Home » Archives by category » Kosovë (Page 2)

Thaçi paralajmëron aksione të reja në veri të Kosovës

Thaçi paralajmëron aksione të reja në veri të Kosovës

Lexuar 2533Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi paralajmëroi se së shpejti mund të ketë aksione të reja të njësisë speciale ROSU në veri të vendit. “Do të kemi ballafaqime tjera me…

Lëvizja Vetëvendosje protestë “Kundër hajnisë”

Lëvizja Vetëvendosje protestë “Kundër hajnisë”

Lexuar 7016Protesta e organizuar nga Lëvizja “Vetëvendosje” në kryeqytet ka përfunduar e qetë dhe pa asnjë incident. Disa mijëra protestues janë mbledhur para teatrit Kombëtar në Prishtinë, ku  kanë dëgjuar…

Ministria e Kulturës së Kosovës nuk është Xhami o Memli Krasniqi!

Ministria e Kulturës së Kosovës nuk është Xhami o Memli Krasniqi!

Lexuar 7965Memli Krasniqi urren Nënë Terezën! Ismail Kadare nxorri të palarat e Hashim Thaçit, ministrit të kulturës Krasniqi, kryeimamit të Kosovës, si dajë e Memlit dhe krejtë klasës shoqërore –…

Dell-okracia amerikane emëron policen Atifete Jahjaga presidente të Kosovës

Dell-okracia amerikane emëron policen Atifete Jahjaga presidente të Kosovës

Lexuar 2974PRISHTINË – Arrihet më në fund marrëveshtja midis PDK-së,AKR-së dhe LDK-së me rregjizor ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë Christopher Dell i cili mori përsipër “detyrën” e vështirë që të…

Kosova në udhëkryq nga PDK-ja

Kosova në udhëkryq nga PDK-ja

Lexuar 1786Mos të harrojmë se Partia Demokratike e Kosovës shkeli të gjitha normat dhe ligjet kushtetuese në parlamentin e sapo formuar duke mos ju bindur as kryesisë së parlamentit dhe…

Gjykata Kushtetuese merr vendim: Zgjedhja e presidentit jokushtetuese

Gjykata Kushtetuese merr vendim: Zgjedhja e presidentit jokushtetuese

Lexuar 3708Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka marrë vendim të hënën se zgjedhja e presidentit të Kosovës duhet të rikthehet në rivotim, pasi ka miratuar ankesën e më shumë se 30…

Fletë-arresti për Limajn, në diskutim imuniteti si deputet

Fletë-arresti për Limajn, në diskutim imuniteti si deputet

Lexuar 2147Fatmir Limaj nuk u paraqit dje në Gjy-katën e Prishtinës, pasi Kushtetuta e Kosovës e ka veshur me imunitet, për sa kohë kryen detyrën e deputetit.Pak para mesnatës së…

Serbët: Putin, qytetar nderi i Kosovës

Serbët: Putin, qytetar nderi i Kosovës

Lexuar 1807PRISHTINË – “Vladimir Putin, qytetar nderi i Kosovës”. Kjo është nisma me e re, shpallur nga një grup përfaqësuesish të serbëve të veriut, që  vetequhen Kuvendi i Komunave Serbe dhe…

Pasuria e deklaruar e qeverisë “Thaçi 2”

Pasuria e deklaruar e qeverisë “Thaçi 2”

Lexuar 3230Sipas të dhënave që i kanë raportuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), në fund të nëntorit të vitit 2010, ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani ka raportuar të ardhura…

Jakup Krasniqi: Presidenti është zgjedhur me 54 vota

Jakup Krasniqi: Presidenti është zgjedhur me 54 vota

Lexuar 2171Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe sekretari i përgjithshëm I PDK-së, Jakup Krasniqi, i cili pas Fatmir Limajt është personi i dytë që ka deklaruar publikisht se ka votuar…

Luftëtarët e UÇK-së nuk e njohin Pacollin për president

Luftëtarët e UÇK-së nuk e njohin Pacollin për president

Lexuar 2884Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës së bashku me Shoqatën e Familjes së Dëshmorëve dhe atë të Invalidëve të Luftës, nuk do ta njohin Behgjet…

Kosova në rrezik: Parlamenti i Kosovës diktaturë antikushtetuese dhe antidemokratike

Kosova në rrezik: Parlamenti i Kosovës diktaturë antikushtetuese dhe antidemokratike

Lexuar 2783Presidenti i sapozgjedhur Behgjet Pacolli e merr me “dhunë” postin e presidentit të Kosovës së pavarur. Klasa politike e Kosovës drejtohet nga diktatura “demokratike” e thaçistëve dhe e agjentit…

Thaçi-Pacolli, nënshkruajnë marrëveshjen për koalicion

Thaçi-Pacolli, nënshkruajnë marrëveshjen për koalicion

Lexuar 1936Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Aleancës Kosova e Re Behxhet Pacolli, kanë firmosur marrëveshjen për koalicionin qeverisës, PDK-AKR Në një konferencë të përbashkët…

Pacolli dyshohet se është Kali i Trojës i Rusisë

Pacolli dyshohet se është Kali i Trojës i Rusisë

Lexuar 3219Zurich, 20 shkurt – Gazeta zvicerane «NZZ am Sonntag», që është edicioni i së dielës i gazetës së famshme «Neue Zürcher Zeitung» shkruan se Behgjet Pacolli nuk është president…

Republika e Kosovës shënoi dje trevjetorin e Pavarësisë

Republika e Kosovës shënoi dje trevjetorin e Pavarësisë

Lexuar 4132Tre vjet pavarësi. Republika e Kosovës shënoi dje trevjetorin Pavarësisë, e cila deri më tani është njohur nga 75 shtete të botës. Për nder të kësaj dite, mbrëmë presidenti…

Page 2 of 41234