Home » Archives by category » Mafia » Korrupsion

Ja lista e plotë e pushtetarëve të qeverisë Berisha që përfituan kredi si të pastrehë

Ja lista e plotë e pushtetarëve të qeverisë Berisha që përfituan kredi si të pastrehë

Lexuar 5813Zbardhen të tjera fakte rreth historisë së zezë së korrupsionit me përfitimin e kredive me interes zero dhe kredive të buta, nga oborrtarët e pushtetit të Sali Berishës. Gjatë…

Emrat e 196 zyrtarëve që do hetohen nga ILDKP

Emrat e 196 zyrtarëve që do hetohen nga ILDKP

Lexuar 11948Inspektorati i Lartë i Deklarimit të Pasurive do të hetojë në mënyrë të thelluar pasuritë e 196 zyrtarëve të lartë të shtetit. Dje, ILDKP ka hedhur shortin elektronik për…

Operacioni i Task-Forcë, në pranga punonjës të Tatimeve dhe Doganave

Operacioni i Task-Forcë, në pranga punonjës të Tatimeve dhe Doganave

Lexuar 3170Një operacion i gjerë arrestimesh është kryer në Tiranë gjatë këtyre ditëve ku janë vënë në pranga biznesmenë, punonjës tatimesh dhe punonjës të doganave, të cilët kanë lidhje me…

Prifti: Do nxjerr video të reja nëse drejtësia do hetojë

Prifti: Do nxjerr video të reja nëse drejtësia do hetojë

Lexuar 2969“Unë po deklaroj se videoja që unë kam regjistruar, që kam dorëzuar në Top Channel dhe në Prokurori, është e paprekur, e pamanipuluar, origjinale dhe pa asnjë ndërhyrje. Unë…

Videoja e shfaqur në “Fiks Fare” për Ilir Metën, ka edhe një episod të llojit “Ylli Pango”, domethënë një episod seksual, i cili nuk u shfaq as në emisionin “Fiks Fare”

Videoja e shfaqur në “Fiks Fare” për Ilir Metën, ka edhe një episod të llojit “Ylli Pango”, domethënë një episod seksual, i cili nuk u shfaq as në emisionin “Fiks Fare”

Lexuar 5746Ilir Meta, nga Beteja e Sutjeskës, tek Beteja e Sutjenave: episodi “Pango” i pashfaqur e videos. Videoregjistrimi i shfaqur në “Fiks Fare” për Ilir Metën, ka edhe një episod…

Skandali ‘Meta’, cilët janë personat që përmenden në video

Skandali ‘Meta’, cilët janë personat që përmenden në video

Lexuar 3965Legjenda. Data 01.03.2010 Ambienti Zyra e ministrit të Energjisë Dritan Prifti Personazhet kryesore Dritan Prifti, ministër i Energjetikës, zv.kryetar i LSI-së Ilir Meta, ministër i Jashtëm, zv.kryeministër, kryetar i…

Besnik Dabulla djali i Arta Dades plagos nipin e Adil Çarçanit me pistoletë dhe gjykata vendos vetëm arrest shtëpie

Besnik Dabulla djali i Arta Dades plagos nipin e Adil Çarçanit me pistoletë dhe gjykata vendos vetëm arrest shtëpie

Lexuar 11495Gjykata, vetëm arrest në shtëpi për djalin e Arta Dades. Policia në kërkim të armës së krimit për të verifikuar nëse është përdorur në raste të tjera. Pas një…

Ja Vjedhjet e Bashkisë së Tiranës nën drejtimin e Edvin Ramës

Ja Vjedhjet e Bashkisë së Tiranës nën drejtimin e Edvin Ramës

Lexuar 3355“Pas kontrollove qe ka bere Kontrolli i Larte i Shtetit ka kërkuar ndjekje penale për 3 drejtorë të Bashkisë së Tiranës, konkretisht për Dritan Agollin, drejtor i Urbanistikës, Albert…