SHQIPONJA DYKRENARE FLUTURON MBI BEOGRAD

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 2511
Ngritja e flamurit shqiptarNdodhi e papritura në stadiumin e Beogradit ku pritej me shumë shpresa ndeshja mes kombëtares sonë të futbollit dhe kombëtares Serbe e vlefshme për eliminatoret Euro 2016-të.Tifozat shqiptarë nuk u lejuan të hynin në stadium. Ndeshja mbas shumë ndërprerjeve dhe provokimeve qe vinin nga pale serbe ndaj djemve tanë ne minuten e ’42 pasi gjygjtari i ndeshjes e ndërpriti atë, duket ne qiellin e zymtë serb një drone me katër helika që valëvite flamurin tonë me hartën e Shqipërisë etnike dhe me mbishkrimin “AUTOKTONE”. Edhe pse 2 lojtarë serb e ulen duke u munduar ta shqyenin por aty u shfaqen dy shqiponjat tona Bala dhe Xhaka që e mbrojten me forcen e shqiptarit. Kjo ditë shënoj edhe ngritjen e flamurit shqiptar në Beograd. SERBËT BLLOKUAN TOKEN POR HARRUAN SE SHQIPONJAT FLUTUROJNË NË QIELL. Shqipëria fiton 3 pikëshin në tavolinë. Komentet e tjera janë të tepërta…/proletari.com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 14/10/2014. Filed under Aktualitet. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.