Nji foto thotë ma shumë se njimijë fjalë…

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 1446
Dukagjin Albania 1992, photo Jutta BenzenbergKjo vajzë quhet MRIKA dhe jeton në Dukagjin në ’92-shin, jo nuk asht Mrika e operas së parë, asht Mrika e tragjedisë 45 viteve komuniste. Unë nuk e di se ku asht ajo vajzë tashma, uroj të jetë ba nane dhe të ketë nji jetë me lumtuni dhe begati, ja uroj nga zemra, asaj dhe tana Mrikave shqiptare të strukuna ndër male nga diktatura ma antinjerzorë qe ka njoftë njerzimi…
gjk/Proletari.Com
Photo by Jutta Benzenberg

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 26/11/2014. Filed under Sociale. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.