip, zbulohet faqja e internetit

Lexuar 4247Kenge per luften e shenjte, foto te terroristeve dhe materiale mirefilli te lidhura me terrorizmin, te gjitha ne shqip. Kush fshihet pas ketyre mesazheve ekstreme dhe te panjohura me…

Une do bëhem terrorist..!” tha, Enver Hoxha…

Une do bëhem terrorist..!” tha, Enver Hoxha…

Lexuar 8737UNË DO BËHËM TERRORIST..!”, THA, ENVER HOXHA…–  POHON PROF. PETRO FUNDO. Në vitin 1962, kam fillue punën si mësues me të nderuemin Zef Preng-jaku, mbas disa peripecishë e transferimesh…