Tiranë: Mbeturinat e pushtuesve osman ripërtërihen në mbështetje të Erdoganit

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 2022
Parti Levizja Shqiperia e ReShqipërisë nën ethet e votimeve dhe nën presionin e neokomunistëve u shtohet edhe një stres tjetër ai i pushtuesve osmanëllinj që dalin me parti të reja nën mantelin e demokracisë ku fshihen qëllime fondamentaliste të rikthimit të ndikimit turk në drejtimin e politikës shqiptare.

Tashi që u prek lideri i tyre si ekonomik ashtu edhe fetar sulltani i kohëve moderne Tayp Erdogan dalin haptas në mbështetje të diktaturës pushtuese dhe antishqiptare të regjimit anadollak.

Vetë populli turk dhe e gjithë bota e civilizuar po dënon ashpër qeverin e drejtuar nga Erdogani ndërsa disa pseudo shqiptar kërkojnë  të dalin në protesta në mbështetje të tij:

Jemi me ty Erdogan1Shqiptarët, Besa – Besë me Liderin Erdogan!
Miting madhështor në përkrahje të Erdogan, në rrugën e tij për Drejtësi dhe Zhvillim në dobi të të gjithë njerëzve.
PLSHR do të organizojë ditën e mërkurë miting madhështor me pjesëmarrjen e mijëra shqiptarëve si dhe ecje në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë, ditën e mërkurë, datë: 19.06.2013 ora 18.00.Jeni të ftuar të na bashkoheni në këtë veprimtari, në mbrojtje të Drejtësise dhe të Mësuesit tonë në Drejtësi, Liderit të madh Erdogan.Gezi Parkı bu iş için kullanılan sadece bir enstrümandır. Bu işin perde arkasını gizlediler, tiyatronun ön tarafı başka arka tarafı başka.
Edmond Vlashaj, Kryetar i PLSHR.
Pellazgilirarber/Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 18/06/2013. Filed under Mendimi shqiptar. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

2 Responses to Tiranë: Mbeturinat e pushtuesve osman ripërtërihen në mbështetje të Erdoganit

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.