Home » Archives by category » Mafia (Page 3)

Ish sekretari i Metës, Almir Rrapo akuzohet për krim të organizuar në SHBA

Ish sekretari i Metës, Almir Rrapo akuzohet për krim të organizuar në SHBA

Lexuar 2738Autoritetet amerikane thonë se kanë arrestuar pjestarë të një grupi ndërkombëtar të krimit të organizuar, përfshi një zyrtar të qeverisë shqiptare. Zyra e prokurorit të përgjithshmëm në Nju Jork…

Media amerikane: Dervishaj i bandës së Durrësit, në listën e FBI

Media amerikane: Dervishaj i bandës së Durrësit, në listën e FBI

Lexuar 3981NEW YORK POST- Një listë e bërë publike sot nga New York Post bën me dije emrat e të arratisurve më të rrezikshëm të cilët mendohet se jetojne në…

Eltar Deda: “Megafarma” fsheh korrupsionin e dy ministrave

Eltar Deda: “Megafarma” fsheh korrupsionin e dy ministrave

Lexuar 4394Deputeti i PS-së, Eltar Deda, ka akuzuar ministrin e Shëndetësisë, Petrit Vasili, për korrupsion dhe favorizim në tenderat e medikamenteve mjekësore. Ka qenë Deda, i cili ka kërkuar kreun…

Kastriot Myftaraj sulmohet nga Sherbimi Informativ Musliman SHIM

Kastriot Myftaraj sulmohet nga Sherbimi Informativ Musliman SHIM

Lexuar 9520Letër e hapur shefit të stacionit të CIA në Tiranë dhe drejtorit të SHISH, Bahri Shaqiri Prej disa ditësh është vetëparaqitur në internet një organizatë klandestine inteligjence (zbulimi) e…

Mafia ruse, italiane e izraelite mësyjnë ekonominë shqiptare

Mafia ruse, italiane e izraelite mësyjnë ekonominë shqiptare

Lexuar 2378SHISH ka dhënë alarmin se Shqipërinë por e mbërthen mafia italiane, ruse dhe ajo izraelite, duke mos përjashtuar edhe trafikantët shqiptarë të drogës në Kolumbi. Trafikantë shqiptarë të drogës…

Mafia ruse mësyn pronat në bregdet

Mafia ruse mësyn pronat në bregdet

Lexuar 2719Pas interesimit të tyre për troje të paluajtshme, vërshojnë mbivendosjet në brigjet e Vlorës dhe Sarandës. Mafia ruse mbërrin fuqishëm në Shqipëri, teksa po synon blerjen e trojeve në…

Mafia shqiptare 1 ndër 10 mafiet më të fuqishme në botë

Mafia shqiptare 1 ndër 10 mafiet më të fuqishme në botë

Lexuar 6185Mafia Shqiptare, pjese ne 10 grupet mafioze me te medha ne Bote! Mafia i referohet grupeve te fshehte te perfshire ne krimet e organizuara te shperndare ne shume vende.…

Mafia kineze tashme ne Shqiperi

Mafia kineze tashme ne Shqiperi

Lexuar 3882Mafia kineze ka kohe qe operon ne heshtje edhe ne Shqiperi. Shqipëria ekstradon bankierin kinez. Akuzohet për 7 mln USD vjedhje. Gjykata e Shkallës së Parë në kryeqytet për…

Emergjenca e terrorizmit “shqiptare”

Emergjenca e terrorizmit “shqiptare”

Lexuar 3069E dinim qe sado heret a vone do te dilte ne shesh kjo histori. Po ju flasim per pikerisht per shijet e shqiptareve ne lidhje me fene, po po…

Xhihadi ne shqip, zbulohet faqja e internetit

Xhihadi ne shqip, zbulohet faqja e internetit

Lexuar 3843Kenge per luften e shenjte, foto te terroristeve dhe materiale mirefilli te lidhura me terrorizmin, te gjitha ne shqip. Kush fshihet pas ketyre mesazheve ekstreme dhe te panjohura me…

Shqipëria, Greqia, Italia: Projekt i përbashkët për luftën kundër trafikimit

Shqipëria, Greqia, Italia: Projekt i përbashkët për luftën kundër trafikimit

Lexuar 1668Në Tiranë, ekspertë të kriminalistikës dhe sociologjisë nga Shqipëria, Greqia dhe Italia publikuan një projekt të përbashkët për luftën kundër trafikimit të grave dhe fëmijëve. Trafikimi i qenieve njerëzore…

Ja Vjedhjet e Bashkisë së Tiranës nën drejtimin e Edvin Ramës

Ja Vjedhjet e Bashkisë së Tiranës nën drejtimin e Edvin Ramës

Lexuar 2982“Pas kontrollove qe ka bere Kontrolli i Larte i Shtetit ka kërkuar ndjekje penale për 3 drejtorë të Bashkisë së Tiranës, konkretisht për Dritan Agollin, drejtor i Urbanistikës, Albert…

Valdete Sala, komunistja e Soros

Valdete Sala, komunistja e Soros

Lexuar 8546Është e çuditshme sesi disa persona që kanë pasur një karrierë brilante në kohën e Xhaxhit duke qenë komunistë të betuar vazhdojnë të jenë “pishtar” të demokracisë në ditët…

Boset e Narko-Trafikut në Shqipëri.

Boset e Narko-Trafikut në Shqipëri.

Lexuar 41734Saktesia e te dhenave eshte verifikuar dhe vertetuar nga te pakten 3 burime dhe ka pasur bashkpunimin e disa segmenteve te Sherbimeve Sekrete Shqiptare, jashte kontrollit te ish Kryeministrit…

Mafia politike shqiptare

Mafia politike shqiptare

Lexuar 3690Po shkojmë ku ishim. Një ndër kontributet më thelbësore e më me influencë të Immanuel Kant, filozofit gjerman të shekullit të 18-të, ka qenë argumenti se njerëzit mund të…

Page 3 of 41234