Kandidatja e bashkisë së Shkodrës Keti Bazhdari tregon qytetari, i shtërngon doren kandidates konkurente Voltana Ademit

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 1942
Keti Bazhdari i jep doren Voltana AdemitSHKODER – Një shtrëngim duarsh siç rrallë ndodh në garat elektorale. Kjo ka nisur nga Shkodra nga kandidatja për bashkinë Shkodër Keti Bazhdari që i jep dorën konkurentes kandidate Voltana Ademi. Ky shterngim duarsh “largoi” qoftë dhe për një moment politikën dhe përballjen për të qenë më afër Shkodrës dhe vlerave të saj qytetare, ashtu siç ju ka hije dy zonjave.

Ky është nje shembull që tregon qartë çfarë do të thotë jesh ndryshe ku mbizotëron qytetari dhe kultura qe zgjedh ne qendër njeriun dhe vlerat e tij./proletari.com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 17/05/2015. Filed under Aktualitet,Politika. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.