Satira e bukës vazhdon…

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 1847
Satira e bukesPor kësaj rralle shqiptarët janë të përgatitur.
Një tjetër teatër u luajt por kësaj rralle jo në salllen e Teatrit “Migjeni”, por në stadiumin e kompletuar “Loro Boriçi”. Komedia në fjalë është vazhdim i pjesës së parë të filluar në 1991-shin nga mjeshtri i asaj kohe z. Bufi i cili i “terrorizuar” nga karrigia e kryeministrit filloi satiren e titulluar ” Kemi edhe 6 ditë bukë”, por që u mbajt mend gjatë si komedi dhe besoj nuk e kemi harruar.

Ajo që shënoi kthesën vendimtare në suksesin satirik edhe më të gjatë, ishte pikërishtë pjesa e dytë e kësaj komedie, e cila më në fund merr edhe pikën kulminante të satirës nga vendi i humorit nëpërmjet znj. Ademi e cila luan me shumë aftësi pjesën e dytë të kësaj satire të titulluar “Nuk kemi bukë”. Por kësaj rralle nuk është më një kryeministër mashkull, por një kryebashkiake femër(nuk i dihet mund të bëhet edhe kryeministre në të ardhmen), që me vendosmëri i jep shtysë artit humoristik të satirës duke shpresuar që në 25 vitet e ardhshme të kemi një president që do të luaj pjesën e tretë të kësaj satire groteske… Por kësaj rralle shqiptarët janë të përgatitur.
Pellazgilirarber/Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 05/09/2016. Filed under Aktualitet,Ekonomi Politike,Politika,Skandale. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

One Response to Satira e bukës vazhdon…

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.