Home » Archives by category » Mafia (Page 2)

Frankfurt: Arid Uka hap zjarr mbi autobuzin me ushtarë amerikanë

Frankfurt: Arid Uka hap zjarr mbi autobuzin me ushtarë amerikanë

Lexuar 4706 Rifreskim lajmi 02:33:42 – 05/03/2011 : : Sipas hetimeve të fundit dhe marrjes në pyetje nga organet hetimore gjermane Arid Uka ka rrëfyer motivin që e shtyu të…

Shqiptarët e rumunët, luftë 2-vjeçare për kontrollin e drogës dhe femrave

Shqiptarët e rumunët, luftë 2-vjeçare për kontrollin e drogës dhe femrave

Lexuar 6494Historiku i dy bandave rivale që drejtohen nga Nol Shehut dhe Viorel Miriani TORINO- Dy vitet e fundit gangsterët e qytetit verior italian u mbiquajtën “djemtë e Oarzës”, ku…

Lidhjet e Sigurimit shqiptar me Kamorren(Camorra) italiane

Lidhjet e Sigurimit shqiptar me Kamorren(Camorra) italiane

Lexuar 7802Për më shumë se dy dekada, krimi i organizuar italian dhe Sigurimi i Shtetit kanë bashkëpunuar në mënyrë aktive. Dokumentet autentike,tregojnë se “Kamorra” napolitane dhe Sigurimi bashkëpunuan për trafikun…

Krimi ballkanik e shet me 50 mije euro një veshkë fëmije

Krimi ballkanik e shet me 50 mije euro një veshkë fëmije

Lexuar 4855Konferenca e Antimafies: Dhuruesit nga Lindja e Mesme, paguhen për “shërbimin”. ROMË- Trafiku i organeve njerëzore po merr përmasa shqetësuese në rajonin e Ballkanit, ku njerëzve të varfër, të…

Prifti: Do nxjerr video të reja nëse drejtësia do hetojë

Prifti: Do nxjerr video të reja nëse drejtësia do hetojë

Lexuar 2582“Unë po deklaroj se videoja që unë kam regjistruar, që kam dorëzuar në Top Channel dhe në Prokurori, është e paprekur, e pamanipuluar, origjinale dhe pa asnjë ndërhyrje. Unë…

Videoja e shfaqur në “Fiks Fare” për Ilir Metën, ka edhe një episod të llojit “Ylli Pango”, domethënë një episod seksual, i cili nuk u shfaq as në emisionin “Fiks Fare”

Videoja e shfaqur në “Fiks Fare” për Ilir Metën, ka edhe një episod të llojit “Ylli Pango”, domethënë një episod seksual, i cili nuk u shfaq as në emisionin “Fiks Fare”

Lexuar 5116Ilir Meta, nga Beteja e Sutjeskës, tek Beteja e Sutjenave: episodi “Pango” i pashfaqur e videos. Videoregjistrimi i shfaqur në “Fiks Fare” për Ilir Metën, ka edhe një episod…

Skandali ‘Meta’, cilët janë personat që përmenden në video

Skandali ‘Meta’, cilët janë personat që përmenden në video

Lexuar 3425Legjenda. Data 01.03.2010 Ambienti Zyra e ministrit të Energjisë Dritan Prifti Personazhet kryesore Dritan Prifti, ministër i Energjetikës, zv.kryetar i LSI-së Ilir Meta, ministër i Jashtëm, zv.kryeministër, kryetar i…

Besnik Dabulla djali i Arta Dades plagos nipin e Adil Çarçanit me pistoletë dhe gjykata vendos vetëm arrest shtëpie

Besnik Dabulla djali i Arta Dades plagos nipin e Adil Çarçanit me pistoletë dhe gjykata vendos vetëm arrest shtëpie

Lexuar 10874Gjykata, vetëm arrest në shtëpi për djalin e Arta Dades. Policia në kërkim të armës së krimit për të verifikuar nëse është përdorur në raste të tjera. Pas një…

Të pathënat e çështjes “Rama-Kadriovski”

Të pathënat e çështjes “Rama-Kadriovski”

Lexuar 13443Lidhjet e dyshuara të krimit dhe kreut të opozitës të përfolura që në fillimin e viteve 2000. Çfarë përmban CD-ja që akuzon Ramën për trafik droge. Mbetet ende mister…

Sekuestrohen 101 milionë dollarë fals

Sekuestrohen 101 milionë dollarë fals

Lexuar 2711Durrës: Policia finalizon operacioni “Çeku 1 milion dollarë”. Arrestohen 5 persona, sekuestrohen, laptop, makina. Kartëmonedha 1 milionëshe në të vërtetë nuk ekziston dhe mund të përdorej vetëm për mashtrim…

Një teatër dyndjesh talebanësh serbë në Itali

Një teatër dyndjesh talebanësh serbë në Itali

Lexuar 4698Kur dyndeshin sllavët në gadishullin Ballkan në vitin 1400!!! Kur dynden sllavët në gadishullin Apenin në vitin 2010!!! Nje ngjarje e tmerrshme ndodhi në stadiumin e Gjenovës më dt.…

Ja dhe barbari serb i quajtur Ivan Bogdanov që dogji flamurin tonë shqiptar të shenjtë në mes të Italisë

Ja dhe barbari serb i quajtur Ivan Bogdanov që dogji flamurin tonë shqiptar të shenjtë në mes të Italisë

Lexuar 5968 Djegia e flamurit shqiptar, 17 të arrestuar Pas pezullimit të ndeshjes Itali-Serbi, shoqeruar me djegien e flamurit shqiptar nga ultrasit serbe, policia ka vene ne pranga 17 persona,…

Itali-Serbi, përleshje mes tifozëve. Serbët djegin flamurin shqiptar

Itali-Serbi, përleshje mes tifozëve. Serbët djegin flamurin shqiptar

Lexuar 3934Ultrasit e kombëtares serbe të ndodhur në Itali për të ndjekur përballjen mes vendit të tyre dhe Italisë kanë kthyer skenat guerrilase në stadiumet italiane. Pak para se të…

Terrorizmi, ngrihet njësia speciale e hetimit financiar

Terrorizmi, ngrihet njësia speciale e hetimit financiar

Lexuar 3104Thuajse e gjithë veprimtaria në llogaritë bankare të shtetasve shqiptarë dhe të huaj në territorin e vendit do të jetë e mbikëqyrur nga afër. Ndryshimet e propozuara së fundmi…

Skotland Jart arreston 6 algjerjan për atentat ndaj Papa Benediktit XVI

Skotland Jart arreston 6 algjerjan për atentat ndaj Papa Benediktit XVI

Lexuar 2771Arrestohen 6 algjerjan pasi dyshohen për atentat ndaj Papës. Papa ndodhet në Britanin e Madhe nga e enjtja 16/09/2010 ku nisi udhetimin e tij prej katër ditesh për në…

Page 2 of 41234