A1 Report – Skandali/ Sali Berisha pagoi lekë për të denigruar Edi Ramen

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 2045
Qveria BerishaQeveria e Sali Berishës ka shpenzuar paratë e taksapaguesve për një fushatë denigruese në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Shqipëri, drejtuar kundër kundërshtarit të tij politik, Edi Rama, fushatë, që u përdor nga republikanët amerikanë, duke bërë thirrje për një investigim nga FBI ndaj presidentit Barak Obama.

Agjencia Balkan Insight ka siguruar raportimet e Podesta Group, një kompani amerikane lobimi, të angazhuar për më se dy vjet nga Berisha bërë Departamentit të Drejtësisë, ku duket se ajo qendron prapa tre artikujve negativë kundër Ramës. Podesta Group, që u angazhua nga Berisha për 60 mijë dollarë në muaj, konsiderohet si një ndër firmat më të fuqishme të lobimit në Uashington./A1Report

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 25/01/2014. Filed under Politika,Skandale. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.