Home » Archives by category » Kosovë (Page 4)

Grisen librat e Ramiz Alisë në Panairin e Prishtinës

Grisen librat e Ramiz Alisë në Panairin e Prishtinës

Lexuar 2893Vizitorë në Panairin e Librit “Prishtina 2010” që po mbahet në Pallatin e Rinisë në Prishtinë, kanë grisur librin “Jeta Ime” të Ramiz Alisë – ish liderit të fundit…

44 policë të Kosovës me diploma false

44 policë të Kosovës me diploma false

Lexuar 3890Dyzet e katër pjesëtarë të Policisë të Kosovës janë zënë në “flagrancë” me diploma të falsifikuara. Madje këta “protagonistë”, kanë mbajtur pozita të rëndësishme në Drejtorinë e Përgjithshme të…

Korrupsioni ne Kosovë!

Korrupsioni ne Kosovë!

Lexuar 2249Dell: Korrupsioni dëmton ekonominë e Kosovës Prishtinë, 14 maj – Kosova ka një ekonomi të pabalancuar dhe të paqëndrueshme në kuptimin afatgjatë, tha ambasadori amerikan në Prishtinë, Cristopher Dell,…

Page 4 of 41234