Anglezi me kryq në shpinë nga Shkodra në Tiranë

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 1930
Evangjelisti anglez Mike Vickers me kryq ne shpine“Mes Bajronit dhe Krishtit”.
Nje shtetas anglez ka nisur udhëtimin e tij ne këmbë nga Shkodra drejt Tiranes. Me nje kryq te madh ne shpine, ai ka vendosur te percjelle mesazhin, se zoti nuk e ka harruar Shqiperine.
Po ecen në këmbë. Eshte nisur  nga Shkodra per te ndaluar në Tiranë. Në shpine mban kete  kryq të madh.

Mike Viçkers, anglez ka zgjedhur këtë mënyre për të takuar sa më shumë njerëz dhe për të treguar se zoti nuk e ka harruar Shqipërine dhe shqiptaret. Sytë kureshtarë e shoqërojnë dhe evangjelisti Mike Vickers është i kënaqur më mënyren sesi e kanë pritur deri më tani.

Udhëtimi i Mike ka nisur të marten dhe do të perfundojë të shtunen. Ai do të demostrojë dashurinë hyjnore si absolute dhe të nevojshme për njerëzimin.
ABCNews.Al

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 29/03/2014. Filed under Aktualitet. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.