Home » Archives by category » Mafia

Pesë deputetë, të implikuar në grupin e trafikut të drogës

Pesë deputetë, të implikuar në grupin e trafikut të drogës

Lexuar 8182Përgjimet e trafikantëve nxjerrin emrat e politikanëve Pesë deputetë rezultojnë të implikuar në trafikun e tonelatave të kanabisit drejt Italisë nga rrjeti kriminal, gjysma e të cilit u shkatërrua…

Ja lista e plotë e pushtetarëve të qeverisë Berisha që përfituan kredi si të pastrehë

Ja lista e plotë e pushtetarëve të qeverisë Berisha që përfituan kredi si të pastrehë

Lexuar 5813Zbardhen të tjera fakte rreth historisë së zezë së korrupsionit me përfitimin e kredive me interes zero dhe kredive të buta, nga oborrtarët e pushtetit të Sali Berishës. Gjatë…

Vdekja e Sokol Olldashit si vrasje rituale

Vdekja e Sokol Olldashit si vrasje rituale

Lexuar 3500Historia na tregon se çdo sundimtar që kërkon ta mbajë gjatë pushtetin kryen një vrasje të parë rituale, e cila bëhet në mënyrë të tillë që të tregojë mënyrën…

Kush e vrau Sokol Olldashin?

Kush e vrau Sokol Olldashin?

Lexuar 4196 Që e kanë vrarë nuk ka asnjë dyshim. Nuk dua të përsëris këtu gjithë të dhënat që kanë dalë në shtyp për versionin e vrasjes. Unë e kam…

Emrat e 196 zyrtarëve që do hetohen nga ILDKP

Emrat e 196 zyrtarëve që do hetohen nga ILDKP

Lexuar 11948Inspektorati i Lartë i Deklarimit të Pasurive do të hetojë në mënyrë të thelluar pasuritë e 196 zyrtarëve të lartë të shtetit. Dje, ILDKP ka hedhur shortin elektronik për…

Piero Grasso: Mafia shqiptare në Itali kontrollon mafian e Ballkanit

Piero Grasso: Mafia shqiptare në Itali kontrollon mafian e Ballkanit

Lexuar 11311Piero Grasso, Kryeprokurori kombëtar i antimafias Italiane befason me rrëfimin e tij. Në një bisedë që ai bën me gazetarin e njohur italian Alberto La Volpe, rrëfen hartën e…

Dëshmitari i krimeve të luftës në Kosovë Agim Zogaj , u gjetë i vdekur në Gjermani/video dëshmia

Dëshmitari i krimeve të luftës në Kosovë Agim Zogaj , u gjetë i vdekur në Gjermani/video dëshmia

Lexuar 6845Një dëshmitar kyç në procedurat kundër krimeve të dyshuara gjatë luftës së Kosovës është gjetur i vdekur në Gjermani. Agim Zogaj, e kanë çuar gjatë luftës së Kosovës siç…

Armë dhe drogë në shtëpinë e Myslym Pezës

Armë dhe drogë në shtëpinë e Myslym Pezës

Lexuar 4869Automatikë “Kallashnikov”, snajper, antitank dhe granatahedhës. Ky është arsenali i armëve që është sekuestruar nga Policia e Tiranës gjatë një aksioni të zhvilluar në Pezë mbrëmjen e së hënës.Ka…

Rusia dhe Serbia i shpalli luftë trafikantëve të drogës në Kosovë

Rusia dhe Serbia i shpalli luftë trafikantëve të drogës në Kosovë

Lexuar 11389Kosova, mafia e drogës. Shefi i Shërbimit të Kontrollit të Drogës Federale, Viktor Ivanov  e ka quajtur Kosovën pikë tranziti të heroinës nga Afganistani gjatë rrugës për në Evropë.…

“Mafia serbe, më e rrezikshmja në Ballkan”

“Mafia serbe, më e rrezikshmja në Ballkan”

Lexuar 4836Mafia serbe është më e rrezikshmja në Ballkan. Konstatimi behet sot nga gazeta italiane “Espresso”, e cila në një artikull të publikuar flet për rrugët ndërkombëtare të kontrabandës së…

“Mafia”, akuza kërkon konfiskimin e tre kompanive

“Mafia”, akuza kërkon konfiskimin e tre kompanive

Lexuar 156676 persona aksionerë në pasuritë e Prudentinos, bosit të Sacra Corona Unita në Shqipëri. Ervis Gjeçaj, Gani Baku e Ventigjar Kaçi ortakë të tre italianëve. TIRANE – Vala e…

Asgjësohet grupi më i madh mafioz, në përbërje edhe shqiptarë

Asgjësohet grupi më i madh mafioz, në përbërje edhe shqiptarë

Lexuar 3535GREQI – Policia greke duket se ka zbardhur pesë vrasje dhe gjashtë sulme me eksploziv të kryera dy vjetët e fundit, pas hetimeve për veprimtarinë e rreth 240 personave,…

Kapet Damian Bollano, terroristi i pakove bombë

Kapet Damian Bollano, terroristi i pakove bombë

Lexuar 5570Shqiptari i kërkuar për terrorizëm që në nëntor të 2010-s. Dyshimi për dërgimin e pakove bombë në disa ambasada në Athinë. Arrestohen 7 anëtarë të organizatës “Komploti i celulave…

Operacioni i Task-Forcë, në pranga punonjës të Tatimeve dhe Doganave

Operacioni i Task-Forcë, në pranga punonjës të Tatimeve dhe Doganave

Lexuar 3170Një operacion i gjerë arrestimesh është kryer në Tiranë gjatë këtyre ditëve ku janë vënë në pranga biznesmenë, punonjës tatimesh dhe punonjës të doganave, të cilët kanë lidhje me…

Zbulohet punishtja e armëve në Shkodër. Barut e makineri për mbushjen e fishekëve

Zbulohet punishtja e armëve në Shkodër. Barut e makineri për mbushjen e fishekëve

Lexuar 6714SHKODËR- Policia e Shkodrës ka bllokuar sot një ‘punishte’ armatimi, duke sekuestruar një arsenal baruti, e municionesh. Sipas të dhënave paraprake nga policia lokale bëhet me dije se aksioni…

Page 1 of 41234