E pastreha n’Shkodër…

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 2191
Endacake ne Shkoder1….Është një endacake e mirëfilltë, më bën përshtypje kur e shikoj . Ndonjëherë kthehem vonë nga puna, pas mesnate dhe ajo sillet në atë orar . Rrinë gjithmonë vetëm e izoluar dhe e vetmuar.

Është vështirë t’i flasësh, indiferenca e saj është një mburojë e mirë, ndoshta ndaj të kaluarës ose si përgjigje e atyre që u treguan të ashpër, agresiv, indiferent. Nuk e di, e vetmja gjë që di është se, një natë trokiti në derën time dhe më tha: ” A mund ta marr qylymin tënd? Bën shumë ftohtë sonte…!”
Autorja dhe fotografja: Iden Temali/Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 18/12/2013. Filed under Sociale. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.