PD-ja pro apo kundër bunkerit?

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 2078
Me apo pa bunkerNjë i inauguruar, tjetri i djegur 2 qëndrimet e PD për bunkerin.
TIRANË – Historia e bunkerëve ka ngjallur ndër vite debate në vendin tonë për shkak se rikujtojnë një periudhë të errët të historisë shqiptare. Opozita kundërshtoi me përkrahjen e ish-të përndjekurve ngritjen e bunkerit ne formë artistike tek Ministria e Brendshme, çka degjeneroi ne 8 dhjetor deri ne djegie. Por janë pikërisht këta opozitarë që 3 vite më parë, atëherë në qeverisje, investuan për një bunker të tillë, madje me më shumë ligjërime. Nën një rrebesh shiu kryeministri i kohës Sali Berisha dhe ish lideri i bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha inauguruan bunkerin në lulishten pranë bulevardit “Dëshmorët e Kombit”. Atëherë ish-të përndjekurin as nuk e kundërshtuan jo të mendonin për ta djegur.Përderisa qëndrimet e ish të përndjekurve nuk janë koherente, kjo tregon përdorimin e tyre nga politika, fakt I cili mbështetet dhe nga ligjërimet në podiumet e partisë apo dhe drejtimi i turmës nga kryetari demokrat Basha dhe ish-lideri Berisha. /Report Tv/
Redaksia Online(Gre.M/Shqiptarja.com)

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 10/12/2015. Filed under Aktualitet,Politika. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.