Papa Françesko do vizitoj Shqipërinë me datë 21 shtator 2014

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 1692
Papa i mbeshtjellun me flamurin shqiptarVATIKAN: Papa Françesko(Bergolio) sapo deklaroj se do vizitoj Tiranën me 21 shtator i ftuar nga veskovët dhe autoritetet shqiptare. “Me këtë udhëtim të shkurtër dëshiroj – ka nënvizuar Papa –  të konfirmoj në besimin e kishës dhe të dëshmoj inkurajimin dhe dashurinë për një vend që ka vuajt gjatë si rezultat i ideologjive të së shkuarës”.
Edmond Pjetri/Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 15/06/2014. Filed under Aktualitet. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.